Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék az egoizmusom ellen?

Mit tehetnék az egoizmusom ellen?

Figyelt kérdés

Egyre jobban zavarja a barátaimat, és engem is, hogy enyhén egoista vagyok. Ez azt foglalja magába, hogy akaratlanul is dicsérem magam, amit nem mindig veszek észre... Ha látok egy lányt neten vagy utcán, és úgy gondolom, hogy szebb nálam, csak bele kell néznem a tükörbe, és már meg is nyugszom. A felém érkezett dícséretekre általàban automatikusan annyit válaszolok, hogy "tudom", de mikor észhez térek, hozzá szoktam tenni, hogy "köszi", hogy azért mégis kedvesebb legyek.


Gondolom ebből most azt szűrtétek le, hogy valami feltűnési viszketegséges kislány vagyok, de nem, igazából nagyon nehezen nyílok meg mások előtt és lámpalázas is vagyok.


Na tehát, mivel tudnám enyhíteni ezt a tulajdonságom?



2017. márc. 31. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
"Ha látok egy lányt neten vagy utcán, és úgy gondolom, hogy szebb nálam, csak bele kell néznem a tükörbe, és már meg is nyugszom." Najó sztem ez is kitalált kérdés.
2017. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Küldj egy képet, megoldom. Nem sokáig lesz önbizalmad :)
2017. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Lehet, hogy tényleg szép a kérdező. Ha eleve eldöntötted, hogy fikázni fogod, az úgyis meglátszik.

Kérdező: Esetleg küldenél képet? Nyugi, nem leszek bunkó, csak érdekel. Lehet még egy egó-löketet is tudok adni :'D

2017. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2. XDDD
2017. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Javaslom jelenkezz fotóiddal modellügynökséghez.
2017. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

(3.) Csak abba szándékoztam belekötni amibe bele is lehet ha tényleg annyira tökéletes a külseje amennyire hiszi magáról akkor az megerősíteném :)

(2. voltam)

2017. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

1., nem kamu kérdés, az említett eset ma is megtörtént:)

Képet nem szándékozom küldeni, vissza lehet vele élni...

2017. márc. 31. 18:16
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát ez elég gyenge magyarázat volt... A jelek szerint mégse tartod magad annyira szépnek ha nem mersz képet küldeni. Vissza élek vele, hogy? Rárántom vagy mi? Ha küldesz egy képet privátban az arcodról akkor azzal eléggé lehetetlen visszaélni... Ha attól tartasz hogy visszaélés áldozata lehetsz akkor bizonyára Facebookon sincs rólad egy kép sem fent mert ott legalább annyira visszalehet vele élni mint itt :D
2017. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ja am kettes voltam (8)
2017. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez inkább nárcizmus, mint puszta egoizmus.

Az alázat tudatos elsajátításával tudod enyhíteni. (Nem megalázkodás, hanem alázat - a kettő más.)

2017. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!