Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék az egoizmusom ellen?

Mit tehetnék az egoizmusom ellen?

Figyelt kérdés

Egyre jobban zavarja a barátaimat, és engem is, hogy enyhén egoista vagyok. Ez azt foglalja magába, hogy akaratlanul is dicsérem magam, amit nem mindig veszek észre... Ha látok egy lányt neten vagy utcán, és úgy gondolom, hogy szebb nálam, csak bele kell néznem a tükörbe, és már meg is nyugszom. A felém érkezett dícséretekre általàban automatikusan annyit válaszolok, hogy "tudom", de mikor észhez térek, hozzá szoktam tenni, hogy "köszi", hogy azért mégis kedvesebb legyek.


Gondolom ebből most azt szűrtétek le, hogy valami feltűnési viszketegséges kislány vagyok, de nem, igazából nagyon nehezen nyílok meg mások előtt és lámpalázas is vagyok.


Na tehát, mivel tudnám enyhíteni ezt a tulajdonságom?



2017. márc. 31. 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

Kérlek had fikázhassalak :D, kár hogy élőbe nem ismerjük egymást, én nagyon szivesen letörném az önbizalmad, abban jó vagyok.


Kérdező tudja hogyha meglátnák a képét, mindenki elkezdené fikázni, hogy letörjék, mert az embereket irritálja a beképzelt pcsaság, s fél a kritizálástól, ezért nem tesz ki képet. De amúgy még ha szép is lennél, kinek a francnak kell egy buta tyúk? 1-2 alkalomra jó az ilyen mindenkinek, együtt élni? Szerintem az emberek 90%-a egy ilyen libát be nem fogadna a házába.

2017. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó!

Csak az a baj, hogy nem hatott semmit xD Mivel tudom, hogy a többi tulajdonságommal nem vagy tisztában, ebből kifolyólag nem tudsz olyan véleményt alkotni rólam, mely rendelkezik némi valóságalappal.

2017. márc. 31. 18:49
 13/18 anonim ***** válasza:
#11: Normális embernek egy ilyen rosszindulatú, bunkó pö cs se kéne, mint amilyen te vagy, az biztos. Jó vagy mások önbizalmának letörésében? Ezzel is csak egy igazi popsibuksi tud dicsekedni. Te is visszavehetnél az arcodból, mert nem az jön le rólad, hogy annyira szerény lennél. Még jó, hogy nem küld magáról képet neked a kérdező. Neked sincs rá szükséged, nyugodtan kimehetsz az utcára, ott is bele tudsz kötni az élő fába.
2017. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne enyhítsd teljesen, csak ne beszélj róla. Egoizmus az jó. Én is mikor meglátom magam a tükörben magamba szeretek, elég sokat szoktam nézni magamat a telefonomon is. De nekem valószínűleg nárcisztikus személyiségzavarom is van.


Maradj egoista, nagyon jó, sikerhez vezet, ahelyett hogy önbizalomhiányos kislány lennél aki nem mer semmit sem csinálni mert fél mit gondolnak róla. Csak ne mondd ki hangosan mennyire királynak tartod magad hogy ne zavarj másokat.

Ha engem dicsérnek én nem válaszolok semmit, mert mások véleménye számomra nem ér semmit, teszek magasról rájuk.

Én azt szűrtem le hogy te jóval több sikerre tehetsz szert, mint a depressziós nyomorék emberek.

Szóval csak próbálj meg szerénykedni, de ettől maradj ugyanolyan egoista.

2017. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

:D :D

Egyébként meglepően intelligensnek tűnik nekem a kérdező. :) (Okosabb, mint 2 itt kommentelő, a kép és a fikázós kommentre adott válasza alapján is)


Egyébként nem baj, ha elégedett vagy önmagaddal.

A kapcsolataid minőségében pedig a megnyilvánulások valóban visszásak lehetnek, így én inkább javaslom, hogy olvasgass az empátiáról, EQ (érzelmi intelligenciáról) például, ugyanis ez tanulható. Önmagában az, ha elégedett vagy, az nem rossz tulajdonság, csak meg kell tanulni a kapcsolatokban nem felsőbbrendűbbek és önzőnek tűnni.

26N

2017. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" Önmagában az, ha elégedett vagy, az nem rossz tulajdonság"


Neki biztos nem, de a környezetének halál, az biztos.

És ez vissza is fog ütni, sajnos rengeteg depressziós, egyedülálló ember van hasonló tulajdonságokkal.

2017. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

86%-os vagyok


Igen, pont ezért írtam, hogy milyen témákban olvasgasson, és fejlődjön, ha végig is olvastad esetleg a válaszomat...

Egy pszichopatáról sem feltétlenül mondod meg, hogy ő pszichopata, és elhiheted, hogy ő is elégedett magával, és leszarja a nyomorodat, meg nem sajnál meg, és igen, hasznot is húz belőled stb.


De itt most a kérdező konkrét kérdésére amit írtam, hogy mit csináljon, ezt pl ajánlott a nárcisztikusoknak is, hogy fel tudják fogni a másik nézőpontját. ÉS mivel ez mind tanulható, meg lehet tanulni, hogy adott szituációban milyen reakció mit vált ki, és mi az amit mondani "illik", vagy tenni illik.

Mondjuk emellett eleve az olvasás ilyen szemmel is segít és tanulhat belőle pl., nem csak szakirományokat érdemes olvasni.

És meredekebbet mondok: nem is kell átéreznie pl a köszönetet, vagy az együttérzés nyilvánítást, azt a legtöbb ember észre sem veszi, hogy nem igazi reakció. (Ezt mindenki csinálja kicsiben szinte minden nap btw, valaki vár tőled valami reakciót, aminek ő ől örül, de számodra tök érdektelen,te mégis reagálsz valami pozitívat, hogy ne tűnk bunkónak és megnyugszik a másik is.)



Na bocs, kicsit hosszú lett a kifejtés. :)

2017. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kiegészítés ", és leszarja a nyomorodat," stb- ezeket nem konkrétan rád vonatkoztatva írtam, hanem bárkire, aki ilyenbe fut bele általánosságban.


Az meg hogy megtanul valaki érzelmileg jobban odafigyelve viselkedni, (akár van ott érzelem, akár csak tettetés csúnya szóval)- neki is jó és a párjának/barátainak is jobb. Nyilván jobb, mintha prosztói módon rendezne le egy csomó mindent, így meg ráadásul nem is bántaná meg őket, legalábbis ritkábban, mert tudná, hogy kell viselkedni/mit kell bizonyos szituációkban mondani.

Tudom, hogy talán csúnyán hangzik, de akiknek tényleg eltorzult esetleg a személyiség, azoknak ez egy járható út úgymond. (De komolyabb javuláshoz és személyiségzavarhoz nyilván ott a pszichológus, bár egy nárcisztikus önmagától nem fog pszichológushoz menni..)

86%-os voltam, de befejeztem már tényleg, nem spammelek- bár mondjuk témába vágnak. :D

2017. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!