Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te sétáltál már ki szirénázva...

Ignis Subdialis kérdése:

Te sétáltál már ki szirénázva közeledő mentőautó elé csak azért, mert zöldre váltott a lámpa? Miért?

Figyelt kérdés

Nem láttam még olyat, hogy amikor szirénázva közeledő mentő útjába eső zebrán zöldre vált a lámpa, a tömeg ne indult volna el.

Fura nekem, hogy mindenki forgatja a fejét a hang felé, látja a száguldó autót és mégis hezitálás nélkül lelép, amikor zöldre vált a lámpa, aztán két másodperc múlva csodálkozva mered a nyakában szirénázó autóra és tétovázik, hogy most mi legyen. De tömegesen, mindenki. Ez miért van? Lehet, hogy van valami pszichés tömeghatás a háttérben és az emberek is azért olyan meglepettek, amikor a zebra közepén beéri őket a mentő, mert tényleg nem tudatosul, hogy nem kellene elindulni?



2017. ápr. 11. 22:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem tenném.

De azért azt megjegyezném, hogy szabály szerint a megkülönböztető jelzést használó jármű tilos jelzésen 5km/h sebességgel haladhat át. Ha megy 50-el, és elüti a zebrán a gyalogost, a sofőrt veszik elő.

2017. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Tilos jelzésen 5km/h-val haladhat át? Ez mégis melyik szabály, mire, melyik KRESZ bekezdésre hivatkozol egészen konkrétan?
2017. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg pszichés tömeghatás, mint mikor a népek felszállnak a buszra, megállnak tömegesen, ahol épp felszálltak, és leszärják, hogy a mögöttük felszállót odacsukja az ajtó, mert ők nem mentek beljebb. Ők felszálltak, innentől le van ejtve.


Vagy mikor van egy gyalogátkelő, amelyiken átkelve balra és jobbra is vezet járda: mindenki a közepén megy át csak azért is, hogy a tömeg összeütközzön a túloldalon, pedig egyszerűbb lenne, ha aki balra akar menni, a zebra bal oldalán haladna át, aki jobbra, az inkább a jobb oldalán.

Nem, inkább megy, mint a birka, nyomkodva a telóját, és nekimegy mindenkinek.


Vagy sorbaállásnál nem állunk olyan közel az előttünk lévőhöz, hogy lássuk a tárcája tartalmát, a beütött pin kódot. Ha pedig valaki hátrébb áll, hogy ezt elkerülje, nem tolakszunk elé, hogy: jaaaa, te sorban állsz?


Sokakból hiányzik az alapvető szabályok, sőt az emberi együttélés normáinak ismerete, itt is ilyesmiről van szó szerintem. 'Nekem zöld, akkor én megyek!', minden más le van ejtve.

2017. ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy ez nem játék. Novemberben egész Békéscsabát megrázta egy baleset, a mentőautó elütött egy 16 éves lányt, aki meghalt. Sok ismerősömnek a barátja volt a lány, szinte mindennap eszembe jut ez az eset, óva int, hogy jobban figyeljek.

(Zenét hallgatott, elvileg zöld volt a lámpa, és mire észrevette volna a mentő, addigra már késő volt, és később a kórházban meghalt)

Amúgy meg hallom a mentőt és nem megyek elé, szerintem ez az eset ennyiben 'tanulságos' (hozzátenném mélységesen megrázott, mert azon az útvonalon naponta közlekedek, s bárkivel megtörténhetett volna, na meg látni a barátaim gyászát)

Elsőbbséget kell neki adni, és nyilván egy Pesten nehezebb erre figyelni akkora tömegben, de akkor is.

2017. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kb tizevesen kileptem, es anyukam visszarantott. Elmagyarazta, azota szerintem reszegen sem tennem.
2021. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kettős életveszély= a mentőben lévő beteg élete múlhat rajta, ha miattam meg kell álnia, vagy az enyém, ha elé lépek.
2021. dec. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!