Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viseljem el a bántalmaz...

Hogyan viseljem el a bántalmazást?

Figyelt kérdés
Normális mérettel, súllyal, arccal rendelkező lány vagyok. Egyszer bálkirálynőt is nyertem, bár ez nekem sose számított. Anyámnak annál inkább. Gyerekkorom óta kritizál, képes volt 15 évesen nem adni nekem ételt, csak hogy ne hízzak meg, és legyek tökéletes (megjegyzem, normál súlyom volt). Következett az érettségi időszak, amikor igényeltem az édességet, és bár sokat nem szedtem fel, minden nap végig kellett hallgatnom a bántalmazó provokatív szövegelését, hátha lefogyok. Neki az anorexiások voltak szépek. Naponta bejött a szobámba "nézd magadra, te disznó, egyre jobban nő a gyomrodon a háj, így sose lesz barátod". Egyszer elhangzott ez egy vendég előtt, aki beszólt, hogy semmi baj sincs a súlyommal. Ilyenkor persze védekezett. Otthon pedig folyamatosan kritizált. Nulla önbizalommal, önértékeléssel, önképpel lettem egyetemista. Kerülöm a társaságát. De amikor sajnos rákényszerülök a találkozásra, akkor is hallgatnom kell. Egyébként nem csak a normál súlyommal volt baja, hanem az arcommal, a hajammal, a jellememmel (inkább olvastam, mint sminkes videókat néztem a neten)
2017. ápr. 16. 00:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Téged is,meg anyukádat is nagyon sajnálom. Szerintem anyukád a saját "csúnyán és kövéren" töltött fiatalságát rajtad akarja rendbe hozni. Szerintem azért mond ilyeneket, mert azt szeretné,hogy a lánya beváltsa az ő szépséghez fűzött reményeit, ha már neki nem sikerült.
2017. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
miert lenne kotelezo az anyjanak eltartani őt 25 eves koraig, ki az akinek ennyi esze van hogy ilyet ir?? 18 eves koraig kell eltartani onnantol kezdve mindenki sajat magaert felel, kerdezo tudtad hogy anyad ilyen, elore kellett volna gondolkodnod es ugy megoldani a tanulmanyaidat hogy tudjal dolgozni is es ne fuggj tole, lett volna idod kitalalni nem tetted, ezert ez reszben a te hibad is, most mar nem tudsz mi csinalni keress gazdag pasit magadnak es akaszkodj ra mint egy pioca.
2017. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Oké, akkor szerzek magamnak egy gazdag pasit, és élni fogok, mint a saláta, csak úgy, céltalanul, pedig helyette talán életeket is menthetnék.


Köszi a válaszokat!

2017. ápr. 16. 14:39
 14/16 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem tetszenek a válaszok, minek irsz ki ide egy picsogós kérdést? Meg mégis mit gondoltál, mit lehet erre irni egyáltalán azon kivül, hogy ne találkozz vele, majd azt gondoltad, valaki a válaszolók közül felajánlja, hogy költözz oda hozzá és eltart meg fizeti a tandijadat is, vagy mégis mire számitottál?
2017. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

12: "miert lenne kotelezo az anyjanak eltartani őt 25 eves koraig, ki az akinek ennyi esze van hogy ilyet ir??"


A törvény írja, kedves.

[link]


"Az a nagykorú, munkaképes gyermek is jogosult tartásra:


aki magát - önhibáján kívül - eltartani nem tudja

az életpályára felkészítő szükséges - nappali tagozatos - tanulmányai folytatása érdekében rászorul

és akinek tartásra kötelezhető házastársa vagy bejegyzett élettársa sincs.

A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha


a) a gyermek a tartásra érdemtelen;


b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy


c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné."


"A szülő a 25. életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.


A kötelezett a tartás teljesítéseképpen köteles anyagi viszonyaihoz képest a jogosultat mindazzal ellátni, ami annak a megélhetéséhez szükséges. Nem köteles mást eltartani, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné. E szabály alól a törvény kivételt tehet. Ha a tartásra köteles ez alól mentesül, a rá eső tartás a vele egy sorban álló kötelezettre, ilyenek hiányában pedig a sorban utána következő kötelezettekre hárul.


A tartást a kötelezett - választása szerint - saját háztartásában természetben vagy havonként pénzben szolgáltathatja. A jogosult kérheti, hogy a kötelezett a tartást pénzben szolgáltassa. A bíróság a felek viszonyainak figyelembevételével a tartás más módját is meghatározhatja. "

2017. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szegény kislány. És elkeserítő, hogy naponta tucatszám kerülnek fel ilyen és ehhez hasonló kérdések ide. Magyarország tele van ostoba és rosszindulatú emberrel, akik tönkreteszik a gyermekeik életét.


Írj rám privátban, tudok valakit, aki nagyon hasonló cipőben járt. Kicsit idősebb nálad, de nem sokkal. Ő talált egy-két megoldást.

2018. ápr. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!