Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember semmiért nem képes...

Az ember semmiért nem képes felelősséget vállalni?

Figyelt kérdés

Eleinte kitalálták az isteneket, hogy magyarázatot leljenek a világ dolgaira. Aztán kitalálták a démonokat, hogy legyen kit okolni a rossz dolgokért.

Aztán jött az egyistenhit, ami a politeista vallásokhoz hasonlóan a teremtést és világ rendjét magyarázta, majd kitalálták a Sátánt, mert könnyebb mást okolni mint felelősséget vállalni.

A történelem folyamán mindent lehet mondani, boszorkányok, homoszexuálisok, eretnekek, más vallásúak ( ez ugye még a 20. században is jelen volt... ), más ideológiát vallók.

És most is, a politikusok sem azt mondják, hogy mi nem tudjuk megoldani, hanem azt hogy ( és itt most konkrét mai példával jövök ) Brüsszel, EU, Soros, előző kormány, stb. a hibás.


Az ember tökéletes, sosem hibázik. Legalábbis sosem ismeri be. De miért nem vállal felelősséget?


2017. ápr. 18. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ácsi, itt azért akadnak rendesen mellélövések. Ha kicsit is utánajárnál pontosan az eseményeknek, rájöhetnél, hogy sem Soros, sem Brüsszel, sem az EU nem egy bűnbak. Sajnos nagyon is létező problémák ezek. Csak az embernek egyszerűbb homokba dugni a fejét, mert nem akarja látni a valóságot. Nem kezdek bele, reggelig írnám. Járj utána csak pár dolognak: migránsválság -> Coudenhove-Kalergi terv, 300-ak bizottsága című könyv, Orwell: 1984, Aldous Huxley- Szép, új világ. Művelődj a témában, mielőtt ítélkezel.

Vannak jó emberek, szép számmal, épp csak az a baj, hogy ők sosem kerülhetnek közel ahhoz, hogy rendet tegyenek...legalábbis egyelőre.

2017. ápr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert az beismerés hogy az ember gyenge és a dolgot most mesélhetném sokáig....
2017. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

"Ácsi, itt azért akadnak rendesen mellélövések."


Színvonaltalan konteókat nem kellene minőségi szépirodalommal összekutyulni!

2017. ápr. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Konteót csak az ír, aki tájékozatlan, mert ez minden érve.
2017. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez neveltetés kérdése. Mondok egy példát: Anyám vacsoránál épp önt mindenkinek innivalót, miközben én beszélek apámmal. Félreönti, erre elkezdi mondani, hogy ez is azért van, mert nekem mindig akkor kell pofáznom, amikor nem kéne, és miattam öntötte ki, mert elvontam a figyelmét. Ugyanez a helyzet, amikor kihív magához a konyhába, hogy legyen kivel beszélgetnie , miközben főz, de közben rámoljuk a mosogatógépbe is az edényeket. Kicsit elég a kaja, egyből az én hibám, mert pont a legrosszabbkor kell pofáznom, stb. Olyan dolgokért von felelősségre engem vagy mást a családból, amikért senkit nem kéne felelősségre vonni, mert véletlen baleset volt, de számára ilyen nem létezik. Mindig talál valakit, akit ilyen meg olyan dologért hibáztathat. Na most szerinted mit tanulnak egy ilyen szülőtől a gyerekei? Hárítsuk másra a felelősséget.
2017. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1:

Orwell 1984-ét neked is ajánlom, ha már készpénznek veszed az újkommunista propagandát.

2017. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!