Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a technika...

Miért mondják, hogy a technika elrontja a barátságokat?

Figyelt kérdés
Én sosem értem ezt. Miért minimalizálta volna le a kapcsolatokat/szociális életet? Ugyanannyit találkozom a barátaimmal, mint az okostelefonok előtt (akik közülük régen az osztálytársaim voltak, azokkal már nyilván nem ülünk egymás mellett minden nap, de ugyanannyit SZERVEZÜNK, sőt többet, hiszen ugyebár régen minden nap találkoztunk, nem kellett feltétlenül szervezni). Vannak, akikkel csak okostelefonon/számítógépen tartom a kapcsolatot, de azokkal az emberekkel ezek nélkül nem beszélnék. Megelőzném az "akkor ők nem is igazi barátaid" kommentet: nem, a létező összes ismerősöm nem a legközelebbi barátom, de ez szükségtelen is lenne. Viszont sokak jó beszédpartnerek bizonyos témákban. És itt kapcsolódik ide a másik kérdés: hogy a Facebookon nem is igazi barátid azok, akik be vannak jelölve, mind az akárhány. Persze hogy nem. De miért kéne? Azok az emberek, akik ezt kritizálják, azoknak nincsenek haverjaik, vagy olyan emberek, akikkel beszélőviszonyban vannak csak? A beszélőviszonyt nem az elmúlt 10 évben találták fel. És nem követezik belőle egyenese, hogy az illetőnek nincsenek szorosabb barátságai. Persze, sokan nem a legjobb barátaim, de azért 3-a, 4-en igen. Ez független a "beszélőviszonyok" számától.
2017. ápr. 22. 12:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és én olyat se nagyon látok, hogy valakik elmennek egy kávézóba, és nem beszélgetnek, hanem telefonoznak. Ilyet mindig csak mémeken látok.
2017. ápr. 22. 12:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi más, mint kifogásgyártás.


Amelyik kapcsolatot elrontja az fb, és a mobil, az amúgy is egy kalap sz@r.

2017. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
En csak azt rohogom, mikor egy embernek vannak 900 "baratai" az FB-en, abbol jo, ha 30-at ismer szemelyesen.
2017. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, a Facebookon magyarul ismerősnek van fordítva a dolog, és úgy releváns is. Idegen nyelven valóban friend meg amigo meg ilyenek, de pont hogy magyarul tök jól van fordítva. És elolvastad az írásom 2. felét? Szerintem ismerni ennyi embert nem nagy cucc, persze hogy nem mind a barátja, az jogos. De erre lásd, amit írtam. Az is lehet, hogy nem beszélgetnek, de azért azt, aki minimálisan szociális szokták olyasmik érdekelni, hogy a gyerekkori barátjának gyereke született, hogy a volt tánctanára nyugdíjba ment stb. Ezzel szerintem semmi baj nincs. És ha valaki nem is ismerné őket személyesen? teszem azt összeismerkednek egy rajongói csoportban vagy egy adott hobbihoz kötődő felületen? Az ördögtől való?
2017. ápr. 22. 12:14
 5/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
70%
Azt vettem észre, hogy legjobban pont azok az emberek nyomatják az "elrontják a kapcsolatokat" meg "jobb 1 igaz barát mint 1000 ismerős" szöveget, akik amúgy is a társadalom kivetettjei és alapból elkerüli őket aki csak teheti.
2017. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is feltűnt ilyesmi, de nem akartam ilyet írni, mert nem akartam nagyon általánosítani, vagy megsérteni valakit. Nyilván vannak kivételek. Hangsúlyoznám, hogy nekem nem azokkal van bajom, akik nem használják ezeket a dolgokat, hanem azokat, akik ezeknek a programoknak a helytelenségéről próbálnak meggyőzni. Semmivel sem kevésbé idegesítőek, mint azok, akik arra próbálnak rávenni, hogy akaratod ellenére regisztrálj.
2017. ápr. 22. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy normális, haladó gondolkodású hozzáállás! Agybajt tudok kapni attól a sok techológia ellenes hisztitől, amivel nap mint nap itt találkozok a gyk-n.

Szó se róla, látom én a modern technika veszélyeit, de az nem a technika hibája, hogy sokan képtelenek ésszel, mértékkel használni.

2017. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, örülök, hogy egyetértesz. Szívesen olvasnék a másik oldaltól is érvet.
2017. ápr. 22. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!