Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha néhány hang...

Normális, ha néhány hang ennyire idegesít, agresszívvá tud tenni? (evés, nyelés, suttogás, torokköszörülés)

Figyelt kérdés
Nem bírok emberek közelébe meglenni, ha esznek. Most nem a csámcsogásról beszélek (ez sem kivétel), hanem amikor hallom, hogy valaki rágja a száján belül a kaját és lenyeli. Vagy iszik. Legszívesebben szétverném a fejét annak, aki ilyen hangokat ad ki magából, pedig tudom, hogy tök természetes és én IS csinálom. Suttogással, torokköszörüléssel is így vagyok. Azokban a pillanatokban anyám fejét is szét tudnám vágni. Volt hogy szó szerint sírtam és annyira összeszorítottam az állkapcsomat, hogy majdnem kitörtek a fogaim, mert egy férfi akivel egy szobában voltam (önkéntes munka, azt a szobát nem hagyhattam el) kb 10 másodpercenként cicegett egyet a szájával. Titeket is idegesítenek ezek a dolgok?

2017. ápr. 22. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig és nem mindenkitől, de van, amikor engem is idegesítenek ezek a hangok. Ha feszült vagyok, zavarhat olyasmi, ami máskor nem, de van, akitől nyugodt pillanatban is nehezen viselem pl. a csámcsogását, másé meg nem izgat. Ez nem függ össze azzal, hogy milyen a viszonyom velük.

Egyvalamivel lehet buddha-állapotban is kihozni a sodromból, és az a fütyülés.

2017. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
52%

A csámcsogás engem is felhúz de ami a tiedhez hasonló agresszív reakciót vált ki belőlem, az a gyereksírás, a gyerekhiszti és az a jellegzetes beszédmód, ahogy a kicsik elnyújtják a szavakat. Legszívesebben a falhoz csapkodnám őket de jelét nem mutatom, csak igyekszem valahol máshol lenni. Ha valaki felszáll a buszra kisgyerekkel, bedugom a fülem. Ha elkezd a gyerek üvölteni, leszállok.


Hogy ez mennyire normális, azt nem tudom, nekem vannak egyéb bajaim is, ami miatt túlérzékeny vagyok bizonyos hangokra.

2017. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem a bőr cuccok "nyikorgása" hoz ki ennyire a lelki egyensúlyomból. Vagy megbolondulok vagy agyonütök valakit... ja meg ha valaki szívja az orrát, de nem egyszer kétszer, hanem folyamat, pláne, ha üeg gusztustalan módon röfög is mellé, es hiába kínálgatod zsebkendővel "neeem keeeell" fhu nagyon idegesito
2017. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem, ez a szint már nem normális. Van egyéb furcsaságod is?
2017. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Az egy dolog, hogy idegesít, de hogy konkrétan agyon vernél mindenkit, aki eszik, iszik, torkot köszörül, az szerintem nem normális.

A gyerek hiszti engem is marhára idegesít, és van gyerekem, van hogy elpattan a cérna, viszont még nincs egy éves, olyan durva hisztink nem volt, nem tudom arra hogy reagálok, de az övé nem zavar annyira mint egy idegen gyereké. Azt én sem bírom hallgatni, elmegyek onnan.

Engem az is zavar, ha valaki hangosan pattogtatja a rágót a szájába az utcán, vagy pl orvosnál a váróban. Egyszerűen bunkó és illetlen dolognak tartom.

Vagy még azt is ( és talán ez az egyik legfurább tőlem) ha valaki pl egy szobában van velem, és nincs rajta zokni. Nem bírom elviselni. Teljesen mindegy, hogy büdös a lába vagy nem, de legyen a lábán zokni, mert minden bajom van, rosszul vagyok tőle.

2017. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem nem pont ezek,de én is nagyon nagykínú tudok lenni. Teljesen megértelek! Én a kézzel összefogdosott ajtóüvegtől,mások lábfejének látványától, és szinte nem vagyok képes rádiót hallgatni,mert ha nem minden zene tetszik,képes vagyok hisztizni,hogy kapcsolják ki,mert nem bírom... stb...
2017. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Nyáron remélem, egyikőtök sem fog velem találkozni. Ugyanis ha jön a jó idő, senki kedvéért nem leszek hajlandó zoknit húzni. Ráadásul gyerekkel vagyok. Úgyhogy bocsi.
2017. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!