Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Hogy...

Miért vagyok ilyen? Hogy tudnék változtatni ezeken a tulajdonságokon?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egy szörnyen naiv, szeretetéhes, és képletesen vak személy vagyok, mintha egy rózsaszín álomvilágban élném mindennapjaimat. Annyira komolytalan személyiségem van, hogy az még viccnek is borzalmas...

Minden embert szeretek. Nem számít, hogy ki ő, miket mond, miket tett, az én szememben minden ember egyenlő... és bármilyen klisésen hangzik, ez sajnos tényleg így van. Ezért vagyok ennyire naiv.

Mindig elhiszem, hogy amennyiben én kedvesen viselkedek valakivel, ő is hasonlóan fog cselekedni, és ezért minden egyes rossz szóba bele tudnék betegedni... Túl könnyen ki tudnak használni, és még így sem veszítik el a bizalmam, újra és újra megkapják a következő esélyt, hogy eltapossanak...

Naiv vagyok, de még így sem tudok gyűlölni senkit, ez pedig szörnyen idegesít.

A másik dolog... mindig én vagyok a kezdeményező fél, aki jóvá akar tenni mindent, aki 5-10 perccel egy vita után már bocsánatért esedezik, és aki mindig mindent elnéz a másik embernek. Miért? Miért nem tudok normális ember módjára csak elrepülni mások érzései felett, és a saját sérelmeimen rágódni? Soha nem érdekel, hogy mekkora sebet okoz egy adott illető, mindig én vagyok a hibás. Túl könnyen ki tudnak használni...

Mégis mit tegyek? Elkeserít a személyiségem.


2017. ápr. 22. 23:02
 1/1 anonim ***** válasza:

azért vagy ilyen,mert e miatt még nem értek igazán megrázó élmények,amiknek akár komolyabb következményei vannak.

ezért megteheted azt hogy ilyen legyél.

valószínűleg lesz idő amikor már nem teheted meg,mert kénytelen leszel másokkal szembeszállni,megbántani őket,hogy érvényesítsd az akaratod és hogy a naivitás passzivitás miatt téged vagy a szeretteidet e miatt ne érje komolyabb kár.

vagyis akkor nem leszel ilyen amikor komoly tétre mennek majd az emberi kapcsolatait,tetteid,anyagi érdekeid.

2017. ápr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!