Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek hány évesen és mi volt...

Nektek hány évesen és mi volt az az élmény, amikor felfogtátok, hogy mostmár visszafordíthatatlanul magatokért felelős felnőtt emberek vagytok, és vége a lázongásnak, felelőtlen buliknak, munkahely otthagyásoknak?

Figyelt kérdés

Nekem 29 évesen a nagy ő megtalálása és a 6 éves nevelt lányom elfogadása.


33/f


Aki nem érti a kérdést, vagy csak nincs még ilyen élménye, vagy azt hiszi, ő örökké gyerek marad legbellül, az tartsa meg magának, köszönöm.



2017. ápr. 26. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20 évesen amikor megszülettem a fiamat.
2017. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagyok egyedül. 29 évesen sajnos még mindig felelötlenül mondok fel... vagy váltok...

Akkor amit leírtál az megoldás lehet erre a problémára...

Minden másban mát felnött vagyok....

Bulizásban mar nem éreztem jól magam a kis suhancok között.... így most már nem hetente, hanem 4 havonta járok el... :(

2017. ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

23.

Lediplomáztam, majd összezuhant a Nagymamám. Hónapokig ápoltam, egyre gyengébb lett és egyre kevésbé fogta fel maga körül a világot. Egyedül ápoltam, senki se segített.

Majd pár hónap után ott álltam az üres lakásban, sok gép elromlott, a csapok csöpögtek, az ügyeket el kellett intéznem és munkába kellett álnom.



24/l

2017. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32 vagyok. Nem erdekel a bulizás, kicsapongás jó pár ève. Amiota együtt élek a párommal talán kicsit felnőttesebb lett a gondolkodásom, próbálok tőle tanulni. Előtte nagyon makacs voltam. Ha nem érzem jól magam egy munkahelyen inkább lelépek nem tudok egy helyen megmaradni. Szeretek dolgozni, de ha nem szeretem azt amit csinálok rögtön váltok. Ebben nem fogok változni ezt tudom.
2017. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

27 évesen, amikor saját lakásba költöztem, egyedül, és mindent nekem kellett intézi, fizetni.

Előtte laktam már albérletben, de inkább bulis volt, meg úgy voltam, hogy ha valami gond van, akkor legfeljebb hazaköltözöm.

2017. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Bulizás sosem volt fontos számomra, a "lázongás" helyett lázadás van, és életkor független, a munkahelyet pedig akkor hagyom ott, ha érdemes váltani. Felnőni viszont lelkileg sosem fogok, mert ilyen nem létezik, mindig ugyanolyan ember maradok, aki azt hiszi felnőtt, az csak magát hitegeti.
2017. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 én is ezt hittem sokáig... de valójában csak te hitegeted magadat ezzel... egyértelmű bizonyítéka, hogy még nem tört meg az élet.
2017. ápr. 26. 11:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7: Szerintem a felnőtté váláshoz egyáltalán nem az kell, hogy megtörjön az élet. Attól leszel felnőtt, hogy önálló vagy és vállalod a felelősséget a tetteidért, hogy nem másoktól várok azt, hogy megoldjanak helyetted dolgokat.
2017. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ogen a társadalom szében ettől leszel felnőtt, de az én kérdésem arra irányult, hogy TE mikortol lettél bellül "felnőtt"
2017. ápr. 26. 11:23
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7:

Eddig is megtörhetett volna, nem volt túl jó gyerekkorom, és nem anyagi szempontból mondom. Én nem az a típusú ember vagyok, akinek gyerekkorában csak a játék meg a tanulás, tizenévesen, huszonévesen csak a bulizás, 30-on túl csak a család. Nem állítom, hogy nincs személyiségfejlődés, de hazigság, hogy van egy pont, amikor gyerekből felelősségteljes felnőtté válsz. A lehető legrosszabb, ha elhiteted magaddal. Tudod mennyi 50 feletti ember jön erre rá azutan, hogy 20 évet elcsszett az életéből? Nem, nem azért, mert családot alapított, hanem azért, mert elhitette magával, hogy az a szerep, amit játszik, az ő maga.


Azzal meg nem dicsekednék, ha megtört téged az élet. Csak rajtad múlik, hogy fel tudsz-e állni. Volt olyan 45 éves munkatársam, aki már úgy gondolta, hogy szakmailag nem fog új dolgokat tanulni, ahol van, onnan már csak a koporsóba, nyugdíjba vagy az utcára kerülhet.Holott mások meg csak ekkor kezdik komolyan a karrierjüket.

2017. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!