Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha irreális...

Mit csináljak, ha irreális elvárásaik vannak a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Summa cum laude diplomát várnak el tőlem, és ezt én is szeretném, de ők másmilyen okból (?!).

Egyetemen a legnehezebb vizsgáimat a csoporttársaimmal nehezen éltük túl élve, tőlem pedig elvárják, hogy lehetett volna maximális eredmény is! Egész vizsgaidőszakban ezzel provokáltak, úgy tanuljak, hogy mindent tudjak, mindent tökéletesen tudjak. Kissé zavar, hogy felnőtt vagyok, és belepofáznak, hogyan tanuljak.

Továbbá járok sportolni, és még abban sem vagyok nekik elég jó (vannak napok, amikor féradt vagyok, nem bírok), ők rögtön megszólják, hogy igazán mehettem volna lustálkodás helyett.

Olvastam különböző történelmi eseményeket (nem kapcsolódik a szakomhoz), csupán érdekesnek találom őket, apám megkérdezte, mit csinálok, és mire elmondtam, hogy olvasom ezt-azt, akkor az első az volt, hogy szerinte nem elég olvasni, az semmi, azt tudni kell, meg kell tannulni. Memorizálni kell.

Pedig számomra az olvasás információszerzés, nem is értem, mit értett a memorizálás alatt. Mindegy.

Konkrétan mindenbe beleszólnak, irányítani akarják az életemet. Mindig a tökéleteset várják el tőlem. Már nem bírom. Mit csináljak? Amúgy külön élek, de állandóan hívosgatnak telefonon (baj, ha nem veszem fel).


2017. ápr. 26. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Magadnak akarj megfelelni, ne másnak. Próbálj meg nem foglalkozni velük. Velük beszéltél már erről?
2017. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a "próbálj meg nem foglalkozni velük" tanács soha nem jött be, ugyanis ha egy kancsóba folyamatosan öntik a vizet, az egyszer megtelik.

Próbáltam beszélni velük, de kiakadtak, hogy még szép, hogy nekik van igazuk, és érzelmileg zsarolnak, hogy nekik köszönhetek mindent.

2017. ápr. 26. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha külön élsz az nagyon jó. Egyszerűen ne számolj be nekik mindenről. Mit csinálsz: semmit. Mit olvasol; á semmit. Ja és kérd el az ő bizonyítványaikat, diplomákat hogy ők mit tudnak felmutatni. Szerintem ők amúgy betegek.
2017. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem mond meg nekik, hogy Te tudod irányítani az életed, koszonsz minden segitseget, azt is amit esetleg meg kapni fogsz, a tanacsoknak is örülsz, de mar rég nincs szukseged parancsokra, a tanácsokat szívesen fogadod, de a parancsokat nem. Ha ebből nem ertenek, akkor próbáld lazítani a kapcsolatot, kevesebbet beszélj nekik, előbb utóbb elfoglaljak magukat mással. De minden fele keppen tisztazd, hogy nem kellenek parancsok, esetleg csak tanácsok.
2017. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!