Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miféle emberek közé kerültem?

Miféle emberek közé kerültem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy egyetemre kerültem. Nagy reményeket fűztem hozzá. Úgy gondoltam itt már jóindulatú emberek is vannak, és intelligensek. De sajnos hatalmasat tévedtem és csalódott vagyok.

A helyzet az, hogy a szakomon minden külön programból kihagynak, aztán meg azzal csesztetnek, hogy miért nem vagyok a közösség része. Gondoltam a problémát kezelhetem egynéhány beszélgetéssel. Azért annyi remény volt bennem, hogy empatikusak az emberek. Persze a normális lelkületűek. De akadt egy kis bibi. Hiába közöltem azt nem egy, nem két emberrel, hogy nekem ez rosszul esik, mivel bizonytalan vagyok még és nem találom a helyem. Azóta szabályosan az orrom alá dörgölik a már megtörtént közös programjaikat, amik a csoportot összekovácsolnák. Mintha csak azért is odab**znának nekem egyet.

Szóval ezek alapján szerintem az érzelmi intelligencia hiánya megmutatkozik náluk.

Váltsak szakot, egyetemet, vagy fogadjam el azt, hogy a jövő értelmiségei ilyen szemétládák?

Az is eszembe jutott már, hogy bekerültem egy halom pszichopata közé.


2017. ápr. 28. 03:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Értelmiségei"... Már maga a szó is vicc, és le van járatva. Tudod te, hogy pont eme "értelmiséginek" nevezett trutymók között akik nagy mellénnyel döngetik, hogy diplomások, közöttük van a legtöbb szemétláda?

Érettségizett ember például nem is ember... De, ha bekerülnek egy munkahelyre, és az érettségizettet bízzák meg, hogy tanítsa be, aztán kiderül, hogy beszélni se tud a pályakezdő, nem, hogy dolgozni és jól pontosan, akkor meg kiakad és idegbeteg lesz, meg persze "depis" :D

Egy levelet nem tudnak megfogalmazni, és még helyesen sem tudnak írni.. A műveltségük pedig a béka feneke alatt van!

És a legtöbbre jellemező - tisztelet a kivételnek -, hogy taposnak, másokon átgázolnak, gátlástalanok, agresszívak, nagy mellénnyel közlekednek és végtelenül szerénytelenek.......

Na, itt ezen a ponton ismered meg őket, hogy nincs mögöttes tartalom. Ugyanis akinél meg van, az sosem beképzelt, és aljas.

2017. ápr. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A döntés a tied, hogy mit tegyél. De akárhogy döntesz, magadért tedd, ne értük! Mint látod, nem veszítettél semmit azzal, hogy nem váltál a társaság szerves részévé. Ismereteket lehet az iskolában szerezni, de emberséget nem, arra meg kell érni. Neked pedig ezek a helyzetek világosan megmutatják, hogy miként ne bánj másokkal, akik bármilyen téren kiszolgáltatottabbak.
2017. ápr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre én is, hogy valóban itt rengeteg a szemétláda. Szabályosan élvezik mások kárát, nemcsak az enyémet. Nekem ez több dolog miatt is durva: előbb OKJ-t végeztem érettségi után, és ott is voltak ilyen emberek, de nem ennyi! És én naiv még azt hittem,...na hagyjuk is mit hittem. Ezt egy egyetemi szaktól nem vártam volna, ráadásul ez kicsit tanulósabb szak. Tehát meg nem mondanátok, hogy itt ennyi a hülye. K**vára meglepődtem, és most nagyon nőiesen fogalmaztak. Ilyen alpári züllés, magamutogatás, a másik bosszantása még a gimiben és a szakközépben se volt. Pedig általában a kevésbé tanult rétegre szokták ezeket a jelzőket aggatni. Mondom: félelmetes. Úgy látszik, minél feljebb szeretnék kerülni, annál rafináltabb, köcsögebb embereket fogok ki. Mintha egy közepes szintről egy Advanced vagy egy Hard fokozatra kapcsoltam volna, hogy lehet itt kifinomultabbak az emberek, de legalább annyira gonoszak is.
2017. ápr. 28. 09:16
 4/12 A kérdező kommentje:

" Tudod te, hogy pont eme "értelmiséginek" nevezett trutymók között akik nagy mellénnyel döngetik, hogy diplomások, közöttük van a legtöbb szemétláda? "


Észrevettem.

2017. ápr. 28. 09:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom a történteket. De nyugtasson a tudat, hogy te pont 1 vagy az ezerből aki nem leszel ilyen.
2017. ápr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam/vagyok. Gimnázium után mentem OKJ-ra, aztán egyetemre. Vártam, lelkes voltam, reménykedtem, hogy komoly és érett emberekkel leszek.

Óriásit csalódtam. Sehol sem találkoztam annyi undorító emberrel, mint egyetemen. 1-2 kivételtől eltekintve primitív, önző érdekemberekbe botlottam.

2017. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Menj at levelezore, ott mar egy szinttel feljebb vannak, komolyan! Sajnos en is ezt tapasztalom, amiket irtal. Mondjuk ha nivos egyetemre es szakra jarsz semmikeppen ne hagyd ott, csak ne "kocsogosodj" te is el/be.
2017. ápr. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Félek a levelezőre váltástól. :( Mire számíthatok, ha átmegyek levelezőre? Mondjuk akkor többet tudnék dolgozni, gondolom. Egy-egy hétvége nem lenne túl kevés?
2017. ápr. 29. 04:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet egy levelezőssel beszélek erről.
2017. ápr. 29. 04:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy egy szellemi színvonalon az említett emberekkel. Ne válts szakot. Ne kedvetlenítsenek el! Végig lehet vinni egy egyetemet úgy, hogy az arra érdemtelen emberek társaságát hanyagolod. Jobban tudsz koncentrálni a tanulmányaidra. Őket meg zárd ki a világodból.

Nappalin voltam, de átmentem levelezőre. Igaz más okból. Írhatsz, ha szeretnél, és válaszolok.

2017. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!