Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más INTJ személyiségtípusú...

Más INTJ személyiségtípusú emberek is sokat vannak egyedül?

Figyelt kérdés
INTJ lány vagyok és nagyon zavaró.. folyton gondolkozok, nem szeretek emberek között lenni.Mitől vagyok ennyire más? már gyerekkoromban is feltűnt hogy mások annyival normálisabbak nálam és mindig olyan akartam lenni mint mások.. sokan nem kedvelnek vagy kiismerhetetlennek tartanak,már a párkapcsolatról is lemondtam senki se felel meg :/ hogy tudok megváltozni?

2017. ápr. 28. 04:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lettem rád, milyen lehetsz...
2017. ápr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehogy már behatárold az egész életedet azáltal, hogy a neten megcsináltál egy tesztet, ami alapján több a negatív tulajdonságod, mint a pozitív. így nem lehet gondolkodni. Ha magadba nézel, a 10 éves ezelőtti önmagadhoz képest nem fejlődtél, nem lettél okosabb, tapasztaltabb?

Nem leszel ilyen egész életedben, főleg ha saját magadnak nem tetszik amilyen most is vagy. Az idő és a tapasztalat megváltoztat, de ezt akarni is kell. Az INTJ baromságot meg felejtsd is el.

https://www.youtube.com/watch?v=7F6GY5IO5VU

2017. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

"mások annyival normálisabbak nálam" - Szerintem emiatt ne gondold magad kevésbé normálisabbnak. Te ilyen vagy. Más meg más. Ettől nem leszel kevesebb.

"mindig olyan akartam lenni mint mások.. " - Ne akarj olyan lenni mint mások, maradj önmagad.

Egyébként én INTP vagyok (igaz egyszer töltöttem csak ki, kicsit régebben, de nagyon igaz rám), és engem sem ugrálnak körül az emberek. Ennek van előnye is számomra, mert pl van nyugis időm, amit egyedül tölthetek - ha találok valamit, ami felkelti az érdeklődésemet, akkor elgondolkodhatok rajta, és senki nem sürget. Hátrány: hogy ha ez túl sok, akkor meg már hiányoznak az emberek. Nyilván, az ember társas lény.

Szerintem használd ki a jelen adta lehetőségeket:

ha egyedül vagy, akkor ismerd meg magad még jobban, csináld azt/ismerj meg még több mindent arról, amit szeretsz. Ha lesz majd társaságod (olyan akit érdekel), ezeket meg tudod majd osztani, lesz miről beszélgetni.

Ha meg társaságban vagy, akkor próbálj barátokat szerezni, ismerkedni.

2017. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

idegesítenek az emberek nem akarok köztük lenni vannak azok a lányok akik jófejek de féltékenyek rám ezért utálnak vannak a fiu barátaim akikkel nagyon jól elvagyok viszont egy idő után ugyis többet éreznek bár nem csak fiu barát vallott eddig szerelmet sajnos lány is

nehéz olyan társaságot találni ahol nem akarnak a "barátnőid" beégetni hogy ők jobbnak tűnjenek a fiuk előtt

sokkal jobb egedül lenni mint erőltetni a társasági életet

2017. ápr. 28. 17:08
 6/9 anonim válasza:

ha nincsenek is egyedül, hanem társaságban vannak, akkor a másik lehetőség az, hogy egyedül érzik magukat a társasági környezetben.

( én is INTJ vagyok )

18/L

2017. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, imádom a magányt, egyedüllétet. Legtöbbször fárasztanak mások. Sokan lényegtelen, apró, felesleges dolgokon rugóznak. Rühellem a small talkot. :D Nem vagy más, mondhatni, inkább zseni vagy félig meddig. Az INTJ emberek lángelmék, racionalisták. A logika alapján gondolkodnak és folyamatosan agyalnak valamin, amivel "megválthatják a világot", szeretnek elmerülni a gondolataikban. A mindennapos szociális kapcsolatok nem a mi területünk. Mint írtam, a legtöbb ember felszínes és ostoba. Nyilvánvaló szarságokon rágódnak. Hány emberrel tudsz mélységesen elbeszélgetni akárcsak a csillagászatról, tudományról, emberi kapcsolatokról, tervekről, ideákról? Nagyon kevéssel. Nem véletlen, mivel a különleges emberekből iszonyúan kevés van. Én büszke vagyok rád, ha ez valamit ér. :)


Egy INTJ 29 éves férfi.

2017. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legyél inkább büszke rá, hogy különleges vagy ;)

És igen, az INTJ-k finoman fogalmazva nem szociális lények, hamar lefárasztják, sőt idegesítik őket az emberek, nagy a tér igényük és, mivel sokat törik a fejüket különböző elméleteken, a csendigényük is. A hétköznapi problémák, amin mások rugóznak, azok számunkra egyszerűen értelmetlenek, mint ahogy a felszínes csevegések is. A mottónk kb., hogy "ha nem tudsz semmi értelmeset mondani, inkább hallgass". Változni tudunk, mint mindenki, de vacakul fogod magad érezni, ha olyan személyiséget akarsz magadra erőltetni, ami nem te vagy, alapból nem tudunk megfelelően mások érzéseire hangolódni, ha ezen változtatni kezdesz gyökeresen, úgy lemeríted saját magadat, hogy mondhatni el fogsz veszni.

2017. nov. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Loup Alexandra válasza:
Nem vagy egyedul! Teljesen megertelek mivel en is igy erzek. De ezzel semi baj sincs. Igen, mas vagy de ez jo. Orulj annak hogy nem hasonlitasz azokra a lanyokra. Legy mindig onmagad! Ha valaki igazan szeret akkor az magadert szeret. Az evek alatt megtanultam az emberek kozott lenni, igaz neha a falat kaparom de olykor mely levegot veszek es mosolygok. Sok ember van es lesz aki lehuz teged, vagy csak arra vagysz hogy mindenki hagyjon beken. Neha nem tudsz elfutni ugy hogy erre talalj ki egy jo megoldast. En pl a munkahelyemen szembesulok ezzel a problemaval de akkor megprobalom magam felviditani, valami kellemesre gondolni es neha bekapcsolom a szelektiv hallasom es csak bologatok:) Ne mondj le semmirol sem az eletben amire "vagysz", mert megerdemled!
2018. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!