Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élhetek egyszer így normális...

Élhetek egyszer így normális életet?

Figyelt kérdés
Nem tudom kezelni a konfliktusokat. 25 éves vagyok, már nem a szüleimmel élek szerencsére. Nálunk a konfliktus megoldása vagy a másikra minél nagyobb ráordítás volt, vagy úgy tettek, mintha meg se történt volna a dolog. Felnőtt fejjel, értelmes emberek között nem káromkodhatok és üvöltözhetek, mert ennek nem ez a módja. De nem tanultam meg, hogy mi az. Ha valaki munkatárs, lakótárs, bárki kis kritikával illette egyik felem elkezdi utálni és egyben félni tőle. Hogy majd biztos bántani fog lelkileg. Holott a vita forrása nem nagy dolgok lennének, de az egyik felem nem tud ilyesmit elviselni. Mindig mosolyogni szeretne és kedves lenni az emberekkel. Holott tudom,hogy ez így nem lehetséges minden szituációban persze. Nem vagyok gonosz, nem tartom magam annak. Sérült vagyok, szeretnék segítséget kapni. Nem tudom ezt hogyan lehetne helyrehozni... elég sok mindent elbasztak a szüleim... és én szívom meg.
2017. ápr. 29. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, talán apránként megtanulod majd kezelni a konfliktusokat. Egyidősek vagyunk, bár nálam direktbe nincs ilyen, de azért még gyakran érzem, hogy nekem is van hová fejlődnöm ha konfliktuskezelésről van szó. Azt hiszem ugyanúgy tanulni kell mint mindent. Kis odafigyeléssel évek alatt sokat lehet tenni érte, szerintem. Ugyanakkor persze nem tudhatom valójában mennyire rossz nálad a helyzet, lehet, hogy tényleg kell segítség. De kitartást, és sok sikert :).
2017. ápr. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nagyon hasonló cipőben járok én is csak nekem nem a szüleim hanem az élet (vagyis izé... a szüleim is), meg az orvosok. Nekem sem csak megszületni volt nehéz, hanem életben maradni is. Privit tudok írni? :D
2017. ápr. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
közbe megvan :D
2017. ápr. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress meg egy pszichológust, aki viselkedésterápiával foglalkozik.
2017. ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
25 évesen illene inkább összeszedned magad. Nem foghatod 100 éves korodig a szüleidre, hogy nem tanultál meg valamit. Különben is: normális embernek alap, hogy nem csapkod, és káromkodik, ezt nem kell tanulni.
2017. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Létezik és hozzáférhető az ún. asszertív kommunikációs tréning. Próbálkozz azzal.


Üdv R

2017. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!