Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek egyszerűen...

Az embereknek egyszerűen büdös a munka?

Figyelt kérdés

Tényleg ez a benyomásom, ahogy látom hogy ahol dolgozok milyen mértékű fluktuáció van. Betanított munkáról van szó. Nem szalag, nem szakad meg tőle az ember. A fizetés pedig szerintem igen csak jobb, mint amit a városban más munkahelyek kínálnak 0 iskolai végzettség, 0 munkatapasztalatra. Ennek ellenére még is sok olyat láttam akik dolgoznak 1-2 hetet, vagy 1 napot (igen, ilyenből is volt már több) aztán elmennek. Ennyire könnyelműek az emberek? Nincs semmi felelősségérzetük? Vagy laknak otthon szülőkkel aztán le*szrják? Nem azt mondom hogy nekem is ez az álmok álma, de jelenleg valószínűleg nem nagyon találnék itt helybe jobbat és rosszabb munkákat is csinálta már kevesebb pénzért.

Minden ilyen tanulatlan lumpen olyan melót akar, ahol a munka egyenlő az egész napos kávézással, és ezért fizetnek nekik 220e nettót?


2017. máj. 1. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Huszonéves munkanelküli nő vagy,igaz?
2017. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Első, kb. az egész leírás arról szólt, hogy a kérdező azon a helyen dolgozik. :D


Igen, a magyarok nagy részének büdös a munka. Főleg vidéken figyeltem ezt meg, hogy a családban legfeljebb egy ember dolgozik, és az önkormányzatból élnek - valahogy. Igen, olyan munkára vágynak, ahol kávézni-pletykálni-semmittenni lehet egész nap és az ölükbe hullik a pénz. De amíg ugyanez marad a segélyrendszer, addig ez így is marad.

2017. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Huszonéves dolgozó férfi.

Bár a szövegértéssel súlyos problémáid lehetnek első, mert szerintem elég egyértelmű a leírásból, hogy dolgozok.

2017. máj. 1. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
kábszer a meló itt
2017. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ö bajuk, én szivesen elválalnék egy ilyen zsiros állást ha találnék.
2017. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
220e nettó végzettség, tapasztalat nélkül? Hol van ez a munka és hogy lehet rá jelentkezni?
2017. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szövegértés emberek...
2017. máj. 1. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Ah,hagyd. Túl hosszú egyeseknek a szöveg,ahhoz,hogy értelmezni tudják. 😂

Szerintem sokan túlértékelik magukat,és nem fekszik nekik az ilyen munka. Azt hiszik,hogy majd találnak jobbat,meg ahol több a fizetés kevesebb munkáért.

Nem azt mondom,én is el bírnám viselni,hogy csak ülök,kávézgatok,beszélgetek annyi pénzért. Egy darabig! Azután unalmas lenne.

De sajnos ez nem egy mese,itt dolgozni kell,ha nem akar az ember éhen halni.

Szerintem ezek az emberek úgy vannak vele,hogy majd lesz valami,és csak egyik napról a másikra élnek,nem gondolkodnak,hogy mi lesz velük. Semmi felelősségtudat nincs bennük.

2017. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő. Rengeteg embert ismerek, akik pl. imádnak autót szerelni, pincérkedni, programozni, stb. Viszont a többség kevesli azt a pénzt, amit ezért itthon kap. A külföldi ismerőseim szeretnek dolgozni ÉS nem érzik büdösnek a munkát, mert normálisan megfizetik őket.

A sztorihoz hozzátartozik, hogy ami neked jó melónak tűnik, lehet, hogy másnak nem éri meg. Betanított munkásként, kétlem, hogy túl sokat fizetnének. Legyen mondjuk nettó 130.000. Ha valaki albérletet bérel egyedül, akkor arra kapásból elmegy több, mint a fele. Ha az utazást nem fizetik, akkor a buszra is kell költenie. Kajára is elmegy a pénz és ruházkodásra is + rezsi. Lényegében, alig marad belőle valami. Így valóban büdös a munka, mert nem jut az ember egyről a kettőre és nem éri meg.

2017. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sok olyat láttam, ahol 220e nettóért javarészt valóban csak kávéztak, meg 5 percenként kijártak bagózni, mert szétbaszta őket az unalom, de ők a megbecsült emberek, mert van diplomájuk...Mert nekik büdös a munka, és inkább tanultak, így nem kell dolgozni, csak felvenni a pénzt, meg bejárni kávézni.Persze ezek nem lépnek le egy nap után.Jól ellébecolnak nyugdíjig.Én ezeket nézem le.
2017. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!