Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai fiataloknak miért büdös...

A mai fiataloknak miért büdös a munka?

Figyelt kérdés

Oké, én sem 16 évesen kezdtem dolgozni, de manapság elég gyakori eset, hogy a huszonéves "gyerek" a szülőket nyúlja le ha bulizik, piál, pasizik/csajozik, vásárol, hobbira költ, stb. Amikor meg mondják a gyereknek, hogy ugyan menjen már el legalább részmunkaidőben dolgozni, akkor még ő van felháborodva, hogy dehogy megy, nem lesz ő senki csicskája. De ismerek olyat is aki egyenesen a családi cég igazgatószékébe ültetné a 26-27 éves "gyereket", semmit nem kéne csinálni mégis halálra keresné magát, de nem, mert "ő nem lesz zombi meg unalmas fakabát", inkább kergeti a saját álmait, hogy ő híres modell lesz meg énekes meg színésznő meg autóversenyző... Az meg hogy esetleg gyári munkát csináljon vagy legalább árufeltöltést, hát felejtős, inkább alszik a híd alatt...


Szóval miért ez az egyre gyakoribb manapság?


2015. okt. 28. 15:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
A felsorolt példáidban nagyban a szülők hibája az ilyesmi. Ha csak noszogatják, de mellette megadnak mindent, amire szüksége van a "gyereknek", hát bolond lesz feladni az "elveit".
2015. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
A seggemet verném a földhöz ha a szüleim a jól menő családi cég igazgatószékébe akarnának ültetni... De sajnos ló*faszunk sincs nem hogy családi cégünk.
2015. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
61%
A normális fiatalok dolgoznak suli alatt és után is. Van bennük annyi ész, hogy rájöjjenek: Munkatapasztalat nélkül sehová nem veszik őket föl suli után+anyuci-apuci nem tud mindig adni bulira és hobbira pénzt. Ennyi.
2015. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

1.És mi van azzal a temérdek fiatallal, aki külföldre is képes elmenni dolgozni?

2.Ha valaki a tejfölös szájú kölykét igazgatói székbe ülteti, az nem a gyerek hibája.Mondjuk, az valóban szomorú és dühítő, mikor semmi hozzáértéssel kerül valami kis nyikhaj vezető pozícióba és osztja az észt, miközben fingja sincs semmiről.De az ilyen cég hamar csődbe megy, ami nem is baj.

3.A magyar fizetés szar.A munkahelyek legtöbbje, a csaló, tapló munkáltatókról már nem is beszélve, sem erkölcsi, sem anyagi megbecsülés.Ez nem inspiráló a fiataloknak és másnak sem, én meg tudom érteni.Remélhetőleg kialakulóban van az a generáció, amelyik már nem fogja hagyni, hogy pusztán biorobotként tartsa számon a rendszer.

2015. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

Egyetemre járok, a csoporttársaim közül (jó, akikkel barátkozom) a legtöbb valami diákmunkát végez iskola mellett, köztük én is.

Nyáron egy fagylaltgyárban dolgoztam végig esti műszakban (soha többé nem eszek jégkrémet, amit az a cég gyárt).

2015. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
Ne általánosítsunk! Oké a Pán Péter szindróma a generációban megjelenő defekt. Attól még nem igaz mindenkire.
2015. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
23%
Nevelési probléma elsősorban.
2015. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Az átlagéletszínvonal javult, nem kell földre kimenni dolgozni, sem disznót ellátni a legtöbb helyen, a kapcsolatok az agyban nem alakulnak ki dolgozok => kaja szinapszisok. A társadalmilag is kiszolgáltság (kiszolgáltatottság, csak ezt még nem látják) állapotába cseperedtek bele.


Több dolgot összemostál itt. Vannak önsorsrontó személyiségek/sorsok, mindig is voltak, illetve lesznek. Ne egy komplett generációhoz kössük már ezt, inkább egyénekhez, életutakhoz. A fiatal csődör ki akar törni, az ellenkezőjét vagy csak valami mást kerget, mint amiben nevelkedett, sokszor logikátlan gyerek ésszel. Az évek múlásával azonban egyre inkább elkezdi mindazt keresni, amivel gyermekkorában volt körülvéve.

Számításba kell venni, hogy hiába van hiánya az egyiknek valamiből, ha azt a másik megkapta, akkor nem egy idegen, egy irigykedő vagy értetlenkedő szemszögéből fogja azt nézni/meglépni, hanem a sajátjából. Például nem fog beülni abba a székbe, igen. Kár is ezen szörnyülködni. A kirepülés, önálló tervek egészséges folyamat! Sőt, a bukdácsolásokat is hagyni kell, mert úgy is csak saját kárán.. A picivel okosabb nem csak saját kárán, de alapvetően mindenkinek kellenek saját "károk".


Gyári munka kerülését - volt már részed ilyenben - meg tudom érteni. Híd alatt ivás sem opció nyilván, bár aki lecsúszott, az ezt hajlamos másként látni.

A hírességről annyit, hogy az egóját mindenki szereti éltetni, az ehhez való módszerek kultúrától, észtől és életkortól függően változnak. Sok fiatalfelnőtt sem gondol bele, hogy nem elég a csillogásról álmodozni, tehetség is kellene, no meg kapcsolatok. Aztán vannak, akik ez utóbbit nagyon is jól átlátják is profi könyöklővé válnak.


A szülő meg aki le van húzva, nézhet akár magába is, mert csúnya világ ide, hülyeutód oda, azért jobb esetben csak nem az utca nevelte, hanem ő maga is, a párjával együtt, így a munkamorál milyensége is ennek függvénye. igen, sokminden másé is, de röhejesen sok alkalommal marad el az önvizsgálat. A gyerek egy okozat, nem csak fizikálisan, mentalitásban, jellemben is. Még ha nem is tetszik a tükör, akkor is.

2015. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%

Büdös a munka, amikor többe kerül a dolgozónak a munka, mint amennyit fizet nem tudom, hogy volt-e olyan munkahelyed, ahol az órabéred annyi volt, mint egy szakaszjegy. Invitel büszke arra, hogy ilyen kevés pénzért is dolgoznak náluk emberek.


Büdös a munka, amikor postasként adnak egy bringát, hogy menjek azzal, és időben végezzek a levelek kézbesítésével, és a harmadik kereszteződésnél szétesik a lánc és 2 tenyérnyi horzsolás keletkezik rajtam, a nadrágom elszakad és nem számít munkahelyi balesetnek, és különben is nekem kéne a kerékpárt karbantartani, amit tegnap más barmolt szét.


Szóval van büdös munka is.

De szerencsére van nem büdös munka is, amit MSC elvégzése mellett is tudtam csinálni, és nettó 300at zsebeltem be érte.

2015. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Azért hogy a mai rosszindulatú öregeknek legyen min dügöngeni a nagy semmittevés közepette.
2015. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!