Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy végre eltudja...

Mit tegyek, hogy végre eltudjam fogadni magam? 15/L

Figyelt kérdés
Kb. már 4-5 éve küzdök önbizalom hiánnyal és elegem van. A szüleimet és a legjobb barátnőmet is már kiborítom azzal hogy állandóan egy hulladéknak hívom magam. Ők nem tudom azt gondolják hogy rájátszom pedig nem. Van egy pár szépséghibám amiket műtéttel meglehet oldani és nem is látványosak csak én látom őket. A fogaim amióta elájultam és letört az elsőből potoltatva van csak a doki valamit nem jól csinált rajta és utálom őket.. de azokat is megfogom csináltatni. 171 cm es 66kg(nehéz csontozatú vagyok) vagyok szóval ducinak se mondanak de én annak látom magam.Az arcomat meg mikor szépnek mikor egyszerűen rondának látom.Valaki segítsen mert nem tudom már elviselni hogy nem bírok már végre elégedetten belenézni a tükörbe. A szüleim azt mondták hülye vagyok hogy így látom magam mert nagyon sokan mit meg nem adnának hogy úgy nézzenek ki mint én. De a személyiségemmel meg vagyok elégedve mivel nagyon sok barátom van akik nagyon szeretnek és eddig akikkel beszéltem azt mondták hogy még sosem beszéltek hozzámfogható emberrel. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. máj. 1. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a tinikor erről szól. Én is nagyon önbizalomhiányos voltam akkor, pedig szép lány vagyok. Elkezdtem azokra az adottságaimra koncentrálni, amiket szeretek. Vagy gondolj csak arra, hogy milyen szerencsés vagy, hogy van 2 kezed, 2 lábad, tudsz sportolni, van látásod, hallásod...ne generálj problémát, ha nincs, inkább élvezd az életet. Öltözz csinosan, legyél ápolt, ennél többet nem tehetsz :)

21L

2017. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én is sokáig küzdöttem önbizalomhiánnyal. Nekem az vált be, hogy odaálltam a tükör elé, és kerestem magamban valamit, amit szépnek találtam. Az öltözködésemben ezt próbáltam kihangsúlyozni, de elsősorban magam miatt. Napjában többször odaálltam a tükör elé, és néztem magam, de nem elégedetlenül, hanem mondogattam magamban hogy milyen szép az arcom, karcsú a derekam, formás a mellem (még ha az elején nem is hittem el), stb... Egy idő után kezdtem elfogadni magam, és megláttam magamban a szépet. Hosszú, és fáradságos munka volt, de hidd el, megérte. Ma már boldog vagyok, és elfogadom magam. Hajrá!
2017. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
86%
Miért fontos ennyire neked a külső? Engem szépnek mondanak, és szerintem is az vagyok, viszont sosem foglalkoztatott. Legyek ápolt, aztán úgy nézek ki, ahogy kinézek. Nekem is vannak hibáim, de nem foglalkoztatnak, annyira nem lényeges, hogy ki, hogy néz ki.
2017. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"állandóan egy hulladéknak hívom magam"


Előszöris erről szokj le! Ne hívd magad semminek, ne foglalkozz annyit magaddal, vagy ha mégis, akkor hív magad mondjuk okos kislánynak, vagy ilyesmi. Egész biztos, hogy igenis okos vagy, ami abból is látszik, hogy jó a helyesírásod (csak a vesszőt nem ismered :D).


Másokkal foglalkozz! Nézz körül, hogy kik élnek körülötted, és próbálj a hasznukra lenni. Ezzel tök jól elterelheted a figyelmedet a lényegtelen dolgaidról, amik eddig megkeserítették az életedet, és miközben segítesz másoknak, begyűjtesz egy csomó sikerélményt meg önbecsülést, amitől egész más színben fogod látni az életet. Nyilván nem egyik napról a másikra, de légy kitartó!

2017. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom tényleg megtalálni magamban a szép dolgokat csak nekem valamiért jobban kiverik a szemem a hibáim, de tényleg megkell próbálnom kizárni ezeket mert a hibáim meglesznek oldva 18 éves koromra.😊És ápoltnak ápolt vagyok szóval azzal nincs baj az egy másik dolog hogy néhány pattanással nem tudok mit csinálni. És azért ilyen fontos hogy jól érezzem magam a börömben mivel így nem igazán látom magam annak.De mostmár bármit megteszek hogy máshogy lássam magam.
2017. máj. 1. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos szép vagy, de valamiért nem látod annak magad. Próbálj könnyedebb lenni.
2017. máj. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!