Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit irigyelnek a nők egymáson?

Mit irigyelnek a nők egymáson?

Figyelt kérdés
Úgy értem mi ez a versengés és konkrétan mi az amire minden nő vágyik. Amiért valaki irigyelhető vagy amiért valaki irigy? A külsőtől a belső tulajdonságokig. Megtörtént eseteket, tapasztalatokat is írhattok.

2017. máj. 2. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de rondábbnál rondább szemöldököket látok manapság. Falra mászok ezektől a kihúzott, visszarajzolt és visszatetovált szemöldököktől. Hányás.
2017. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Régen, kb 13 évesen irigyeltem a modelleket, de nagyon is gyűlöltem őket, mert kis hájpacni voltam, ők meg szép soványak.


Anyukám azt mondta, nem utálhatom azt, ami magam is akarok lenni.


Azóta nem voltam irigy senkire. Mármint olyan "rossz irigy". Persze én akarom megnyerni a lottóötöst, de nem köpködök arra, aki megnyeri.

2017. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

En azt irigylem egy notol, ha okos es olyan vegzettsege, munkahelye van, hogy barmikor jol megel egyedul es egyedul is siman eltart egy-ket gyereket. Es nem csak az aktualis allasa jo, hanem olyan tudas birtokaban van, hogy barmikor talal ilyen munkat.

Amit en eszrevettem fiatalabb koromban (20-25), hogy kb negyventol felfele veszettul gyuloltek a nok a fiatalokat. Ha csunya volt, ha szep...

A szepseget nem irigylem, azt kis befektetessel barki elerheti.

2017. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nahát, milyen érdekes :) Az eslő válaszoló pont azt írta le ami engem a legjobban bánt: hogy valami úton módon kihullott/ megritkult az amúgy dús szemöldököm és én is pont ugyan úgy hányni tudnék a rajzolt, tetovált természetellenes borzalmaktól, de most sajnos nekem is korrigálnom kell ceruzával holott még sminket se kenek fel sose (nagyon nagy alkalmakkor csak). És ez bánt. Irigylem azokat akiknek természetesen még megvan és szép, de csak azokat. Most azon vagyok vitaminokkal meg életmóddal, hogy visszanönesszem (ami lassan ugyan de megyeget)


A másik dolog ami megmosolyogtat az, hogy észrevettem a kérdésem rossz... Ahhoz hogy válaszolni lehessen, félre kell tenni a női hiúságot/büszkeséget. Kemény feladat.


Az eddigi válaszolóknak köszönöm a hozzászólást :) Azért szeretném, ha még egy páran írnátok.

2017. máj. 2. 15:49
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Hát szerintem az irigykedés primitív dolog. Nyilván fájhat olyan dolog, hogy pl. ha valaki nem dolgozott meg ezért meg azért a dologért, és az ölébe pottyan, te meg eredménytelenül gürizel évekig stb. Meg lehet nem kedvelni Hajdú Pétert is, mert tehetségtelen, és mégis ott terpeszkedik. :D Ez érthető.


De az ilyen "fuu nézd de utálom, mert szebb nálam", szerintem szörnyű, adott illető NEM TEHET RÓLA, hogy neked épp rossz érzést okoz.

Én az ilyenek alól kivonom magam, mert nem érdekel, attól nem fogok előbbre jutni, ha kisstílűen irigykedem, és attól sem, ha másnak szarabb lesz.

Nem vagyok álszent, sok emberbe sajnos belenevelik ezt, egyik barátnőmnek konkrétan ilyen hülyeségeket duruzsol az anyja folyamatosan, hogy minden nő ellenség, meg a szebb nő az veszélyes :DDD. Mintha állatok lennénk kb.

2017. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Sok rossz tulajdonságom van, lusta vagyok, néha pletykálok, van egy sajátságos erkölcsi mércém, ami nem biztos, hogy az elfogadott mércével megegyezik, de soha nem voltam irigy és nem vagyok bosszúálló.

Tényleg nem ismerem az irigységet, ezért nem is értem, hogy egyik másik ember hogy képes irigykedni?

Azt lehet, hogy sajnálom, hogy nekem nem szép a szemöldököm (hogy a példánál maradjak) de hogy irigyeljek valakit amiért neki szép, az kizárt!

2017. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

-ha véknyabb nálam

-van jo munkahelye es van élete

2017. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Az a legrosszabb,hogyha valaki egészséges gondolkodású,nem irigyel senkit,vagy ha igen,akkor sem akar rosszat neki,és mégis őt piszkálják azok,akik őt irigylik és keresztbe tesznek neki,de mivel ő nem tesz keresztbe senkinek,ezért aláássák az önbizalmát/életkedvét/akár az életére is kihatással lehet rendesen...na..az olyanok miatt remélem hogy létezik a karma vagy valamiféle igazságszolgáltatás.
2017. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
A nőkbe ez bele van kódolva. Folyton versengenek, hogy ki a szebb.
2017. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon egyet értek. Pont így élek, ezért tettem fel a kérdést. Pont ezt nem értem, hogyha valaki nem hajlamos irigykedésre mert elvan a kis életével annak minden kis örömével és bánatával miért érzi közeli/távoli ember hogy:

- mert kedves akkor már "gyenge" is és lehet aláásni és piszkálni

- mert elvan magával és nem nyal mindenkinek azt mindenki úgyveszi hogy leszar mindenkit

- mert boldog és kiegyensúlyozott életet él az azt jelenti hogy hiperszuper gazdag/egészséges/tökéletes ( és ezt azonnal tönkre kell tenni ugyebár)


Amúgy úgy gondolom hogy az egészséges irigység egy jó kezdete egy önfejlesztésnek. Ha fejlődünk, tanulunk, próbálunk javulni kívül-belül akkor úgy hívnám hogy a motiváció útja. Pl ha a szemöldököm leszarnám és elégedett lennék egy rajzolt vonallal akkor nem javítanék az egészségemen. Ha zavarna de lusta lennék változtatni mert gyorsabb és kényelmesebb irigykedni és vonalat rajzolni... na az az a fajta irigység ami csak korccsabbá tesz ( kajla szemöldökkel együtt :)

2017. máj. 2. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!