Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egész életem a kilókról...

Az egész életem a kilókról szól. Mit tehetnék? Elegem van!

Figyelt kérdés

Kiskoromban duci voltam.

Apám állandóan tehénnek hívott. 9 éves koromig nem zavart mert nem igazán értettem miért hív így.

Csak amikor a suliban is piszkálni kezdtek a súlyommal.

Önbizalomhiányos lettem.

12 éves koromban jött egy nagy "áttörés".

Egy makacs mandulagyulladás miatt még a nyálam is nehez tudtam lenyelni nemhogy ételt. Kb. 5 kilót fogytam a betegség alatt.

Nagyon örültem a fogyásnak. Ekkor határoztam el, hogy még ennél is vékonyabb leszek.

Koplaltam. Egy éven keresztül alig ettem valamit. Csontsovány lettem.

Persze jöttek a megjegyzések a környezetemtől. "De gebe vagy." "Milyen sápadt vagy." "Szedhetnél magadra pár kilót."

Furcsa de ezt akkor "bóknak" fogtam fel. Örültem, hogy gebének látnak.

Ahogy elkezdtem kamaszodni úgy kúsztak fel a kilók megint. Szép lassan.

Újra koplalni kezdtem. Volt, hogy 6 napig nem ettem semmit.

De akkor nem fogytam sokat.

Most, hogy megint "rendesen" eszem, híztam.

Van rajtam pár kiló felesleg. (153 cm, 49 kg)

A mellem az kicsi. (Sajnos meglátszik az évek óta tartó önsanyargatás rajta).

Mostanában azzal csesztetnek, hogy lapos vagyok. Ez is fáj. Mert szeretnék nagy melleket de nem akarok dagadt lenni. Viszont nemrég meg ledisznóztak. Fogalmam sincs mi van. Össze vagyok zavarodva.

Úgy érzem ha sovány lennek akkor se lennék boldog mert lapos vagyok, de az elhízástól is betegesen félek.

Mit tehetnék? Soha nem lesz már vége? Elegem van.

17/L



2017. máj. 6. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenítened kell az önértékelésedet-önbizalmadat mások véleményétől!

Ez érzelmi intelligenciáról szól leginkább. Csak és kizárólag a saját gondolkodásmódod határozza meg. Asszertív belső kommunikáció nagyon hasznos, tudd mit szeretnél! Könyvek(pl enkóron)-cikkek-sok minden foglalkozik a témával, nézz utána!



Persze, ha jól odafigyelsz, akkor építő jellegű kritikaként is felfoghatod azokat.

Pl most ez a „lapos vagy” dolog leginkább azt jelentheti, hogy társkeresés szempontjából előnyösebb lenne, ha kerek feszesre edzenéd a popsidat, tehát feltűnőbb lennél, kielégítenéd a külsőre vonatkozó kritériumokat egy mégnagyobb rétegnél, csak aztán ki kell válogatni, hogy ki gondolkodik pont ugyanabban a kapcsolati formában, amit épp te is keresel (mellel amúgy meg nem lehet mit kezdeni, de az nem érdekli a pasikat annyira, ha megvan az összkép).

És ez után pedig eldöntöd, hogy ez összeegyeztethető-e az egészséges önképeddel, szükséged van-e rá, megérné-e a befektetett munka, stb... vagy maradsz ahogy vagy, mert úgy is boldog vagy, és nincs vonzóbb-szimpatikusabb egy olyan embernél, aki elégedett magával, önmagában

2017. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2017. máj. 6. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem túl drasztikusan fogod fel ezt az egészet, és ez nálad valami mániákus dolog lehet (ami valamilyen pszichiátriai betegségre is utalhat). Szinte fóbiád van már attól, ha a testsúlyodról van szó, és sokkal jobban érint, ha valaki erről tesz megjegyzést, ezért ha valaki mond valamit (gebe vagy disznó vagy), akkor az neked máris a világvége, mert erre vagy kihegyezve. Közben lehet, hogy az illető csak viccből vagy laza bunkóságból mondta, és már rég nem emlékszik rá. 100 emberből lehet, hogy csak 2 ilyen bunkó, és te ezeken rugózol utána éjjel-nappal. Más lány észre se venné az ilyen barmokat.


A lényeg, hogy az is lehet, hogy semmi baj nincs a testsúlyoddal, csak te vagy oda ezért valamilyen mentális betegség miatt. Keress fel egy szakembert.


A másik, hogy kezdj el sportolni, mozogni, edzeni, hogy izommá alakuljon a zsír, és formás legyél. Ha képes vagy magadtól megvonni a kaját és koplalni, akkor keményen edzeni is képes vagy, ha már önsanyargatásról beszélsz. Én inkább mozognék, egészségesebb is. Megvonni a kaját magamtól, arra képtelen lennék.

2017. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne akarj másoknak megfelelni. Ne sanyargasd magad. Hidd el,hogy szép vagy. Es nem attol vagy szep,ahany kilo vagy.
2017. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!