Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rasszisták többsége miért...

A rasszisták többsége miért tagadja, hogy az?

Figyelt kérdés
"Én nem vagyok rasszista, csak a büdös, rühes cigányokat utálom." Ez egy szó szerinti idézet volt az egyik ismerősömtől. Aki rasszista, az miért nem vállalja fel, hogy az? Valaki elmagyarázná nekem? Legbelül ők is tudják, hogy a rasszizmus helytelen? A politikai megnyilvánulásoktól, ha lehet kíméljetek, nem erre vagyok kíváncsi.

2017. máj. 7. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám ilyen; ő is folyton bizonygatja, hogy bűnözés tekintetében teljesen mindegy, hogy fekete/fehér vagy barna-e az illető, de a valóságban SOHA nem bízna meg egy cigányban sem. Azt hiszem csak egyszer ordibált velem életemben, amikor általános iskolás koromban felvittem egyik barátnőmet, - aki történetesen cigány volt - a lakásunkra, mert hogy most aztán jól felmérte, hogy mit lehet lopni és legközelebb hozza a családot is. A lány egyébként a barátnőm volt hosszú ideje, és bár már nem beszélünk, de tudom, hogy normális munkahelye van, és tisztességesen él... Ez persze csak egy példa a sok közül, ráadásul az ellenszenve, és a sztereotípiái sem korlátozódnak a cigányokra. (2. példa: beszélgettünk arról, hogy a különböző, hírstarthoz hasonló oldalakon hogy és mi alapján gyűjtik össze a híreket, erre kicsúszott a száján, hogy jól meg kell gondolni, hogy mire kattint az ember, mert a végén még elintézik a zsidók. Aztán amikor mondtam, hogy ez enyhén antiszemita, akkor megkaptam, hogy ő nem utálja a zsidókat, mert az egyetemi szobatársa/barátnője zsidó volt. Mintha az felmentené az antiszemitizmus minden gyanúja alól....)

De hangsúlyozom, ha leülsz vele az asztalhoz beszélgetni, és van ideje civilizáltan gondolkodni a dologról, nem csak reflexből jön ki belőle 1-1 megjegyzés, akkor tényleg teljesen előítéletmentesnek tűnik, kb úgy beszél, mint #2 (ne érts félre, nem célozgatni akarok ezzel).

Szerintem ezek az emberek teljesen más fényben látják a rasszizmust, mint amilyen az valójában. Azt hiszik, hogy csak az rasszista, akiben aktív utálat van; aki kimegy a nagyvilágba, és vagy szemtől szembe alázza a kisebbségeket, vagy erőszakoskodik is velük, miközben a valóságban ott él bennük a sztereotípiákra épülő félelem. Vannak akikben ez a felszínen van, és vannak, akikben csak mélyebben.

2017. máj. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 Te voltál az egyetlen, aki a kérdésre válaszoltál. Köszi!
2017. máj. 8. 07:56
 13/14 anonim ***** válasza:
én nem tagadom
2017. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A rasszizmusnak is több fajtája van, és sztem akik ezeket a kicsit sután hangzó mondatokat használják, azok egyes fajtáktól akarják távol tartani magukat. Van a "buta ember rasszizmusa", amikor mindenkit utál, akinek nem olyan a bőrszíne, mint neki. Meg van, amikor valaki csak egy bizonyos etnikumot, népcsoportot nem kedvel (és annak is van olyan fajtája, aki tényleg az egészet, meg van az is, aki alapvetően nem rasszista, tehát nem az összesről gondolja azt, hogy szemét/buta/lop/csal, csak realisztikus ill. óvatos a tapasztalatai miatt). És félnek, hogy akkor összemossák azokkal, akik minden etnikumot megvetnek azért, mert nem fehérek.
2017. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!