Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még esély arra, hogy...

Van még esély arra, hogy ismét legyen bizalmam? Mit lehetne tenni azért, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Kb. 4 éve egyik haverom nagyon kellemetlenül hátba támadott, pedig én a segítségét kértem volna. Ezek után ő állított be rossznak. Azóta vele mindenféle kapcsolatot megszüntettem. Erre rá egy-másfél évre egy lány elhitette velem azt, hogy szeret, de csak ki akart használni és valamiért össze akart törni lelkileg. Nagyon régóta a szüleim és a rokonok miatt nagyon sok emberben nem tudok megbízni. De amióta voltak ezek az incidensek, azóta már szinte senkinek sem merek elmondani semmit sem. Mindig félek, hogy ebből vagy abból megint tökre padlón lehetek. A barátaimnak sem szoktam elmondani semmit sem, mert félek, őket is félre ismerném, pedig őket már régóta ismerem. Van pár netes ismerősöm, itt is beszélek pár emberrel, de itt ki merek bontakozni, mert tudom, hogy anonim vagyok és senki sem tudja, hogy ki vagyok. 21/f

2017. máj. 7. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el a barátaidnak.Megértem,hogy nagyon félsz attól,hogy őket is félre ismerted,de muszáj kockáztatnod.
2017. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát. Tudom, hogy erre a kérdésre szokatlan a válasz, de én abban hiszek, hogy ha valaki sportol nő az önbizalma. Persze a sérelmeket valahogy fel kell dolgozni, de ebben nem tudok tanácsot adni.
2017. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is hasonló volt, alig egy hónapja (ráadásul pont érettségi előtt). Volt egy legjobb barátnőm, aki szinte a lelki társam volt, vele éreztem először fontosnak magam vagy egyáltalán valakinek. Aztán közénk állt egy harmadik (mert eredetileg hárman voltunk barátnők, de ő egy idő után elviselhetetlenül rosszindulatú volt velünk, és már azt tervezgettük, hogy szépen-lassan akkor most elszakadunk tőle), és hirtelen egyedül találtam magam. Ez persze az én szemszögem, nyilván van az éremnek másik oldala is. A lényeg... Sose félj megbízni senkiben, mert az, ha valakinek face to face kiöntheted a lelked, sosem árt. És most nem az ilyen netes oldalakra gondolok, mert hát ki tudja, milyen aberrálttal futsz össze, aki mindezt kihasználná (mert hát erről is tudnék mesélni...). Előbb-utóbb úgyis meg kell tenned azt a lépést, amikor igenis közeledned kell az emberekhez, akpcsolatokat kialakítva. Ne vegyél mindenkit egy kalap alá, mert igenis vannak olyan emberek, akikben érdemes megbízni, de őket először is meg kell ismerned. Én sem bántam meg, hogy rengeteg titkomat elmondtam neki, hiába vagyunk már csak köszönő viszonyban, még mindig egy olyan embernek tartom, akire bármikor számíthatnék.

Remélem, valamennyire érthető és hasznos voltam. Sok sikert! 18/L

2017. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!