Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg becsicskul...

Hogyan tanuljak meg becsicskulni olyanoknak akik a társadalom szerint többet érnek mint én?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy önbizalmat neveltek belém. Viszont semmit nem értem el az életben sem anyagi sem más téren ami tiszteletet váltana ki bárkiből. Csak a személyiségem, korrektségem van. Szerintem ez is nagyon fontos, hogy jó ember vagyok, tisztelettudó, kiállok a hátrányos helyzetű emberekért, segítem a barátaimat és bárkit aki rászorul.

Csak a társadalom szerint nem ezek a fontos dolgok. Pl főnökömmel van egy vitánk amiben kiálltam magamért és a munkatársaimért. Ők annyira félnek tőle hogy inkább hagyták az egészet, csak otthon morogtak meg egymás között.

Én kiálltam! De ezek után az a visszajelzés, hogy én kinek képzelem magam, hogy egy ilyen nagy embernek megmondtam a véleményemet. Szerintük nekünk senkiknek csöndben kell maradni és tűrni mindent, nyelni egyet. Mások is azt mondják, hogy nekem senkiként nem volt jogom szembeszállni a főnökömmel, mégha igazam is van szerintük is! Nem kiabáltam vele, tárgyilagosan elmondtam az álláspontomat.

Bárkit kérdeztem a főnöknek ad igazat, hiába egy tanulatlan bűnöző alak. Csupán azért mert ő a menő és gazdag, mindenki nyal neki.


Én mindig úgy néztem hogy milyen ember az illető. Hiába jár luxusautóval ha egy bunkó! Sajnos mivel nincs semmim, meg kéne tanulnom befogni a számat és hallgatni mégha hónapokig nem kapok mondjuk fizetést. Hogyan tanulhatnám meg ezt? Apósom tipikusan ilyen, szó nélkül tür mindent, ha nem kap fizetést, ha veszélyes körülmények között kell dolgoznia, ha nem engedik el lázasan sem orvoshoz. Ö az alkohollal oldja meg, de én azt nem iszok soha!


2017. máj. 9. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Ennek az egész litániának semmi értelme nincs. Te csak hőzöngsz, széllel szemben akarsz vizelni,vélt felsőbbrendűségedben.


Ha nem tudsz azonosulni a cégvezetéssel, keress más munkát. Ha nem keresel, és az ő pénzére vagy szorulva, akkor a saját érdekedben fogd be a szád.


Mi köze van a főnököd tanulatlanságának mindehhez? Az munkakörülmény? Nem.


Számos olyan ember van,aki úgy vitte sokra, hogy nem tanulatlan és nem bűnöző.


Neked pedig képezned kellene magad, hogy bármit elérj az életben, ami tiszteletet váltana ki másokból: mert te írod,hogy semmilyen téren nemértél el a világon semmit.


Aranyszabály: ha nem valósítod meg a nagy álmokat, akkor majd felvesz valaki, hogy megvalósítsd az övét. És sokkal jobb munkaadónak lenni,mint munkaadóknak ugrálni.


Valamit csak tud az a te főnököd, ha ő képes volt főnökké válni, gazdaggá lenni és neked is munkát biztosítani ...

2017. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem felsőbbrendűbb senkinél... Nincs az emberek között rangsor, attól hogy neki több pénze van, lehet ha te okosabb s erkölcsösebb vagy, tanultabb stb. Az hogy az első kommentelő a pénz szerint rangsorolná az embereket az az ő privát személyes problémája, szerencsére ritka az olyan hibbant ember mint ő, ezért jelenleg még mindenki egyenlő.


Te nem kell hálás legyél azért hogy munkát ad neked, ha nem tévedek, ezzel mindketten jól jártok, ha te felmondasz, ő elveszít egy szorgos, és profitáló munkást.


Csak hát Magyarországon még a szemlélet olyan mint az első hibbant kommentelőé, hogy há a főnök az atyaúristen.

2017. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2

1-es vagyok. Pontosan melyik mondatomban írtam le, hogy mi alapján rangsorolok embereket?

2017. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

#2

Lemaradt: állítasz valamit, ami nincs odaírva, majd hibbantozol? A funkcionális analfabétizmus mond valamit, vagy az is egy túl összetett szókapcsolat?

2017. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én végig olvastam a hozzászólásodat, se időm se kedvem a mondatokat kielemezni, ami lejött leírtam, okkal írtam azt amit, de nem fogok novellákat írni egy hibbantnak, s logikailag helyesen érvelni hogy hibbant. Sz*pd le a főnöködet egy kis túlóra pénzért, de a kérdezőnek 100%-ban igaza van, és senki nincs arra feljogosítva hogy állat módjára beszéljenek vele.
2017. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Cuki. Veled ellentétben nekem nincs főnököm. Neked viszont egész életedben lesz.


A proli lét mindennapjai.

2017. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elolvastam amit irtal de nem fogom ertelmezni. Okosabb vagyok akkor is. Anyad.


Imadom az ilyen embereket. Oltja magat, de annyira, hogy en erzem magam szarul tole.

2017. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyemen szinte az első dolog volt, amit mindenféle utasítás nélkül, saját kútfőből megállapítottam, hogy a főnök-beosztott kapcsolat fontos. Nem érdekel mennyire képzett a főnököm, nem érdekel mennyi pénze van. Ő a főnök. Ha valamivel nagyon nem értek egyet fel lehet azt vezetni tisztelettel is, úgy hogy ne érezze azt, hogy ez szembeszegülés. A beletörődés pedig nem egyenlő semmiféle becsicskulással. Szeretem a munkám és van stabil keresetem. Nekem ez bőven elég ahhoz, hogy ne stresszeljek ilyeneken fölöslegesen. A főnököm nem jobb ember nálam attól, hogy ott van és én sem vagyok kevesebb vagy csicska, attól hogy alacsonyabb pozícióban dolgozom. Felnőtt vagyok, elfogadom ahogy az élet alakult és ebből próbálom kihozni a legjobbat.
2017. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, elenyésző számú bunkó gazdaggal találkoztam, nem nagyobb az arányuk, mint a társadalom többi rétegében. A munkahelyemen se kellett még soha kiállnom magamért, mert ha stiklisek voltak, akkor leléptem, a mostani helyemen meg korrektek, a vitás helyzetekben egyenlő félként kezelnek.

Mondjuk nekem könnyű, nincs kisebbségi komplexusom, amit nagy öntudattal próbálok kompenzálni.

2017. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Pontosan melyik mondatomban írtam le, hogy nincs főnököm?



Lemaradt: állítasz valamit, ami nincs odaírva, majd engem proletározol? A funkcionális analfabétizmus mond valamit, vagy az is egy túl összetett szókapcsolat?


Először inkább a saját elveidnek kellene megfelelj, jaj bocsánat: "A főnöknek mindig igaza van, ő az atyaúristen még akkor is ha a gyakorikérdéseken vagyunk és még akkor is ha nem is a te főnököd". Ha vannak olyen igazi jó proletár alkalmazottaid, remélem egyszer megelégelnek, felmondanak, s utána jól megvernek, tudod én még a proletárokat sem nézem alábbvalónak. A válaszaidban is látszik hogy nem nagyon érzel szolidarítást a kérdező iránt, biztos a főnökéhez úgy lelkületileg közelebb álsz, tudod a fajtád az akit mindenki a teljes lelkéből úgy igazán gyűlöl, akit még a szent ember is halálba kíván. Inkább lennék proletár mint egy ilyen Döbrögi, aki mindenkivel lekezelő, s nagy úrnak érzi magát. Nyugtat a tény, hogy a te fajtádnak elég büntetés az hogy nem embernek születtek, én legalább érzek sajnálatot más iránt, bűntudatot és alázatot is. Ez az amitől ember vagyok, amitől van tudatom, nem irigyekedek a hozzád hasonlókra sem, ugyanúgy ahogy a székemre se amin űlök és egyéb más élettelen dolgokra sem.

2017. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!