Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rockerség kora leáldozott?

A rockerség kora leáldozott?

Figyelt kérdés

10 éve még szinte minden második fiatal rocker volt, pl. nálunk a gimiben sokan beszéltek arról, hogy mennek ilyen-olyan fesztiválokra zúzni, és elég sokan hordtak rocker cuccokat.


Manapság viszont már egyáltalán nem ezt látom, a mai fiatalok között alig látok olyanokat, akiken fekete ruha van, láncok és ilyen hasonló dolgok. Inkább mindenki a haját lövi be és páváskodik.


Tényleg van ilyen tendencia, a mai fiatalságot már nem érinti meg a rock, vagy rosszul látom?



2017. máj. 9. 21:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
96%

hát nem tudom, de nálunk a suliban sok rocker van (és ők nem csak divatból azok)

én főleg metalcore-t hallgatok, és koncertekre is járok :D

és attól mert valaki "láncokat hord, meg bandás pólókat" nem feltétlenül lesz rocker.sajnos pont ma láttam erre példát.

(ez a bakancsos-színes cípő fűzős emberkékre is igaz. Annyi kamu Anarchista van hogy rossz nézni)

16/L

2017. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Rock zene, szerintem örök.

Attól, hogy nem hordok fekete ruhákat és láncokat, nem vagyok rocker, amikor a zenelejátszóm nagy része rock és alternatív metál van?

2017. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 acelsziv ***** válasza:
64%

Hogy idézzek névadóimtól: A Rock Örök és Elpusztíthatatlan.

A rock egy műfaj. Rockernek lenni pedig egy életstílus. Ezért nem hal ki soha. Az, hogy a sok divatmajom eltakarodott az anyjába csak letisztította a dolgokat.

Én pl nem bánom, hogy a rádióból nem folyik 0-24 ben mint a sok "sláger" Így annál nagyobb öröm amikor egy-egy nótát leadnak, vagy rátalálok egy rock adóra.

2017. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Persze, minden stílus örök, nem csak a rock, mindig lesz egy valaki, aki hallgatja, és addig nem tűnik el.

Alapvetően a rockkal és más stílusokkal amit nem igen hallgatok, azzal nincs bajom, csak az undorító, amikor más stílusát szidják.

Egyébként ha neked a rocker azt jelenti, hogy feketében jár, és láncokat hord, akkor kicsit leragadtál.

2017. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

tudod, ameddig a Fold kerek, mindig lesznek rockerek!

en mondjuk tavolrol sem vagyok rocker, de ettol az elobbi idezet igaz :)

2017. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé gáz a felfogásod, ha tényleg így gondolod! Nem járok feketében, ahogyan divatcuccokban sem, láncaim sincsenek, meg egyebek, a hajam sem pávás, sem rockeres, egyszerű a stílusom, nem akarok olyan lenni, mint az egymást utánzók. Mégis rockernek vallom magamat, mivel azt hallgatom. A rock stílus zenei, nem pedig divatstílus! 21/f
2017. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

A rock örök és elpusztíthatatlan :)


Stílusban mondjuk rajtam semmi nem utal arra, hogy igen közel áll hozzám a rock, pedig kisgyerek korom óta szeretem és jelentős hányadát teszi ki a zenei palettámnak.

Gyanítom sok vagyunk ilyen "rejtőzködőek" :D

2017. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem, sőt egyre inkább úgy néz ki, hogy az undergroundban az emberiség kihalásáig fenn fog maradni, igencsak népszerűen :)

mainstreambe viszont aligha kerül, nem fogunk szerintem túl sok toplistás rock számot hallani :/


Már nincs igazán tér megújítani a stílust, nincs igazán retróra sem lehetőség, sem igény. De szerintem ez így van helyén :)

2017. máj. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

Gene Simmons, a legendás KISS zenekar basszusgitárosa mondta a következőket:


"A rockzene végleg halott."

"A rock halála nem volt természetes halál. A rock nem öregkora miatt halt meg. Meggyilkolták."


Én magam rockzenész vagyok, rendszeresen fellépek, tizenéves korom óta a rock zene számít nálam az elsődleges zenei stílusnak. És sajnos azt kell mondjam: Gene Simmons-nak igaza van.


A mai világ már egy olyan közeg, ahol a rocknak nincs helye. A média, a társadalmi trendek, az emberek prioritásai mind-mind ellene vannak. Nézd meg ma az átlag tizenéves korosztályt. Ha meghall egy torzítós gitárhangot, csak zavartan bambul ki a fejéből, és cikizni fogja a zenét, hogy "mi ez a régimódi sz.r"


A rockzene ma már a végső stádiumban van. Úgy jósolom, hogy 10-20 éven belül végleg eltűnik. A stílust képviselő jelentős személyek, akik mostanra már 50-70 éves kor között vannak, hamarosan egymás után fognak eltűnni a színpadról.


Ez egyébként a tudatos népbutítás eredménye, hogy kiirtják a rockzenét, mivel a rockzene nem csak egy zene: egy életérzés, egy személyiségfejlesztő, egyéniséget adó forrás.


Nézz meg egy régi rock and roll dalszöveget. Vegyük a P.Mobil - Menj tovább című dalát. Olyan 45 éves. És még mindig csápolnak rá, még mindig szeretik sokan, de ami a legfontosabb: olyan mondanivalója van, olyan érzést közvetít, aminek van értelme. Értéket továbbít.


Most pedig nézz meg egy Wellhello, Halott Pénz, vagy bármilyen divatos külföldi előadónak a szövegét. Egy értelmetlen, üres, semmitmondó dalszöveget fogsz olvasni minősíthetetlen zenei alappal. Ennek milyen formáló hatása lesz a fiatalságra? Hát semmilyen. Degenerált, elkorcsosult embereket fog kinevelni.


Ez pedig a mai hatalom számára tökéletes.

2017. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat.


Én magam nem vagyok rocker, bár vannak időszakok, amikor kifejezetten rákapok. De ennek ellenére inkább külső szemlélőként kérdeztem, mert kívülről nézve nekem úgy tűnik, hogy egyre kevesebb emberrel találkozok, aki szabadidejében rock zenét hallgat. És persze nem a ruházattal azonosítom azt, hogy ki rocker, tehát nem hiszem azt, hogy csak az a rocker, aki fekete ruhákat és bőr cuccokat hord, de ennek ellenére ez is egy megfigyelésem, hogy egyre kevesebb embert látok... Még egyszer mondom: nem azt akarom ezzel mondani, hogy az a rocker, aki ilyen ruhát hord, hanem ez is valamennyire mégiscsak jelzésértékű... Ugyanis 10 éve még arról beszéltek az emberek, hogy ez egy életérzés, és ebbe beletartozott a bandapóló, lánc stb. is, és aki az adott bandát hallgatta, büszkén hordta a suliban a pólóját. És szinte minden harmadik gyerek ilyen volt. Ma viszont nem is nagyon látok ilyet. De persze én csak külső megfigyelő vagyok, úgyhogy lehet, hogy annak van igaza, aki azt mondja, hogy ezek csak makettrockerek, és jobb, hogy eltűntek, mert megtisztul a rock.


A #19-es érdekes dolgokat ír, ugyanis szerintem is igazad van abban, hogy a rock az szinte már olyan, mint egy lezárt fejezet a zene történetében, vannak 45 éves örök zenék, és ezeket hallgatja igazából ma is a legtöbb ember, aki rockot hallgat. Az örök, hallhatatlan bandák tagjai tényleg már 60-70 évesek, és lehet, hogy vannak újabb generációk, de azok már nem tudnak befutni, vagy azért, mert a színvonal silány (pl. a szöveg értelmetlen, gagyi), vagy azért, mert a mai világban már nem is a zenei színvonal dönti el, hogy ki lesz befutott, és ki nem (legalábbis szerintem). Mindenesetre valahogy már örök, hallhatatlan klasszikusok nem születnek a rockban, olyan kaliberű emberek, mint akik a 70-80-as években voltak. Igazából ma aki rocker, az 20-30-40 éves zenéket hallgat, vagy tévedek?

2017. máj. 10. 16:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!