Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szerettek másokon segíteni?...

Ti szerettek másokon segíteni? Jó érzés?

Figyelt kérdés

ha teszitek, hogyan teszitek?

ha egy kicsit is segítünk másokon, sokkal jobb lesz a világ és az országunk.


2017. máj. 12. 13:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

#9:

attól, mert valakinek jó érzés másokon segíteni attól még nem lesz hülye és nem fog ilyen szintű butaságokat csinálni...


és igen sokan kihasználják, de az ember maga dönt, hogy MENNYIT AD és persze kinek :)

2017. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Már nem. Épp elég embernek segítettem, akár pénzben, akár csak szavakkal, de mind kihasznált, és amikor én kerültem szarba, meg is dögölhettem volna felőlük, úgyhogy NEM érdekel más baja.


A páromat meg az egy szem normális barátnőmet meghallgatom, adok neki tanácsot, kölcsönt, lelki támogatást, ha bajba kerül, de ennyi.

2017. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Zizi35 Kérdező


nagyon jó hogy megkérdezed

és nagyon jó érzés mindig segiteni másokon


erre kell törekedni , még ha nem kapja vissza itt az ember a Földön

ha belegondolunk Isten és Jézus és az Angyalok léteznek


tehát én direkt Isten

Jézussal , az Angyalokkal felveszem a kapcsolatot

ez csak beszéd vagy kérés

tehát az ima is lehet egy jó beszélgetés és tudod hogy meghalgatja a Jó Isten

fel lehet venni a kapcsolatot


"a papokat az egyházat átugrom" ,fontos direkt

lehet beszélni Istennel Jézussal és az Angyalokkal


aki nem hiszi a Biblia is leirja

kell segiteni másokon

még akkor is ha csalodott valaki másokban


az nem hibás ha más is segitségre szorul

miért nem kellene rajta is segiteni


erre Jézus megadja a választ


Máté evangéliuma 25. fejezet

Az utolsó ítéletről

Egy alkalommal Jézus az utolsó ítéletről beszélt tanítványainak: Amikor az Emberfia eljön az ő dicsőségében összes angyalának kíséretében, és helyet foglal dicsőséges trónusán, akkor minden nemzet összesereglik előtte, ő pedig elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kosoktól; a juhokat a jobbjára állítja, a kosokat pedig a baljára. Azután a király így szól a jobbján állókhoz: „Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Mert éhes voltam és ti ennem adtatok; szomjas voltam, és ti innom adtatok; idegen voltam, és ti befogadtatok; ruhátlan voltam, és ti betakartatok; beteg voltam, és ti fölkerestetek; börtönben voltam, és ti meglátogattatok!”

Erre megkérdezik tőle az igazak: „Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enni adtunk volna neked, vagy szomjazni, hogy inni adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy betakartunk volna téged? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?” Akkor a király így felel: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!” Ezután a balján állókhoz szól: „Távozzatok tőlem, ti, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, és nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem: és ti nem látogattatok meg engem!”

Erre ők is megkérdezik: „Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre?” Ő pedig ezt feleli majd nekik: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek!” Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.


Máté evangéliuma 25. fejezet


--a 3 -as nak ezért téves a felfogása kedves kérdező

és ha igy érzed akkor nem jó


Régen szerettem, ma már kevésbé.


mindig kell szeretni segiteni a másikon

tudjátok hogy kell elképzelni ? pontosan mintha te lennél az az illető aki segitséget kér ,segitségre szorul

2017. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Igen, szeretek másoknak segíteni, nagyon jó érzés tud lenni, viszont amit utálok az az, hogy ha kihasználnak.

Ezért én így szoktam segíteni: Ha nem kerül számomra semmibe, akkor segítek (turista megkérdezi, merre van xy). Ha kerül számomra valamibe (idő, pénz, energia) akkor meg attól függően segítek, hogy milyen a kapcsolatunk és hogy ha én szorulnék meg, akkor ő segítene-e nekem. Erre a legjobb példák mindig egyetemen voltak: ha én csináltam valamiből egy jegyzetet, könyvből rövidítettet, akkor azoknak szívesen elküldtem, akikről tudtam, hogy nem csak várják a sültgalambot a szájukba és ha úgy adódik, akkor kérhetek tőlük én is hasonlót. Azoknak viszont sosem juttattam el, akik csak kérték, aztán utána sz..rtak bele az egészbe.

2017. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
6%

14- es itt van

mindig kell segiteni

az a kérdésem amikor valaki még te is

ha koldust láttok adtok egy kis pénzt? persze ha van nektek is?

arra kell gondolni Ő lehet Jézus is és egy próba ez

hogy segitessz neki , vagy nem

nézd ez mindenkire vonatkozik


Máté evangéliuma 25. fejezet

Az utolsó ítéletről

[link]


Amikor az Emberfia eljön az ő dicsőségében összes angyalának kíséretében, és helyet foglal dicsőséges trónusán, akkor minden nemzet összesereglik előtte, ő pedig elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kosoktól; a juhokat a jobbjára állítja, a kosokat pedig a baljára. Azután a király így szól a jobbján állókhoz: „Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Mert éhes voltam és ti ennem adtatok; szomjas voltam, és ti innom adtatok; idegen voltam, és ti befogadtatok; ruhátlan voltam, és ti betakartatok; beteg voltam, és ti fölkerestetek; börtönben voltam, és ti meglátogattatok!”

Erre megkérdezik tőle az igazak: „Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enni adtunk volna neked, vagy szomjazni, hogy inni adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy betakartunk volna téged? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?” Akkor a király így felel: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!”

2017. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"az a kérdésem amikor valaki még te is

ha koldust láttok adtok egy kis pénzt? persze ha van nektek is? "


Nem, soha nem adok koldusnak pénzt, elinni én is el tudom. Jézussal meg hiába jössz, a világ egyik legkárosabb dolgának gondolom a kereszténységet, az összes vallással egyetemben.

2017. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
8%

Kedves válaszoló

akkor a pénzt

értheted


hogy vehetsz neki kenyeret ,vagy amit tudsz és tiszta vizet

nem alkoholra gondoltam persze

ha arra költené , akkor nem pénzt kell adni


----


"az a kérdésem amikor valaki még te is

ha koldust láttok adtok egy kis pénzt? persze ha van nektek is? "


Nem, soha nem adok koldusnak pénzt, elinni én is el tudom. Jézussal meg hiába jössz, a világ egyik legkárosabb dolgának gondolom a kereszténységet, az összes vallással egyetemben.



Figyelj

ha ilyen bátor vagy

akkor nézd meg ezt a videót


ez teljesen igaz kell legyen tehát nem kamu

itt kezdődik

aki ateista volt az is megtért


itt van

látta az ördögöt

majd


Jézus megmentette , és érte jött két Angyal

Jézus keze megjelent


A mennyország igazságai


https://www.youtube.com/watch?v=SovfwPUJoyc


A mennyország igazságai

Szabad Gondolat

2017. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Te figyelj már, ha nem írnál minden egyes kib..szott szót új sorba és betartanál bármiféle nyelvtani szabályt, akkor még el is lehetne értelmesen olvasni a mondandódat. Egyáltalán nem érdekel az elb..szott istened és semmi köze sincs a kérdéshez, mi a frászért trollkodsz itt?
2017. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
szerintem a vallásos válaszok is rendben vannak. köszi
2017. máj. 12. 19:11
 20/25 anonim ***** válasza:

Régen szerettem, ma már nem. Hogy miért? Mert balek lettem a túlzó segítségadás miatt...

Imádtam/imádom "A jövő kezdete" c. filmet, jó lenne kivitelezni valami hasonlót, de a valóságban valahol mindig hiba csúszik a gépezetbe.

2017. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!