Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nincs semmi...

Mit tegyek, ha nincs semmi önbecsülésem?

Figyelt kérdés
Magamat teljesen semmibe veszem. Mindig úgy teszek, hogy másokat még kicsit se zavarjam, de mástól ugyanezeket egyáltalán nem várnám el. Járok kondizni lassan 4 éve, de látva, hogy mások mennyivel jobban néznek ki még naturálban is megint csak fáj, hiszen én minden tőlem telhetőt megteszek, ezért megint az van, hogy magamat, mint valami piszok a teremben a baba súlyokkal tekintem, szerintem meg se látszik hogy edzek. Mások szerint jóképű vagyok, szerintem ronda vagyok. Csajozásnál is, van olyan, hogy a lánynak bejövök, de valahogy mégis lekoptatom, mert úgy érzem nálam jobbat érdemel. Van pénzem, dolgozok, mégis szakadt ruhákban járok néha, mert úgy érzem, nem érdemlem meg, hogy vegyek valami normálisat, úgyse érdeklek senkit, nem számít mit veszek fel. A munkahelyemen a végzettségem miatt felajánlottak egy jobb munkakört, ahol magasabb fizetés mellett kevesebbet kell dolgozni, először elfogadtam, aztán később visszakértem magam a szokásos helyre, mivel úgy gondoltam, hogy valaki jobban megérdemli azt a fizetést mint én, valaki aki nem olyan selejt mint én. Ha kapok bármire is dícséretet, akkor azt úgy érzem, sajnálatból mondják. Mit tudnék tenni, hogy ne fogjon el folyamatosan ez az érzés? Tudom sokszor, hogy nagyon túlzásba viszem, azonban mégis így viselkedek, de szeretnék ezen változtatni, viszont nem szeretnék önző sem lenni. Nem tudom mi lehet ennek a forrása, de szeretném magam mögött tudni, bármi is okozza. Valaki tudna segíteni?

2017. máj. 15. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Határozottan állítom, hogy rossz emberekkel vagy körülvéve, akik vagy passzívak veled szemben, egy jó szóval sem akarnak segíteni (ami ingyen van), sőt egy dícséretet sem hajlandóak mondani, csak bámulnak, faggatóznak, "miért"eznek álladóan. Csakis az olyan embereket keresd, akár többször is, akik jó hatással vannak rád, képesek magukból adni, számítasz nekik egy kicsit és persze te is viszonzod ezt mindig nekik, mert mindenkinek jól esik :)
2017. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!