Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nincs egy csöpp...

Mit tegyek ha nincs egy csöpp önbecsülésem se, mert mindet lerombolták?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,jövőhét szombaton lesz az írásbeli felvételi a középiskolába jelentkezőknek!Sokat izgulok azon hogy hogy fog sikerülni és amikor egy pillanatra elhiszem hogy jó lesz és sikerülni fog akkor mindig jön valaki és elmondja hogy te olyan hülye vagy,úgy se kerülsz be oda ahova szeretnél és egyre jobban kezdem érezni hogy tényleg így lesz,pedig nem vagyok annyira rossz tanuló,általában 4,5-4,6 között van az átlagom!És egész egyszerűen nem tudom hogy tudnám ha mást nem,magamat arról hogy jó lesz,sikerülni fog!Légy szíves normális kommenteket írjatok!

Köszönöm

14/L



2015. jan. 8. 18:56
 1/3 szántóvető ***** válasza:
egy közösség hierarchiájában a ranglista alján helyezkedsz el.gondolom gyakran piszkálnak és nem sok tekintélyed van.a jó hír az hogy ennek semmi köze a felvételihez.magadban kell bíznod,csak magadra számíthatsz az életben,senki másra.gondolj arra hogy mennyit tanultál,ez önbizalmat kell hogy adjon.
2015. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha valaki egy nagy szakadék felett kell,hogy átmenjen egy kötél segítségével, akkor azt szokták tenni, hogy nem lefelé néznek a mélységbe, hanem előre, a cél felé.


Neked is ezt kell tenned, átvitt értelemben. Ne azokra figyelj, akik "lefelé" rángatnak, hanem az előtted lévő célra.

Motiváld meg a célodat, erős pozitív érzelmekkel, pld. "sikeresen megoldom, mert szeretnek engem, és én is tudok mást is szeretni", tehát menni fog" stb...

Ez nem "bebeszélés", vagy önbecsapás, hanem a helyrebillentés. A bebeszélés, és az önbecsapás az lenne, ha elhinnéd, hogy nem sikerülne.

2015. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind kettőtöknek!:)
2015. jan. 9. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!