Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdem elfelejteni, hogyan...

Kezdem elfelejteni, hogyan kell beszélni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul megy a kommunikáció. Nem most vettem ezt észre, már jó egy éve, ha nem több. (Nem tudom mitől van )

Először is, nem jutnak eszembe a szavak. Van valami amit mondani szeretnék, tudom mit szeretnék mondani, de csak nem tudom kibökni.

Van mikor egy beszélgetésben tízszer is átfogalmazom magamban a mondatot, de mire kimondanám, már rég nem tartozik a témához. Kb olyan érzés, mintha egy idegen nyelv lenne az anyanyelvem -> elkezdek egy mondatot, de megállok a közepén, mert rájövök, hogy a szavak nem éppen jó sorrendben következnek. Mint az angolban... ott ugye sokszor valahogy más a mondat szerkezete mint a magyarban.

Vannak jobb napok, mikor minden flottul megy, teljesen tudom mit mondok... aztán meg egy napig megnémulok, nem tudom mit szóljak. Többször összegabalyodik a nyelvem, elrontok könnyű szavakat. Nagyon-nagyon kevésszer, de dadogok, újrakezdek szavakat.

Kicsit keszekuszák a gondolataim, de szerintem nem ez az oka ennek az egésznek. Nem tudom már mit csináljak, nagyon zavar (ha ideges vagyok , mérgesen beszélek valakihez, akkor még szörnyűbb a helyzet. Remeg a hangom össze-vissza, lebénul az agyam teljesen, makogok mint egy majom.)

Régen ez nem volt, el vagyok keseredve.

16/l



#beszéd #spagetti #elegemvan:(
2017. máj. 15. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kockulsz túl sokat? :) Egyszer pár haverral végig játszottunk egy iskolaszünetet (semmi szociális élet), majd mikor visszamentünk iskolába némán szédikéltünk (mert nem csak beszélni, de járni is elfelejtettünk).

Ugyanezt tudják okozni nálam az animék vagy a sorozatok mivel azokat sem magyar nyelven, de több órán keresztül nézem. :D

Ha ilyesmi az ok, akkor egyszerűen többet kell használni a magyar nyelvet. :)

17/f

2017. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sokat mobilozom, az egyszer igaz. :/ de másoknál nem látok semmilyen változást, hiába van a kezükbenőve a telójuk. Mindenkire más hatással van akkor? :/

Köszönöm a tippet!! ^^ :D

2017. máj. 15. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, én meg viszont túl sokat dumálok, és egyszerre akarok mindent mondani, a végén meg összefolyik az egész, vagy elfelejtem miről beszéltem. Hülyén hangzik, de én azt csinálom, hogy ha beszélgetek valakivel, és eszembe jut valami, akkor már előre elkezdem magamban, hogy mi a fő irány amit ki kell mondanom :D Nem hallgatok persze 10 perceket, de mindig megállok kicsit, míg rendezem a gondolataimat.
2017. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Írásban jól megy, úgyhogy szeritnem nincs igazán gond. Kis belerázódás kellene, gyakorlat, élőben beszéd.
2017. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!