Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehegyek ha mizantróp...

Mit tehegyek ha mizantróp vagyok? Embergyülölő vagyok, de nagyon! Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Mindenkinek el jön az életében az a pont, amikor rá kell jönnie hogy ki is ő valójában, valamivel azonosulnia kell, vagy valami hasonló. Rengeteg embert láttam közeli családtagok közül is akik a mai napig szerintem nem tudják hogy kik is ők valójában vagy csak lehet hogy nem érzik úgy hogy érdekelje őket ez a kérdés. Életem során arra kellett rájöjjek hogy mizantróp vagyok. Mára már megbarátkoztam ezzel a gondolattal, és különösebben az emberiség nagyrészét elítélem annak tettei miatt, a hétköznapi történéseken nem lepődök meg, megannyi dolgot tudnék spontán részletezni hogy miért jobb ha az ember mizantróp. Mielőtt azt hinné valaki, hogy a túlvilági megváltásban hinnék, ez így sem igaz, mivel ateista vagyok, száz százalékban megtagadom isten létezését, mivel szerintem ezek a dolgok, akár a vallások, az istenek, az esti mesék, és hasonlók az emberi zavartság, félelem, és pánik egy bizonyos reakciója, hogy ezáltal az ember megnyugtassa magát. Egoista is vagyok. Csak úgy mint minden ember. Kicsit olyan szindróma mint amikor Nyilas Misi azt mondja hogy nem akar debreceni kisdiák lenni csak itt igazából nincsen kilépés, maximum valamennyi minimális állatias öröm amivel túl lehet vészelni a napokat, heteket, éveket. A wikipédia szerint a mizantrópia az általános utálat, bizalmatlanság, és/vagy megvetése az emberi fajnak vagy az emberi természetnek. A mai napig sem száz százalékos állapot ez a számomra mivel be kell vallanom hogy a hétköznapok rugalmas és valamennyire sima haladása miatt muszáj megjátszanom azt hogy van bennem egy alapvető illem, szimulálnom kell egy pozitív neutralitást, akármennyire bizarrul hangzik, hogy valamennyire elrejtsem magamat a tömegben. Ahogy mondtam, egoizmus, inkább magamnak akarok jót és rohadtul nem azt hogy valaki az orrom alá dörgölhesse az alantas nézeteit és véleményét, mivel én tartom magam a véleményemhez amit viszont csak én kívánok megváltoztatni ha úgy van, de csak is akkor ha úgy van, és jelenleg ez az állapot rám egyáltalán nem jellemző. Antiszociálisnak is nevezném magamat. Úgy mint ahogy isten, és a vallás, úgy a társadalom is egy képzelt mesterséges dolog az én véleményem szerint, melyben a tömeg, és/vagy egy viszonylag kevés létszámú csoport irányítja a normákat azáltal hogy számukra jobb legyen, az ő érdekükben, tulajdonukban, és hozzájuk viszonylag közel kapcsolódó dolgaiban ne essen kár, ezáltal ismét visszatérve az általam említett egoizmusra. Az élet nem megmagyarázhatatlan, vannak különböző "tudományok" amiket inkább jelrendszernek lehet felfogni, a bizonytalanság és a kíváncsiság ismét egy ösztön mely a tudás és a hatalom összhangjára épül, aminek oka a most már sokat említett egoizmus, hogy kezünkben legyen a tudás, azt használni tudjuk a saját magunk érdekében. Az ember egy olyan lény amely az evolúciós ranglétra során kifejlesztette saját jelrendszerét, és az éntudat megjelenéséhez hozzátársult az egoizmus amelynek köszönhetően előjöttek a viszálykodások, a manipulálás, és egyéb mások számára szörnyű számomra relatív dolog, amit úgy tanítanak hogy borzasztó, hogy képes egy ember ilyesmire, és utána rájövünk, hogy igazából képes az ember ilyesmire. Mert az ember nem egy sémára alapul. Az egoizmusa természetesen alapvetően megvan, de emellett olyan jellemző sajátosságai vannak minden egyes embernek, ami miatt különböznek a másiktól, akár az emberiség által elfogadott vagy elfogadhatatlan módon, de sosem olyan jelleggel hogy az pozitív legyen, vagy ha mégis, akkor az általában az alacsony intelligencia, és valamiféle rendellenes működés eredménye. A konyhafilozófiai eszmefuttatásom innentől kezdve valószínűleg egy témából fog kiindulni, azt részletezve, majd néha melléksávokra csúszva, mivel ezeket a gondolatokat muszáj lejegyeznem egyből, mert a későbbiekben nagyon hamar elfelejtődnek, eltűnnek, és utána csak egy bizonyos tényező hatására jönnek elő ismét.


20/Roma származású fiú.



2017. máj. 15. 23:28
 1/2 anonim válasza:
100%
A fogalmazásodból írélve elég magas lehet az IQ-d. :) Egy csomószor azon gondolkozok, hogy nincs is szükségem másik emberre, megvagyok én nélkülükl is. De rájöttem, hogy igazából baromi szarul vagyok ha egyedül vagyok. Lehet hogy csak egy közhely, hogy az ember egy társas lény, de mint tudjuk a közhelyeknek van egy tapasztalati alapja. Hogyha téged nem zavar, hogy az antiszocialitásod miatt egyedül vagy akkor nem is érdemes más ember táraságát keresned, csak azért mert a társadalom amúgy ,,elvárná''. Tényleg légy olyan amilyen szeretnél mert egyszer élsz! Mindenkiben benne vagy egy kicsit ez az egész, csak van akiben nagyon mélyen, szinte alig észrevehetően. Szerintem ez attól függ nagy részben, persze vannak kivételek, hogy milyen emberekkel van körül éve az ember. Akinek olyan a családja és a baráti köre, az sosem érzi magát embergyűlölönek. Mert tudja milyen hozzájuk tartozni. De ha neked nincs ilyen és nem is volt akkor nem tudod hogy milyen és hogy ez mennyire is jó. Szóval, ha esélyt sem látsz arra hogy valahol egy olyan környezetben olyan emberek vegyenek körül akiben a ,,családodat'' meg tudod találni és feláldoznál értük mindent és ők is érted, akkor ne foglalkozz az emberekkel, hanem tegyél meg mindent magadért és élj a mának.
2017. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%
Neked nagyon magas az IQ-d kb 150-es lehet. Nekem is magas 142. Én is ateista vagyok és determinista. Nem hiszek a földönkivüli életben. Mindenkinek mások a tulajdonságai, neked ezek a tulajdonságaid, remélem találsz egy barátnőt, aki téged így elfogad.
2017. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!