Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen szörnyű a világ?

Tényleg ilyen szörnyű a világ?

Figyelt kérdés

Itt ahogy látom már egész korán az 'győz' úgymond, akinek nagyobb az egója, nem érzelmeskedik, hanem bátran elnyomja a másik embert, csak hogy ő előrébb juthasson, még akár a legjobb barátodon, anyádon, apádon is átgázolsz. Már semmi nem szent az emberek egy részének, csak az a fontos, hogy ő legyen "valaki". Szerintem itt vagy nincsenek győztesek, vagy mindenki az, mert az nagyon igazságtalan, ha az egyik embert a másikhoz hasonlítjuk, és megállapítjuk bizonyos aspektusból, hogy az egyik milyen kis semmi a másikhoz képest.

Undorodom ettől a világtól. Persze nem csak ilyen sarkosan létezik ez, de ha szembesülök (általában minden nap) ilyesmivel, akkor az azért letör.

Lehet hogy néhányan nem szándékosan olyanok mint a buldózer, hanem mert csak ezt látják a túlélésük eszközének.

Ezzel mit lehet kezdeni? El kell fogadni? Ezen túl kell lépni? Csak én látom ezt tragédiának? Nem tudok napirendre térni efelett.

Értitek mire gondolok, írjátok le a véleményeteket!


2017. máj. 19. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen tényleg ilyen szőrnyű. Egyet értek veled. Viszont én úgy gondolom hogy ezt nem lehet elfogadni, nem kell túllépni rajta. Amíg vannak olyanokk akik így gondolkoznak mint mi addig nincs minden veszve. "A jó emberek jóra nevelik a gyermekeiket."
2017. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Utálom a mai nemzedéket pedig 26 éves vagyok, az idősebbeket jobban tisztelem. Igaz csak a lányokról tudok jobban nyilatkozni,mert ők bunkók a munkatársak közül. Nagyképü, szemedbe jópofi, aztán meg köcsög. Főleg ha van hozzá pajtársa,egyedül meg egy senkik. MIndnek a telefon a fontos, az igazi érzelmi, tartalmas együttlét nem.

Nem tudják mi a tisztelet, talpnyalóak, utálóm az ilyet,csakhogy a fönöknél jó pontjuk legyen.

Nagyon sok gonosz ember van a földön sajnos én sem értem,és félek nagyon.

Főleg keletebbre ahol sok a háború,embereket ölnek, fogalmam sincs h mire jó ez. A háború, az önpusztitás, a föld pusztitása, a környezetszennyezés, hiszen a mi gyermekein fognak a pusztuló jövőben élni.

Már másik bolgyót kell keresni mert nem férünk el a Földön.

Bezzeg Afrikában szomjaznak,éheznek szerencsétlenek.

2017. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok mint te, vagyis nem tetszik az ha valaki mások kárára lép előre. Korábban nehezen viseltem én is. De az élet megedzett vagy úgy is mondhatnám hogy gyakorlat teszi a mestert azon a téren is hogy ezt a problémát hogyan kezeljük. Ma már nem hangol le hanem bármilyen módon de megszívatom az olyan embert aki mások kárára tör előre. Sőt szolgámmá teszem. Szemrebbenés nélkül mondom meg nekik hogy kártékony kreténből hasznos kretének fognak lenni. Ha meg szívességet kérnek megtagadom tőlük és emlékeztetem őket annak okára, hogy kártékony embereknek nem jár.

Én hiszek abban hogy jobbá tudjuk tenni a világot. Korábban teljes reménytelenséget éreztem, de ma már maximálisan optimista vagyok ezen a téren. Az emberek még a megjelenésemből is érezhetik ezt és tisztelnek.

2017. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Mi szamit "gyozelemnek" szerinted? Mert nekem teljesen mas elkepzelesem van rola, szerintem. Az, hogy sok penze van valakinek, vagy mi?
2017. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen amint írtátok ti is, én sem adom fel a reményt, hogy még az olyan emberekkel is jót tegyek, akik nem azt tesznek velem vagy másokkal. "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel."

Ha tehetjük, tegyük jobbá a világot, mi akik már látjuk, hogy milyen is. Biztos tapasztaltatok már olyat, hogy egy nagyon kis apró kedvesség (mondjuk pl egy mosoly) is hatalmas dolog, nekem órákon át jókedvem tud lenni tőle.

2017. máj. 19. 19:00
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd kinövöd ezt az idealizmust.
2017. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon a felfogáson vagyok, mint te, kegyetlen ez a világ, de soha nem szabad feladni a reményt, mert ha csak egy igaz ember is van benne, nem szabad lemondani róla. Sőt rossz emberek is megváltozhatnak, persze erre kicsi az esély. Viszont a "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel" irányvonal nem igazán működik, a tapasztalat szerint, "ha megdobnak kővel" dobj vissza még nagyobbal működik.
2017. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Folytatva az előző hsz.-emet: már kicsit belefáradtam ebbe a sok mocsokba, az emberek gátlástalanságába, önzőségébe, üzleti ügyekben eddig mindent beleadtam, kitettem a szívem, lelkem, de a többiek átbasztak, kisemmiztek, lenulláztak, mocskos dögök az emberek, tisztelet a kivételnek.
2017. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tapasztaltam hogy a gyakorlatban nem működik a "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel".

Abban hiszek hogy a jóknak kell erősebbnek lenni. És a jóknak kell elnyomni a gazembereket. Akkor szoktam legnagyobb sikert elérni a gonoszságok ellen ha a jókkal összefogtam.

Valamint fel kell ismernünk a gonoszságokat. Mert például azt hisszük hogy ha becsülettel dolgozunk és adózunk akkor mi szentek vagyunk. Hát nem, mert az adódból gazemberek gazdagodnak, közpénzek lenyúlása által.

Még tartott a kommunizmus mikor a kötelező munka ellenére egy évig otthon voltam a szüleimmel és a gazdaságukban tevékenykedve éltem. Ha van földi menyország akkor az az volt. Mert az által is tisztességesen éltem hogy a munkámból nem gazemberek gazdagodtak hanem a becsületes szüleim és magam. Az élet százszorosan jutalmazott meg érte.

Vagy a rabszolgák is bűnösök. Mert nem fognak össze rabszolgatartóik ellen. Vétkesek közt cinkos aki néma.


"Az egyetlen amire a gonosznak szüksége van hogy győzelmet arasson az az, ha a jók nem tesznek semmit ellene."

Edmund Burke (1729-97)


Ahogy a keresztény vallásnak azon tanítása is gazemberség, ami azt tanítja hogy tűrd elnyomóid sanyargatását mert akkor a mennybe jutsz. Ennél nagyobb gonoszság most nem jut eszembe a kereszténység tanításaiból. Mert ha tűröd akkor nem csak magadnak ártasz hanem a gaz megerősödik tőle és másnak is ártani fog.

Vagy a "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel". Jesszusom! Vagyis ha például kirabolnak akkor hívd meg vacsorára támadóidat? Hogy mégnagyobb erővel rabolhassanak ki másokat is? Hát ha a kereszténység tanításainak ilyen marhaságait hisszük el akkor ne csodálkozzunk hogy rossz a világ.

2017. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy a hasonló felfogású jóembereknek össze kéne fogni és helyrehozni azt, amit csak lehet, ügyelve arra, hogy ne essenek át a ló túloldalára. Egy jó péda erre a Cartel land című film (valós eseményeket dokumentál):


[link]


Mindenkinek ajánlom. A lényeg, hogy a helyi közösség önvédelmi csoportot szervez, hogy a helyi kartel gazságait megfékezze, mert a rendőrség impotens. Az önvédelmi csoport hatékonyan működik, amíg néhány tagja át nem esik a ló túloldalára és rosszabbak lesznek a kartellnél is, maguk főzik a meth kristályt és a kartell üzleteit átveszik, az önvédelmi csoport vezetőjét, az igazság harcosát meg bebörtönzik, elnyomják.

2017. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!