Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy várhatja el a társadalom...

Hogy várhatja el a társadalom rengeteg fiataltól, hogy önállósodjon, menjen albérletbe ilyen albérletárak mellett?

Figyelt kérdés
Nézem az albérlet hirdetéseket, valami elképesztően drágák, 100 ezer ft-os havidij alatt gyakorlatilag nincs is Budapesten, sőt a 100 ezer ft még olcsó(!)-nak számit a többi ár mellett, ami akár 200-300 ezer ft-os havidij is lehet! Brutálisan sokat kérnek a lakhatásért, és a fiataloktól mégis elvárják szemellenzősen, hogy a semmi fizetésekből albérletet tartsanak fent! Miért ilyen gonosz a társadalom, hogy várhatják el komolyan azt, hogy egy fiatal képes ilyen összegeket kipengetni minden hónapban? És akkor a rezsiről, meg a kajáról stb. nem is beszéltünk... Mi folyik itt ebben az országban, miért lettek ilyenek az emberek egymással?

2017. máj. 23. 20:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tényleg feltűnőek a tartalmatlan, puszta sértegetést jelentő hozzászólásai, troll a javából de a jó buta fajtából.
2017. máj. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%

Mikor nem tudtam fizetni a deviza hitelemet, ki kellett adnom két szobát. A törlesztő emelkedésével emelni akartam a bérleti díjjon, mert kezdtem koplalni (napi 10 óra munka mellett). Erre a bérlők el akarták menni, mondván máshol olcsóbb és le van szarva, ha elbukom a lakásom. Sokat tanultam a bérlők által egyoldalúan használt embertelenségről és a piaci árról.

Az embertelen emberségességet elváró önző lusta hozzáállásról. A piaci ár dönt, a hisztizők meg utcára kerülnek. Ennyi.

2017. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem a társadalom várja el, hanem csak a GYK begyöpösödött trolljai :D
2017. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%

BUDAPESTEN!

Ha nem tudod megfizetni, akkor szállj fel egy buszra!


Nálunk 40-50 ezer a 1,5-2 szobás panel, viszont a minimálbér ugyanannyi. Kedvező nemzetközi gazdasági helyzet miatt pedig munkalehetőség is ugyanúgy bőven van.

Tehát aki nem tud jó melót, annak nem sok keresnivalója van a fővárosban...

2017. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%
10-es! Lehet hogy neki nincs végzettsége, nem tudjuk, de akkor is mi már hogy havonta sokan 80-90 ezret keresnek??? Vicc és szégyen. Nekem több végzettségem van, mégse találok. Valamikor biztos lesz. Addig minden az.art elvállalok. Mondjuk ahol naponta pár ezret kerestem és hülyére güriztem otthagytam egy hét után. Másik. Nem tanult? Lehet nem volt pénz rá. Nem mindenkinek jómódúak a szülei hogy kifizessék! Gondolkodj már egy picit!
2017. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 DrNest válasza:

Bérlakásprogram, állami. Hatással lehetne az árakra. A szabad piacot nem lehet számonkérni, szabályozza az árakat. Annyiért adod ki a saját tulajdonodat, amennyiért tudod. Tulajdonos szabadon szedheti az ingatlana hasznait.

Egyébként létezik albérlet támogatás. Azzal az a gáz, hogy számlát kell kérned. A magán hosszútávú bérbeadás nem számlaköteles. így százból egy számlaképes.

Lehet többen is bérelni, akkor a 100 helyett 50-et, vagy

33-at fizetsz.

2017. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!