Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te mit tennél? Ha az utcán,...

Te mit tennél? Ha az utcán, buszon látok hogy valakit piszkálnqk, alaznak, ordítoznak akkor álljak ki a bántalmazott mellett, vagy nem az en dolgom?

Figyelt kérdés

Mondjuk ő fél, gyenge, vagy bármi.

Van jogom odw szólni, hogy hagyd békén!? Vagy nem az én dolgom?

Te mit tennél?



2013. dec. 19. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem 8-10 cigány támad be valakit, hanem csak 1-2 hétköznapibb alak ordíbálna meg csinálná a műsort és már bazira idegesíteni akkor beugatok nekik, hogy állítsák le magukat, ha tovább folytatják már csúnyábban mondom, hogy kuss legyen végre b+, ha ezután sem nyugszanak odamegyek és szétcsapok közöttük, utána már lesz más gondjuk.


De egyébként nem mi a dolgunk és mi alapon szólsz bele mások dolgába, viszont ha már verekedésbe torkollik a dolog akkor rendőri intézkedést kell kérni.

De persze mellesleg ha a magatartásukkal a környezetedben ez zavaró oda szolhatsz, ha meg nagyon beleakarsz menni a dologba hát tedd, de akkor te is olyan leszel mint ők

2013. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ma már nem biztos hogy "megéri" segítséget nyújtani, mert sok esetbe még te jössz ki belőle rosszul a végén.


Ha komoly konfliktussal találkozol, az egyetlen amit tehetsz, hogy rendőrt hívsz. Azzal is segítesz, no meg ha azután lépsz közbe, hogy már jelezted a bajt, az elbírálás is más lesz, ha tettlegességig fajulna a segítség nyújtás.


A sima ordítozásba meg nem kell beleavatkozni. A fentieket arra értettem, ha valaki veszélyben van.

2013. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jogod van szólni mindenképpen, mivel ha az utcán csinálják, akkor az nem magánügy.

Viszont én félnék, hogy akkor engem is bántanak :( De egy fiú/férfi gondolom jobban meg tudja védeni magát. Viszont ha egy gyereket bántanának, akkor biztos én is segítenék, akkor is ha félek.

Persze ha egy nagyobb csoportról van szó, akkor nem hiszem, hogy okos dolog közbelépni, inkább segítséget kell kérni valahonnan.

2013. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez szituációtól függ, ha 2 ember veszekszik egymással, ordibálnak meg stb., de ezen kívül semmi nem történik akkor nem szólók bele egyértelmű, de ha mondjuk valakit konkrétan zaklatnak és látom, hogy nem tudja magát megvédeni aláznak ott nyílvánosan valószínűleg bele szólnék, nem tudnám végig nézni...Mai emberek féltik a bőrüket, inkább verjék agyon előtte a másik embert, minthogy neki bármi bántódása is essen, inkább férre néz. Ezt már leírtam egy másik kérdésnél is, hogy volt múltkor egy műsor, ahol Debreceni buszmegállóban eljátszották, hogy el akarnak rabolni egy fiatal lányt és hogy ez milyen reakciót vált ki az ott álldogálló emberekből és nagyon durva, hogy mégcsak megse fordultak a kiabálásra, mintha misem történt volna, szánalmas...valahol megértem, hogy félti a saját épségét vagy, hogy esetleg ő kerül bajba, mert segíteni akart, de nekem felfoghatatlan, hogy lehet képes valaki ilyen esetekben ezen gondolkodni? Első reakcióm, hogy oda megyek segíteni (ezalatt nem azt értem, hogy kapásból fejbe rugom a zaklató felet), nem pedig végig futtatom a lehetőségeket előbb fejben...
2013. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Megmondom őszintén én, mint gyenge nő nem mernék kiállni másokért de ha olyan lenne a helyzet mentőt/rendőrt hívnék, vagy bárkit aki tud segíteni és erősebb.


A múltkor rámszálltak a villamoson, már azt hittem, hogy leszállok és végem, engem most megerőszakolnak és az emberek még csak rám se néztek. Pedig voltak ott férfiak is, akiktől azért elvártam volna, hogy segítsenek.

2013. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha két ember hangosan veszekszik, ordítozik, akkor inkább nem avatkoznék bele. Oldják meg... Nem az én problémám, hogy nem tudnak megegyezni.

De ha egy embert vernek többen és jelntős erőfölényben vannak, akkor a törvény szerint, még csak el sem mehetek mellettük, mert akkor én is "bűnrészesnek" számítok, mivel a verekedésnél jelen voltam (az nem számít, hogy csak elsétáltam az utca túloldalán) és ha bárki felszólal, hogy igen látott engem is, akkor már büntethető vagyok. Ha én ilyet látnék, akkor mindenképp a rendőrséget/mentőket hívnám.

2013. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

érdemes mellé éllni ha megteheted, jogod van hozzá, sőt kötelessége minden magyar állampolgárnak nemzeti érdekből megvédeni egy másik magyar állampolgárt, valahol olvastam is ilyet (méga régi alkotmány?).

valóban jobb ha rendőrt hívsz inkább, ha látod hogy nem 1 perces veszekedésről van szó, hanem komoly bántalmazás történhet.

2013. dec. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nadszal vagy kiralykisasszony: mi jogon varod el?

multkor szorakozo elott, veszekszik csaj-fiu, gyerek fojtotta a csajt, akor megindulas fele, mondo ezt ma nem kene, hat a vegen nem h a csaj vedte a gyereket, hanem meg pofazott is...

szted ezek utan? ha a gyerek kap 1 et az a k...a meg engem jelent fel...

pedig elotte teljesen maskepp nezett ki a szitu, na igy menjek vkihez is segiteni ha nem ismerem.

Ha tobbe bantanak 1 et akkor mit lepsz?

ures kezzel, teged is elpitsaznak

kes/vipera engem sittelnek, buntetnek, jarhatok rendorsegre, viperam elveszik...


szvsz ha olyan a szitu fulkebol rendort hivok.

2014. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!