Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell megsértődni azon,...

Miért kell megsértődni azon, ha megjegyzem, hogy mennyire zavaró, hogy hekytelenül ír?

Figyelt kérdés

Egyszer eljátszotta már a bizalmamat. Ok. Adtam neki egy második esélyt. Irogattunk egymásnak, és engem hihetetlenül zavart, hogy nagyon helytelenül ír, amit megemlítettem neki. Erre teljesen fel volt háborodva, hogy ő nem tudós, hogy helyesen írjon, és átküldte a beszélgetésünket, ahol véletlenül nem nyomtam szóközt, hogy én is milyen helytelenül írok, és ne szóljak semmit.

Most komolyan, normális férfi így reagál?


2017. máj. 24. 07:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Direkt ír helytelenül? Nem használ ékezeteket, vagy i helyett y-nal divatol? Ha igen, akkor az fura.

De ha szimplán nem tud helyesen írni, akkor ezért felesleges csesztetned. Ha kedveled a pacákot akkor ezen túllépsz, ha meg annyira zavar akkor hanyagolod. Ezt nem illik szóvá tenni. Szerintem...

2017. máj. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

"ő nem tudós, hogy helyesen írjon, és átküldte a beszélgetésünket, ahol véletlenül nem nyomtam szóközt,"

Ez alapján egyszerű igénytelenségről van szó. Ebben a tekintetben pedig az íráskép is olyan, mint a megjelenés. Ha szakadt ruhában, büdösen, fésületlenül jönne valaki az esti találkozóra, nyilván szóvá tenné az ember.

Írással ugyanez a helyzet. Nyilván nem arról van szó hogy néha elgépel valamit az ember, de ha folyamatosan hibákkal tele van az írása, az pont olyan gusztustalan mint a fentebb vázolt eset. Adjon már ennyire magára az ember, plusz tisztelje meg a másikat azzal hogy érthetően ír!

2017. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

A helyesírás egy érzékeny téma. Egy másik felületen valakinek javasoltam, hogy használjon helyesírás ellenőrzőt. Ne tudd meg mit kaptam. Nem fogyeltem oda, az illető Romániából írt...

A helyesírás egy a látszatnál fontosabb dolog. Itt is látszik, hogy sokan nem használnak ékezetet, nem figyelnek oda az alapvető érthetőségi szempontokra sem. Mindezt annak ellenére, hogy az embert sokszor a helyesírása alapján ítélik meg. Ez pedig egy egyszerű helyesírás ellenőrzővel nagyrészt megoldható, akár mobilon is.

Az élet úgy hozta, hogy weboldal tartalmakat is kell írnom. Nagyon szépen látszik, hogy kevesebb kattintás van azokon a cikkeken, hol nem ellenőriztem a helyesírást. Az átállás után (1-2 hét) nagyrészt automatikussá válik a használata és gördülékenyebbé teszi a kommunikációt

2017. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Mondhatni, én is afféle ,,Grammar Nazi" vagyok, de mindig önkénytelenül elkap a röhögés, ha olyan ember oszt egy másikat a helyesírása miatt, aki maga is szarvashibákat vét, nem tesz vesszőt olyan helyekre, ahová kéne, stb. De a legeslegnagyobb favorit az, amikor valaki ékezetek nélkül ír, de azért keményen adagolja a másikat, hogy hogyan is ír... :D Idióták...
2017. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyszer hallottam egy jó hasonlatot. A helyesírás olyan, mint a rendszeres mosdás. Nem tűnik fel, ha megvan, de nagyon zavaró tud lenni a hiánya.


Ráadásul tényleg összeadódnak a hibák, ha egyszer téveszt valamit, simán belefér, ha rendszeresen, akkor alaposabban megnézem a hátterét, hogy egyébként milyen ember, diszleksziás-e, stb. Ha viszont igénye sincs rá és ki is kéri magának, akkor lapát.

2017. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Figyelj, én pl diszlexiás vagyok, a nyelvtan tanárom konkrétan azt mondta, hogy nekem nem hogy nem értékelhető, hanem gyakorlatilag nincs helyesírásom, vagy ha neked jobban tetszik "hekjesírásom"...

Az utóbbi 10 évben rengeteget olvasok és írok, uh ez sokat fejlődött, de a mai napig ha nincs pirossal aláhúzva gépen, pl a mobil9m nem javít ki, akkor nem tudom, hogy j vagy ly, a b helyett sokszor észre sem veszem és p-t írok, és fordítva..

És igen, mivel egy olyan fogyatékosságom a helyesírás, amivel frusztráltak egész gyerekkoromban, és semmit nem tudtam ellene tenni, így aztán rettenetesen zavar, mikor beszólnak rá...

Főleg mikor bagoly mondja verébnek...


Vicces, mert semmi nem múlik az életben ezen a fránya helyesíráson, de az iskolarendszerünk képes tönkretenni emberek életét, mert nincs helyesírása...

Érettségim sincs, soha nem tudtam iskolarendszerben tanulni azt amit szerettem volna... szerencsére én az a millióból 1 vagyok, aki nem adta fel, így most bármilyen végzettség nélkül mégis autodidakta megélek abból amit szerettek, rajz és animációk készítése, logók, webes arculatok, látványtervek, valamint mostanában elkezdtem offline festeni :D, velencei stuccokat csinállni...


Szóval tök jól megélek, klasszisokkal jobban, mint az átlag magyar... és akkor jön valami kretén, aki becsmérel a helyesírásom alapján... fel tud cseszni rendesen.

2017. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Pedig egy-két elütést leszámítva teljesen jó a helyesírásod.

De nem is erről van szó, hogy valaki néha félregépel, vagy esetleg diszlexiás, hanem amikor ténylegesen igénytelen valaki a helyesírására. Ez pedig azért sok esetben látszik, pláne amikor ismerősről is van szó, akkor ezt még tudja is az ember.


Most képzelj el egy olyan helyzetet, hogy ismerősödnek büdös a szája, de tudod hogy reflux gondjai vannak. Most erről nem tehet, értelmes ember nem is fogja megszólni érte.

De ha mellette van egy másik ismerősöd aki testileg teljesen egészséges, egyszerűen csak kilószámra eszi a hagymát és hírből sem ismeri a szájápolás fogalmát, ne mondd hogy nem szólnál neki, hogy öreg, legalább ha vendégségbe megyünk, moss már fogat!

2017. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most komolyan, normális az, aki emiatt kockára tesz egy barátságot?
2017. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember szereti azt hinni, hogy ő mennyire tökéletes... és ha vki nála rosszabb, az hülye, de ha vki megjegyzi, hogy lehetne jobb, akkor tudálékos vagy sznob. Az meg röhej, hogy ő ír 200 szarvashibát, erre egy db kihagyott space-be köt bele... sztem ő is tudja, hogy nem egy szinten van a kettő, csak ez ilyen tipikus védekezési mechanizmus: hátha elszomorodik, ha megsértem / hátha elhiszi, hogy ő is szar, és bocsánatot kér.


Lehet lepontozni, én sem jönnék össze olyan emberrel vagy barátkoznék, akinek a helyesírása egy köpedelem, mert vagy alacsony intelligenciát, vagy alacsony igényt mutat, és egyik sem szimpatikus nekem. Lehet a diszlexiával stb. jönni, de az igényesebb diszlexiás sem ír olyan szinten helytelenül, mint aki simán igénytelen a saját nyelvére és arra, milyen írást ad ki a kezéből.

2017. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Téged nem az zavar, hogy helytelenül ír, hanem az, hogy már eljátszotta a bizalmad.


Miért tartod meg ezt az embert az életedben egyáltalán?

2017. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!