Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell megsértődni azon,...

Miért kell megsértődni azon, ha megjegyzem, hogy mennyire zavaró, hogy hekytelenül ír?

Figyelt kérdés

Egyszer eljátszotta már a bizalmamat. Ok. Adtam neki egy második esélyt. Irogattunk egymásnak, és engem hihetetlenül zavart, hogy nagyon helytelenül ír, amit megemlítettem neki. Erre teljesen fel volt háborodva, hogy ő nem tudós, hogy helyesen írjon, és átküldte a beszélgetésünket, ahol véletlenül nem nyomtam szóközt, hogy én is milyen helytelenül írok, és ne szóljak semmit.

Most komolyan, normális férfi így reagál?


2017. máj. 24. 07:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Tételezzük fel, van egy anyajegy az arcodon, aminek fax alakja van...

Egész gyerekkorodban frusztrálnak vele az iskolában, csúfolnak, szégyelled a fax alakú anyajegyed, de közben felnőtt lettél és a nap nagyrészében kisebb gondod is nagyobb, minthogy van egy fax alakú anyajegy az arcod közepén...

Találkozol egy sráccal, tetszik neked, jókat beszélgettek, egyszer csak megjegyzi, hogy az a fax alakú anyajegy kva undorító a képeden... na neked nem esne rohadtul rosszul? Nem tépne fel hírtelen egy csomó régi sebet?...

Na sokan ugyan így vagyunk a helyesírással.

2017. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#9 egyedül azért jó a helyesírásom, mert 5*átnéztem, mielőtt elküldtem, ha épp chatelnénk, vagy gyorsan kéne válaszolgatnom, akkor kódfejtőnek kéne lenned hozzán:)
2017. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

13-as, a fallosz alakú anyajegyen nem tud változtatni az ember, a helyesírásán meg igen, ha leül, és tanul. Kb. 1% van, aki nem tud. Mondom, csomó diszgráfiás/diszlexiást ismerek, akik pont azért, hogy ne legyen kínos, felfejlesztették magukat átlagos szintre.

Az meg, hogy suliban a csúnya tanárbácsi megmondja, hogy rosszul írsz helyesen... ez tipikus "köcsög tanár felszólított, nem tudtam semmit, beírt egy egyest, tuti azért, mert pikkel rám, szemétláda, engem minden hülye tanár utááááál" hozzáállás... ez kb. azoknak a sajátja, akik szarnak a tanulásba, aztán büdös nekik, ha megvan a következménye.

2017. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A helyesírás tényleg tanulható, átlagos képességű ember el tudja sajátítani, innentől kezdve pedig tényleg igénytelenségnek hat (és jogosan), ha valaki nem tud helyesen írni. Ilyen oldalakon egyébként még nem annyira, de ha munkahelyen vagy hivatalos helyen beadsz egy hibáktól hemzsegő irományt, akkor nem fognak komolyan venni, és félvárról fognak venni.
2017. máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!