Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lehet valaha is...

Szerintetek lehet valaha is egy sportkocsim vagy ne is álmodozzak?

Figyelt kérdés

Szóval, szenvedélyes autó megszállott vagyok és az a legnagyobb álmom, hogy fiatal koromba még legyen egy sport autóm, Audi TT-re gondoltam. Még 19 éves vagyok és egyetemen tanulok nyelvszakon, de mégis olyan elérhetetlennek tűnik számomra, bár talán picivel átlag felettinek mondhatom az anyagi helyzetünket azért egy ilyen autóra csak nekem nincs lehetőség. Vagy külföldi munkával vagy ha sikerül akkor itthonival de mindenképpen szeretnék egyet.

Másnak sikerült más hasonló álmokat valóra váltani vagy csak én gondolkodom éretlenül?



2017. máj. 24. 22:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tudom, mit érzel. Igazából mindegy, milyen autó, bármelyiket meg lehet unni egy idő után. Azt hiszem, az első autó az, ami a legnagyobb nyomot hagyja. Hiszen azzal kapod meg a szabadság érzését, hogy bárhova elmehetsz vele. Utána vehetsz jobbat, gyorsabbat, nagyobbat, már nem lesz olyan intenzív. Persze mindegyik érdekes egy ideig, és kellenek is az álmok, amiket szeretnél megvalósítani. Én is szeretnék majd egy olyan autót, amiből ha kiszállok, már azt várom, mikor vezethetem újra. :)
2017. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Csak ne politizálj, mert úgy nem tudod megtartani... Janiczak jobbikos polgimester története röhejes, hogy egy milliót sem érő szabadidőkocsi miatt szólogattak be neki, mikor más politikus az anyját is eladná 100ft közpénzért 😂😂😂


[link]

2017. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Tényleg sokat számít a családi helyzeted, és hogy mire kell költened az életben.


Van munkatársam akinek lakást vettek, albérlője állja a rezsi költségét, kocsit szintén kapott, benzin egy részét a cég téríti. Gyakorlatilag bármire költheti a pénzét.


Én ugyanabból a pénzből ha még 2-3 évig spórolok, akkor talán vehetek hitellel egy lakást amit fizethetek 10+ évig...

2017. máj. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy MX5-öt én is szerettem volna. Aztán mire eljutottma volna oda, hogy meg tudom venni, addigra lett két gyerek, és egy családi kombit vettem inkább :)

Majd öregkoromra veszek valami játszós autót is, bár lehet, hogy inkább csónak lesz belőle :)

2017. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de ne álmodozz, hanem kezdj el rá gyűjteni. :)
2017. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az új TT-ről jobb, ha nem is álmodozol. Egy használt jó állapotút simán vehetsz pár év múlva hitelből, ha elhelyezkedsz, és tisztességes fizetésed lesz.
2017. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 veterán vas ***** válasza:

Nem nagyon lehet komolyan venni a mondandódat, mert általános sablonokban csomagolva adod elő. :(

Pl. mi az a kijelentés, hogy "szenvedélyes autó megszállott vagyok"? Talán havonta felújítasz egyet, és eladod? Vagy gyűjtöd az autókat és már egy hangár tele van velük? Mert az ilyesmi valóban szenvedély, de hogy naponta háromszor elsóhajtod dejólenne-dejólenne-dejólenne, az se nem szenvedély, se nem megszállottság, hanem csak vágy.

Különben nincs semmi baj azzal, hogy van egy álmod(jelen esetben egy TT)

A kérdés már csak az, valamikor teszel-e valamit a célodért, vagy tényleg csak álmodozva sóhajtozol, és sajnáltatod magad?

2017. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Amiért nem újítom fel őket meg nem élek az autókból attól még szerethetem őket és lehetnek az autók a hobbijaim, nemde? Éppen ezért hívják hobbinak, nem születhet mindenki olajsejknek akiknek az általad említett hangár tele van autókkal, sem profi autóversenyző, hogy minden pénzemet az autókra költsem. Számomra nem ezt jelenti a megszállottság. Amit te leírtál az csak a pénzt jelenti amiből nem lehet mindenkinek feleslegesen Ferrarikra való. Ennyi erővel akkor jobb ha nem is focizik senki csak azért, hogy szórakozzon a haverjaival és, hogy mozogjon valamit ebben a kényelmes nagy világban csak azért mert nem született Ronaldonak meg Maradonanak. Nem hiszem, hogy csak az autószerelők meg karosszéria munkások nevezik magukat "autóbolondnak". Elegem van már a nagyokos kommentjeidből kedves Veterán Vas amiket árasztol az ilyen kérdéseknél. Ha neked annyi pénzed van, hogy Porschéval járj még a WC-re is meg Lambhorginiket javítgass a műhelybe Balatoni Mihály barátoddal, netán leszakad a polcról a sok versenyen nyert kupa akkor örülj neki és ne szóld le az ilyen senki kishalakat mint én, csak azért mert autó megszállottnak mertem magam nevezni.
2017. aug. 6. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!