Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri pszichológusnak lenni?

Megéri pszichológusnak lenni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy túlképzés van. Mondjuk azok a kérdéseket már jópár éve tették fel... Még mindig több a pszichológus mint amennyit alkalmazni tudnak? Ez az egyetlen ami nagyon érdekel. Aztán már csak a tánár marad, mert nagyon szeretek gyerekekkel/emberekkel foglalkozni. Olyan gimibe megyek ahol 3 választási lehetőség van. Matek,infó. Na ez biztosan kilőve. Nyelvek, ez érdekel a legjobban és biosz,kémia. Ha pszichológus akarok lenni szükségem lesz biológiára? A kémiát nagyon nem szeretem, nem is értem. Melyiket kéne választanom? És mennyit keres átlagosan egy pszichológus? Ez nem olyan fontos, de azért jó lenne ha megtudnék belőle élni...Előre köszöszönöm a válaszokat.

2016. máj. 19. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy pszichológián belül mivel akarsz foglalkozni, milyen szakképzést akarsz elvégezni, milyen munkahelyen, milyen munkakörben fogsz dolgozni. Ugyanis elég változatosak a lehetőségek, ezáltal pl. az elhelyezkedés és a fizetés is más a különböző területeken. Az jó, ha a nyelvek érdekelnek, az angolra feküdj rá nagyon, mert az kell a pszichológiára. Kémiára egyáltalán nem lesz szükséged, semmilyen szinten, a biológia viszont előjön. Több biosz alapú tárgy van a képzésen, a legtöbben ezeken szoktak megbukni (anatómia, neurológia), és a pszichológia több területén vagy társterületén van nagy hangsúly a biológián. Szóval ha megy a biosz, abból hátrányod nem lesz. De az sem gáz, ha nem vagy jó belőle, én se voltam, nem is érettségiztem bioszból, de egy kis önszorgalommal simán meg lehet oldani ezeket a tárgyakat is.
2016. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

Gyerekpszichológusból igenis nagy hiány van. Én kerestem a lányomnak, akik a neten hirdettek, felhívtam őket, egyik sem tudott fogadni.

Főállásban a Nevelési Tanácsadóban, kórházakban dolgoznak, hát ott bértábla van, nem valami sok. Viszont magánpraxisban 8.000-10.000 ft egy óra, és őszintén, ha ér is valamit, évekig kell járni, szóval ha találsz palimadarat, akkor elég jól lehet vele keresni.

Én végül találtam egy nőt, akit ajánlottak. összesen 4 alkalommal jártunk nála, de aztán abbahagytam, miután közölte, hogy még csak ismerkednek, és még el sem kezdte a terápiát. Tettem is itt fel egy felháborodott kérdést ezzel kapcsolatban, leoltott mindenki, hogy ez teljesen normális dolog, és ha nincs pénzem, ne járjak oda.

De éppen lenne rá pénzem, csak értelmét nem látom, hogy heti 10.000 forintért ismerkedik a gyerekemmel.

A szülői konzultációért még többet kért, pedig végigkérdezte, hogy mi van velem, mi van a munkahelyemen. Csodálkoztam is, nem én vagyok a páciens. A gyerekről alig beszéltünk, aztán fizessek. Javasolta a párterápiát is, kedvezményesen 16.000 ft/óra. Így összesen havonta kb. 100.000 ft-ot hagytam volna a hölgynél.

Én azóta már nem is keresek mást.

2016. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ!:)
2016. máj. 20. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es, azért ez kétoldalú dolog: mégis hogyan döntsön a pszichológus arról, hogy milyen terápiás módszer a megfelelő a lányod számára, mi lesz hatékony, mi az, ami neki való és nem okoz nagyobb kárt, mint amekkora van, hogyha nem hagysz neki időt, hogy megismerje? A pszichológusok nem egy recept szerint haladnak, hogy mindenkinek ugyanazt kell nyújtani, hanem egyénre szabottan kell csinálniuk a terápiát.


Az sem mindegy amúgy, hogy a lányodat miért vitted pszichológushoz, mivel nem minden pszichológus csinálhat terápiát, és nem is biztos, hogy szükség van rá.

2016. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!