Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon pszichológuskén...

Magyarországon pszichológusként jól lehet élni? Megéri pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Megéri tekintetében az anyagiakra gondolok, nem a befektetett időre és energiára.
2016. jún. 17. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon a következő a helyzet. Túl sok pszichológus van, és túl kevés beteg aki el is megy pszichológushoz.

Azok akik járnak már megvan a saját pszichológusuk, akiknek meg az orvos beutalót küld azok mind nem magán pszichológusok akik ezer éve a szakmájukban vannak, csak nem akarnak nyugdíjba menni.

Én nem fektetnék energiát és pénzt ebbe. Ha már orvos akarnék lenni, akkor inkább állatorvos, vagy sebész, akár plasztikai sebésznek tanulnék-

2016. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi hogy így leírtad.

Ilyen értelemben orvos, ahogy te mondod nem tudnék lenni, sőt még csak nővér, vagy fogorvos sem.

A pszichológia az, ami érdekel, de... Talán ésszreű lenne külföldben is gondolkodni?

Igaz, még el sem kezdtem, egyelőre tervezgetek és próbálom felmérni a lehetőségeimet.

2016. jún. 17. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Külföldön úgy jó lenni pszichológusnak, ha ismered az ország kultúráját, társadalmát szokásait stb, mert így kicsit nehéz.

Én se mennék el egy arab mókushoz :D

2016. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Külföldön pszichológus? Ahhoz nem csak az adott ország nyelvét kellene ismerni FELSŐFOKON, hanem ahogy az előző hozzászóló is írta: az ott élők mentalitását, szokásait, érzelmeit, kultúráját.

Nagyon jó példa volt az arab pszichológus :-)

És hiába európai Unió: a különböző országok különböző mentalitású embereket hordoznak: más egy spanyol, egy német vagy egy angol vagy norvég...

Arról nem beszélve, hogy pszichológusnak kitanulni min. 5 év - ki tudja, mi lesz 5 év múlva...? :-)

2016. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp az ellenkező a tapasztalatom.

A kislányom hiperaktív. A nevelési tanácsadóban gyógyszert és pszichoterápiát javasoltak neki. Természetesen ők csak a gyógyszert tudnák felírni, pszichoterápiára meg hordjam én magánúron. Az egész városban nem találtam egy normális gyerekpszichológust!!! Még úgy sem, hogy az óradíjuk 8.000-10.000 Ft/óra, de tele vannak.

Valaki ajánlott nekem egy nőt, 4 alkalommal vittem a gyereket, aztán elegem lett, de totál kiakasztott. Utólagos meggyőződésem, hogy nem is volt szakirányú diplomája. 4 alkalom után elmondta, hogy a gyereknek nincs önbizalma, mert én ilyen, olyan rossz vagyok. Meg elmondta a szokásos kliséket, hogy hívjak nagymamát, babysittert, passzoljam le neki a másik gyereket, és menjek a lányommal bulizni kettesben, leckeírást ne erőltessem, stb. stb. Szóval 1 hónap alatt a szülői konzultációval kifizettem összesen 60.000 Ft-ot, és azt kaptam, amit bármelyik falusi öregasszony 8 általánossal elmondott volna: azért ilyen a gyerek, mert szar anya vagyok. Úgy tűnik a hiperaktivitás tüneteiről az életben nem hallott még, nyilvánvalóan minden iskolai kudarcnak én vagyok az oka.

Amikor megkérdeztem, hogy hol tart a gyerekkel, csak annyit mondott, hogy egyelőre még ismerkednek. 4 alkalommal? Ennyi pénzért? Mindenáron a kutyaterápiát erőltette volna, amit én mondtam, hogy hagyjuk, nem igénylem, nem értek egyet vele, a gyerek fél, mert egyszer egy kutya megharapta. Erre engem akart megnevelni, hogy az milyen jó, meg el kell mondani a gyereknek, hogy hogy kell a kutyával bánni, mert biztos azért harapta meg, mert bántotta. Nem, azért harapta meg, mert elszaladt mellette egy étteremben az asztal alatt aludt, észre sem vette. Felébredt, megijedt, és belekapott a lábába. A gyerek totál vétlen volt a dologban. Ezek után fél a kutyáktól, jogos. Ki kérte, hogy ezt nevelje ki belőle?

Őszintén, ha lehetett volna még a pénzemet is visszakérem.

Más hiperaktív gyerekek anyukáitól is hallottam, hogy minden pszichológus csak ezt hajtogatja, azért ilyen a gyerek, mert rossz szülő vagy. Még a fejlesztő pedagógusunk is megkapta, akinél türelmesebb embert életemben nem láttam.

Az amúgy igaz, hogy van elég bajom, de saját magam miatt soha az életben nem mennék pszichológushoz. Itt csak a beszélgetős terápiát ismerik, beszélgetek én a barátaimmal eleget, azért én nem fizetnék.

Szóval szerintem gyerekpszichológusnak érdemes tanulni, ha szereted a gyerekeket, abból nagy hiány van, főleg a korai fejlesztésből.

2016. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%

Utolsó, te is a szockóban szocializálódtál, nem?

Hol volt akkor pszichológus..?

Max. védőnő, amelyik beadta az oltásokat, meg leszórta tetűirtó szerrel a cigánygyerekeket, hogy a többi ne kapja el tőle.

Én erre emlékszem.

Meg olyan se volt, hogy "hiperaktív".

Azt mondták, viselkedési zavarai vannak, aztán kalap. Vagy kinövi, vagy nem. Esetleg tanár adott a fejre egy koppot a kulcs végével, vagy rossz esetben még pofont is.

Aztán mégse lett semmi. Te is itt vagy, meg én is itt vagyok. Túléltük, nem? A többit meg az élet megtanította.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy én biztos nem fizetnék ilyenért több tízezer forintot. Nem hiszek benne (néhány extrém esetet eltekintve, mikor a szülők állatok, meggyilkolták őket, és a többi), hogy egy gyereknek pszichológusra lenne szüksége. Minek? Simán változhat, kinőheti amíg felnő.

Normális esetben felnőttnek sem kell ilyen, ahogy te is mondod, hogy te biztos nem fizetnél ezért.

Legfeljebb ha olyan traumát él át, amit nem tud feldolgozni.

2016. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!