Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy az idős...

Mi az oka annak, hogy az idős emberek ha huzamosabb ideig hallgatod őket lefárasztanak a mondanivalójukkal?

Figyelt kérdés
Nem mindenkinél van ez igy,de nagy átlaguknál igen.Múltkor fogorvosnál várakoztam és egy 80év körüli mérnökkel beszélgettem.Nagyon bölcs volt,jó meglátásai voltak és vele egy élmény volt a beszélgetés.Ez összefüggésbe hozható az illető műveltségi szintjével is hogy miről fog idős korában beszélgetni?
2017. máj. 31. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért fárasztó, mert sokáig oda kell figyelni rá. Nekem mindkét mamám rengeteget beszél és nagyon kell konentrálnom, hogyha érteni akarom, mert csaponganak a témák között, és akár 2 óráig is tudják úgy folytatni, hogy ne tudj közbe szólni, hgy mostmár mennél.

De van egy egyetemi barátom is, aki ezt csinálja. Ő is fárasztó, fogalmam sincs már 1 óa után, hogy miről beszél. De ha csak egy sima előadásra ülsz be és 1,5 óráig figyelsz rendesen, akor is lefáradsz, mert nehéz hosszú távon koncentrálni

2017. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az intelligenciával és műveltséggel van összefüggés, és még talán az empátiával, kommunikációs készséggel, az életkorral semennyire.:-) Bármilyen korosztályból lefárasztanak azok, akik számomra teljesen érdektelen témákról, szűklátókörűen képesek csak beszélni, vagy érdekes témákról ugyan, de elképesztő butaságokat közölnek.
2017. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem életkor függő. Én például hajlamos vagyok arra, hogy nyomjam a rizsát, csak tudatosan kezelem, hogy mégse legyek ilyen. Csak akkor van, hogy átcsúszok a másik szélsőségbe, és nem szólok semmit.
2017. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg annyi az egész,hogy nem hagynak szóhoz jutni hanem csak mondja mondja mondja legyen szó a mariskáról meg az icának az unokájának afiáról vagy csillagászatról vagy politikáról. Lehet művelt,okos is valaki vagy primitiv buta ha folyamstosan őt kell hallgatnod ez a fárasztó és egyben unalmas.
2017. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
valszeg brókernak kellett volna mennie
2017. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy hittéritőnek
2017. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem sokszor azért fáraszt le, mert csak ő akar beszélni, és engem meg sem hallgat. Igazából nem is beszélgetnek, hanem rád akarják kényszeríteni a mondanivalójukat, és tök mindegy, hogy ha nem értesz egyet, mit hozol fel, ő akkor is elmondja a magáét, és te érveidet figyelembe sem veszi. Én ezért nem szeretek öregekkel beszélgetni.
2017. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Ezen ne csodálkozz.Bár azonos nyelven beszéltek mégsem azonos szókincset használtok. sokkaljobban kell rá figyelni, hogy az ismeretlen szavakat is kitaláld közben az értelméből. Ráadásul a kor előrehaladtával a lényegi súlypontok is változnak ami szintén zavarólehet. A mai fiatalok ráadásul a társalgást is írásban rövidítve teszik, számukra a Tosztolyi körülírás már élvezhetetlen, mert a fantáziát kell használni a kép kialakításához.
2018. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!