Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan ember akinek...

Dundus1000 kérdése:

Van itt olyan ember akinek valamely hozzátartozója skizofrén vagy elmebeteg?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem az édesanyám az. Kissé nehéz hogy 14-15 évesen vele éltem. Kíváncsi vagyok hogy mások hogy dolgozták fel
2017. jún. 3. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
ha valoban beteg lett volna az anyukad akkor elvettek volna tole teged.
2017. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Orvosi papír is van róla
2017. jún. 4. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egy skizofrén beteg rendszeresen szedi a gyógyszereket, és jár a havi injekcióra, akkor az állapota javul, és a skizofrénia jellegzetes tünetei eltűnnek. Egy skizofrén is tud normális életet élni, és gyerekeket nevelni, sőt, diplomát is szerezhet :) Többnyire azonban a tudathasadás megmarad, így ha nem skizoaffektív zavarról van szó, akkor a mindennapi életben gátolja a betegsége. Bár, a Magyar gyámügy eléggé csapnivaló, így nem hiszem hogy tényleg elvennének egy gyereket ilyen helyzetben, ha a beteg nem provokálja ki. 12 évesen egy paranoid skizofrén hapsival, és egy piboláris nővel éltem együtt. A skizo hapsi az költözése előtt egy családi vita alkalmával falhoznyomta a tulajdon anyját, és megfenyegette egy késsel, később az anyja eljárást indított. Szerinted hol érdekelte a hatóságot, hogy egy paranoid skizofrén hapsi mellett egy 12 éves kislány van? Semennyire. Az élet sose igazságos. A bátyám skizofrén, én pedig pánikbetegséggel, szorongással, és disszociatív amnéziával küzdök. Nem viselt meg, és nem is lepődtem meg. Láttam már egypár tudat és személyiségzavaros embert. Illetve a bátyám skizodfréniája sokkal "enyhébb" volt mint ezé a paranoid skizoé. Jó, azt bevallom, hogy nekem könnyebb volt, mert a bátyám skizofrén, és nem az anyám. A skizofrénia nem gyógyítható, de szintentartható. A bátyám mérnökként dolgozik, diplomája, és nyelvvizsgája van. Három éve diagnosztizáltak nála skizofréniát, és idáig jutott.

14/L

2017. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!