Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy találjam meg azt, ami...

Hogy találjam meg azt, ami érdekel?

Figyelt kérdés

Épp az érettségimet csinálom, szóval ideje lenne eldöntenem, merre akarok továbbtanulni vagy mégis mit akarok csinálni ezután, de egyszerűen nem érdekel semmi.

Ráadásul attól félek, hiába találok valami foglalkozást pl., amit szívesen csinálnék, mire lediplomázok vagy megszerzem az adott szakmát és elkezdek dolgozni, rájövök, hogy így "élőben" mégsem olyan, mint ahogy elképzeltem..

Más hogy jött rá, mi akar lenni? Nem féltetek, hogy mire elkezdtek dolgozni, meggoldoljátok magatokat és akkor már nem tudtok mit csinálni?


2017. jún. 5. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Uhm...ha jól tudom legkésőbb február végéig le kellett adnod a továbbtanulási listádat, szóval ezzel kicsit elkéstél, ha 5-6 hónappal előbb tetted volna fel a kérdést akkor még oké lenne...


Gondolom megjelöltél valami random szakot, ami nem hangzott se rosszul, se jól, se erősnek, se semmilyennek, és oda mész mert nincs jobb ötleted...


Tudom, segítségért fordultál ide, nyilván elkeseredett is vagy, de akkor se tudom megérteni, pláne nem együtt érezni az ilyen emberekkel. Hogy lehet úgy 8 évig általánosba, utána legalább 4 évig középsuliba járni, hogy fogalmad nincs arról mi az amit szívesen csinálnál, mi érdekel???

Nem azt mondom hogy már 9. osztályban nevezd meg azt a pontos munkakört ahol elképzeled magadat 10 év múlva, de azt azért csak tudod magadról hogy humán vagy reál területtel foglalkoznál szívesebben, olyan munkát végeznél-e amiben te osztod be az idődet, vagy valakinek az alkalmazottja vagy, vagy hogy szeretnél-e emberekkel foglalkozni, vagy inkább elhatárolódsz ettől?

Én például mindig is tudtam magamról (a fentieknél maradva) hogy reál területen szeretnék elhelyezkedni, szeretnék valamekkora szabadságot, szóval nem hiányzik mindennel elszámoltató főnök, és nem szeretnék emberekkel foglalkozni.

Ebből már tudtam hogy az olyanok mint az orvos, pedagógus biztosan kiesik, mert ott rengeteget kell emberekkel foglalkozni.

Jelenleg pontosan tudom mi felé tanulok tovább. Ez most nem felvágás, csak bemutatom hogy nem egy ördögi tudomány kitalálni mi passzolna hozzád.


Először is nézz végig magadon, hogy mihez vannak képességeid.

-Tudsz-e nagy nyomás alatt dolgozni, képes vagy-e hosszan tartóan stresszes munkát végezni?


-Szeretsz-e egyéni gondolatok, intuíciók alapján munkát végezni, vagy inkább szereted ha jól meghatározott iránymutatás alapján dolgozol?


-Elviseled-e ha van főnököd, aki parancsot oszthat neked?


-A karrier építés, és minél nagyobb pénzek bezsebelése érdekel, vagy a biztos megélhetés, ami nem feltétlen magas fizetésű, de legalább nem kell hajtanod, és akár élvezed is?


-Szeretnél e csapatban dolgozni, vagy inkább saját szakálladra?


-Jók-e a kommunikációs készségeid, közvetlen vagy-e?

Szeretsz-e emberekkel élőben beszélni?


-Szeretsz-e utazni, ha mondjuk a munkád megkövetelné hogy pár hetente utazz más városba, más országba?


Első körben ezekre válaszolj magadnak, és szűkítsd azoknak a munkáknak a körét amik megfelelnek a képességeidnek.


Aztán jöhetnek az olyan részletek hogy mit hol tanítanak, mihez milyen tantárgyak kellenek.

Bár célszerű ezeket is figyelembe venni, mert ha gyűlölöd a matekot, akkor ne menj közgazdásznak, vagy informatikusnak.

2017. jún. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.


Kényelmes lehet, hogy nem 1960-as években élsz.


Most nagy szükség van biorobot "operátorokra".

- Most ez a trendi kifejezése a segédmunkásnak.

Fejlődik a generáció.👏

Mert fejlődik a nyelvhasználat is. 😍

- Nem ajánlom.

Vagy miért nem jöttél rá, hogy van amiben kitudod önmagad fejezni? Az-az megvalósitani önmagad. (a lustaságon kívül).

Bocsánat, nem kritizálni volt szándékom.

A pl. nyelvtudás az EU-ban előny.

Gyorsan, amíg még M.o. EU-tagállam.

2017. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.: Dehogyisnem kritizálni volt szándékod :) Egy bunkó f4sz vagy, na csá ^^

1.: Köszönöm a választ. Egyébként úgy lehet 8 évig végigjárni az általánost, hogy nem tudom, mit akarok csinálni utána, hogy a legtöbb általános iskolás ugyanazt tanulja, a városban egy általánost tudok, ahol vannak szakosodott osztályok, pl. emelt matekos osztály, de nálunk ilyen nem volt :) És az, hogy általánosban szerettem pl. a kémiát, semmit nem jelent. Ezután 4 évig egy olyan iskolába jártam, ahol emelt óraszámban tanultam kémiát, meg volt labor gyakorlatom is, meg fizikai kémiám, meg minden szar, de időközben rájöttem, hiba volt ezt az iskolát bejelölnöm..

És nem tudom, hogy humán vagy reál területen szeretnék dolgozni, mert mindkettőből vannak tantárgyak, amiket szeretek. Az érettségijeim közül a matek és a német sikerült a legjobban, legalább is eddig azokról tudom biztosan, hogy ötösek (lesznek, mivel németből még hátravan a szóbeli, de biztos meglesz)

De mindegy, jöjjenek a kérdések:

1. Nem tudom, mivel még alapból sose dolgoztam, szóval honnan kéne tudnom, képes vagyok-e hosszan tartó, stresszes munkát végezni? De akkor mondjuk azt, hogy nem.

2. Ha a jól meghatározott iránymutatás alapján való dolgozás azt jelenti, mint amit a laborban csinálunk, hogy kiraknak elénk egy receptet és odaírják, hogy pontosan milyen indikátort kell pl. használni és abból hány cm^3-t, de nem értem, hogy miért pont olyat és annyit, akkor nem.

3. Nem tudom, attól függ, milyen lenne a munkám, meg mennyi tapasztalatom lenne benne, ha még új lennék és/vagy akár emberi életek függnének tőlem, szóval egy apróbb hiba miatt is káoszt okoznék és kirúgnának, gondolom inkább azt szeretném, ha lenne valaki, aki dönt helyettem.

4. Inkább agyon szeretném magam keresni

5. Ez is attól függ, milyen típusú munkát végzek és mennyi tapasztalatom van. De talán inkább egyedül akarnék dolgozni

6. Nem

7. Nem tudom, sose vettem még részt semmilyen utazásom, max osztálykiránduláson, de azt a körülöttem lévő emberek és az állandó sietés, rohanás miatt nem élveztem

Ezek alapján szerinted milyen foglalkozás illene hozzám? :D

2017. jún. 5. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!