Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rákos betegként eleve vesztes...

Rákos betegként eleve vesztes ügy azon gondolkodni hogy KINEK gyógyulok meg?

Figyelt kérdés

Ha valaki rákos beteg és azon mereng hogy KINEK gyógyuljon meg az már rég rossz?

Hogy értem ezt: úgy ahogy a katona a háborúba megy és nála van a családja fotója és azt sulykolja magába hogy túl kell élnem mert vár a családom.

De akit nem vár senki az minek térjen vissza a háborúból? Minek és kihez?

Így vagyok én is a betegségemmel-nem reménytelen a túlélésem de azon merengek ki a szarnak gyógyulok én meg? Engem nem vár senki a kórház kapujában és ha nem megyek ki többet a kapun az se érdekel a kutyát se.

Sőt tkp még engem se nagyon.

Van így értelme meggyógyulni-hogy még igazából engem se érdekel már az egész?


2017. jún. 10. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Érthető részedről a kétségbeesés, de ez a kérdés bántó lehet azok számára, akiknek nincs családjuk. Attól, hogy valakinek nincs családja, még semmivel sem kevésbé értékes ember azoknál, akiknek van. Nem értéktelenebb az életük. Ahogy a tied sem az.

Jobbulást kívánok és ne add fel!

2017. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az én értékemet nem én döntöm el hanem a környezetem. Az hogy tkp nincs is könyezetem már el is döntötte az értékem.


Olyan ez mint a piacon a gyümölcs: a jó gyümölcs jó áron hamar elkel. A szar meg a kutyának se kell és önámító hazugság azt állítani hogy az is értékes. A nagy szart értékes akkor miért nem kell a kutyának se?

2017. jún. 10. 18:51
 3/14 A kérdező kommentje:

"Jobbulást kívánok"


Másik dolog hogy nem vagyok benne biztos hogy én jobbulást kívánok magamnak. Minek, hogy ez az élet folytatódjon?

Itt az alkalom kiszállni belőle lehet kapok az alkalmon.

2017. jún. 10. 18:53
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Igazából azt kellene írnom, hogy ne add fel. De nem fogok jópofáskodni. Tökéletesen érthető a helyzeted. Én kiszállnék. Az megoldható a kórházban, hogy ne legyenek fájdalmaid?
2017. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én ekezdenék jógázni és meditálnia helyedben.

amagyar nép amúgy is karmukius gyógyító nép, mindekinek ismernie kellene a csakrákat ésa meditációt.

2017. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
92%
Igazából az a gáz, hogy azt hiszed hogy valakinek kell meggyógyulni. Magadért kell. Téged érdekel hogy a saját lábadon mész-e ki a kórházból, mert ha koporsóban visznek ki, akkor tényleg esélyed sem lesz bárkihez is tartozni. Az élet lehetőség, a saját életed a te lehetőséged, nem másokért van hanem érted. Jobbulást!
2017. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezzel most konkrétan leírtad azt hogy az élet a kapcsolatokról szól. Persze nagyon fontosak, de minden belőled gyökerezik, a kapcsolatok is. Szeretned kell a létezést. És talán nem lennél beteg. Gyógyulj meg az életért.
2017. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én meg hiába vagyok egészséges mégse se tudok mit kezdeni az életemmel, akár feküdhetnék kórházban vagy börtönben is, még akkor is több esélyem lenne más embereket megismerni kapcsolatokat kialakítani mint most.


Amíg fiatal vagy kár feladni mert, mindig történnek nem várt dolgok az életben.

2017. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig ki mit írt, remélem nem fogok ismételni senkit sem, de ha igen, akkor az csak azt bizonyítja, hogy igazam van. Szóval lehet furcsán fog hangzani, de az ember ne valakinek akarjon meggyógyulni, hanem saját magának. Ne valakinek akarj élni, hanem saját magadnak, aztán az meg már csak egy plusz valami, ha olyan szerencsés vagy, hogy valaki jelentkezik és veled akar élni. Hogy is mondjam, tudom nem magamról kellene beszélnem, de szerintem ez itt most pont jó példa lesz. Én is eddig nagyjából ezért vergődtem az életben, mert nem tudtam mit tehetnék azért, hogy mások megkedveljenek. De ez nem így működik. Jó sok évet elkulmináltam azzal, hogy megpróbáltam olyan lenni amilyen nem vagyok. És csak jó későn, mostanában jöttem rá, hogy mekkora nagy önbecsapás volt az egész. Megjátszottam magam s nem úgy éltem, amivel legalább saját magamnak egy kis örömet okozhattam volna. Ne az legyen az első, hogy más valakivel miként lehetnél boldog; hanem először valaki más nélkül önmagadat próbáld boldoggá tenni. Úgy is szokták mondani: először békülj ki saját magaddal. Ha beteg vagy, akkor ez különösen igaz, mert a beteg tested sem azt várja, nem arra számít, hogy utáld, az neki nagyon rossz és nem segít elő a gyógyulásodat. Inkább szeretne bízni benned, hogy segíted, támogatod amivel tudod. Hidd el meg fogja hálálni, ha mással nem, akkor azzal, hogy erőt vesz magán mégjobban és leküzdi a betegséget. Aztán ha önmagaddal jóban lettél, akkor jöhetnek a többiek. De ne akard előbb kienni a kenyeret a bundából, mert a bundáskenyeret kívülről, a bunda felől szokás elfogyasztani és nem fordítva. Örülj neki ha meggyógyulhatsz, ez rettentő nagy ajándék, van aki szintén rákos és nem fog rendbejönni, személyesen is ismerek ilyet.
2017. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Éppen most nem törődik veled senki, de honnan tudod, hogy egy hónap múlva nem lesz valaki, aki ott áll a kórház ajtajában, és vár téged? Honnan tudod, hogy esetleg nem találsz valamit, ami miatt értelme van felépülnöd?

Az életed te alakítod. Épülj fel, gyógyulj meg, és keress valakit, aki várna téged, ha arra kerül a sor.

Az élet túl rövid, ne akard félbeszakítani azért, mert éppen egy rosszabb korszakod éled. Vihar után is kisüt a nap.

2017. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!