Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kegyetlen néhány...

Miért ilyen kegyetlen néhány ember? Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Egyik nap láttam egy olyan 14-15 év körüli fiút liveolni instagramon és ami azt illeti, van rajta nem kis felesleg. Mindenki elkezdte oltogatni stb stb. Pedig amúgy nagyon értelmes dolgokról beszélt. Gondoltam beszélek vele, mert láttam rajta, hogy le van törve. Elmesélte, hogy az osztálytársai is egyfolytában terrorizálják, néha megverik, de nem olyan brutálisan, direkt azért, hogy ne látszódjon. Illetve mondta, hogy van egy srác az osztályában, aki vagy lökdösi, vagy rálép a lábára, vagy kiröhögi akármit mond. Egyszer ez a bizonyos osztálytársa ki akarta vele próbáltatni a cigit és amikor azt mondta nem akarja, másnapra kb a fél osztálya tudott róla és emiatt tették nevetség tárgyává.

Ahogy látom az ismerősei is elég brutál dolgokat írogatnak a képei alá és ezzel még jobban elveszik az önbizalmát. Az a srác, aki elkezdte szekálni még olyanokat csinált, hogy elvette a mobilját és néhány haverja társaságában elkezdtek röhögni, hogy milyen gagyi, meg milyen nyomorék feje van a képein, majd közölték vele, hogy 'tiszta fogyatékos' és hozzávágta szegényhez a mobilját.

Azt mondta, hogy eddig senkinek nem mert beszélni erről, csak 1-2 barátjának, de ők is olyanok, hogy nem nagyon érdekli őket, meg számára nem is igazi barátok.


2017. jún. 15. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Köszönjük, hogy ezt leírtad. Pontosan mit is vársz tőlünk? Mondhatunk okosságokat, de attól senkinek nem lesz jobb..
2017. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyereket, kamaszt cikiznek valamiért az iskolában. Gyerekeknél gonoszabb lény kevés van a földön. A fiúnak üzenem, nem kell facén mindenkivel kapcsolatban lenni.Ott még jobban elengedik magukat az emberek.

Nem barátnak tartott társakkal kell beszélni a gondjairól, hanem túl kell élni azt az iskolát.

Meg lehet próbálni a lelkisegély vonalakat is.

2017. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

amióta világ a világ, vannak ilyen gyerekek és mindig is lesznek

barátkozz a sráccal ha gondolod

2017. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele beszélgetni, sokat, és ne csak ezekről a dolgokról! Éreztesd vele, hogy számodra fontos, és vele vagy. Kevés támadási felületet hagyjon maga után pl. ne csináljon live videót, facebookon meg tiltsa, vagy törölje azokat az ismerősöket, akik "ilyen szépségeket" írnak a képei alá, esetleg korlátozza, hogy ők mennyit láthassanak a profiljából.(van ilyen adatvédelmi beállítás). De a legegyszerűbb az lenne, ha minden képet törölne, akkor nincs mibe belekötni. Így erről a részről le van védve.


Iskolára meg nem tudok mit írni, velem is csináltak hasonlókat.

Mai napig szorongok miatta, főleg mikor ezekre az esetekre emlékeztető szituációba kerülök. Jelenleg se merem részletesen elmesélni senkinek, hogy miken mentem keresztül, és ez idő alatt belül mit éreztem. Iskola váltás akkoriban valamennyit segített.


Szóval, a legtöbbet, szerintem azzal segítesz neki, ilyen téren is, ha az első 2 mondatomat megfogadod. :)

2017. jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!