Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Barátnöm szüleinek házában...

Barátnöm szüleinek házában nincsenek ajtók (kiv. Bejárati) mert félnek a gázmérgezéstöl. Normális ez?

Figyelt kérdés

Fél éve mutatott be nekik, amúgy együtt élünk a lakásomban. A nagyapja is ott élt náluk, ö vette a fejébe még 20 éve hogy gázmérgezést fognak kapni, mert a szomszédja is úgy halt meg.

Barátnöm szerint eleinte csak tilos volt becsukni az ajtót, majd az anyja is átvette ezt a pánikot, kitalálta hogy a gáznak is köze lehetett hozzá hogy a nagypapa aztán meghalt 60 egy-két évesen. Aztán leszereltette az összes ajtót, a WC-ét (!) is, bejárati ajtót meg olyat csináltattak amin nyitható ablak van. Aludni is csak nyitott ablaknál szoktak.

Amúgy egy újabb, régen modernnek számító felújított házról van szó! Semmi gond a gázzal! Ismerem a srácot akit kihívnak mindig ellenörizni, szerinte egyszerüen bolondok, semmi valóságtartalma annak, hogy bármi bajuk lehetne.


Ami engem zavar ebben, hogy a barátnömre is átragadt ez, a legnagyobb hidegben is egész nap bukón kell lennie az ablakoknak, sokszor nem csukja be magára a wc ajtót csak behajtja, ha nem vagyok otthon akkor tudom hogy tárva nyitva van minden.

A másik hogy mindig veszekedik velem amiért nem akarok látogatóba menni a szüleihez, meg ott tölteni a hétvégét. Nekem nagyon kellemetlen hogy ajtó nélküli a wc és úgy kell elmennem vagy más úgy megy el. Föleg hogy a hálószobákkal szemben van a fürdö és a wc és ha bárki arra jár akkor belát. Vagy ha én megyek a szobába akkor pont ott az anyós-após.


Mi a bajuk nekik? Szakítsak inkább? Már azon gondolkodom, mert ez nem normális!


2017. jún. 16. 10:30
1 2
 11/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
25%
Hát ezek meg is érdemelnék az elgázosítást, már bocs...
2017. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Co elől nincs időd menekülni. Előbb koppan a fejed a padlón minthogy rájönnél, hogy megmérgeződtél. A CO mérgezések kivétel nélkülna karbantartás hiányára ill. nem megfelelő készülékre vezethetők vissza. Ahol rendszeres az ellenőrzés, felesleges parázni.
2017. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Ez már az elmebetegség határát súrolja.
2017. jún. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Riasztó berendezés a szekrényre és akkor biztosan időben értesül a co gáz jelenlétéről...
2017. jún. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Neki ez a normális. Ha nem tudod őket ezzel együtt elfogadni, akkor nem kell.


Egy szomszéd halála óriási trauma lehet, még akkor is, ha nem ők találták meg.


Még a legjobb, legmegbízhatóbb co monitor is meghibásodhat, volt rá példa. Aztán perelheti valaki a gyárat, örömmel fizetnek, de mit ér?


Ettől függetlenül és nem ezért, de mi is félig csukott ablakkal aludtunk mindig is. Egészséges. Persze, ha kint jó a levegő.

2017. jún. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Gondolom te is tudod a választ, ez a legkisebb mértékben sem normális, teljesen paranoiás a család. A CO mérgezés elég ritka és leszerelt ajtókkal aligha tudnak védekezni ellene. Készülékekkel már annál inkább lehetne, nem tudom miért hiszik hogy meghibásodnak, 2017-et írunk..


Viszont ez nem itt kellene megbeszélned, hanem a lánnyal:) Nem ő tehet róla hogy a családja nem normális, és hogy ilyen közegben nevelkedett. Szereted őt, ettől a részlettől eltekintve? Ha igen akkor beszéld meg vele hogy ez téged zavar, és oldajátok meg. Ha nem sikerül akkor meg hagyjátok a kapcsolatot, mert ennek így semmi jövője nem lesz. Már hónapok óta jártok és még sosem merült fel ez a téma köztetek?

2017. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Két dolgot kell csinálni. Felszerelni vagy 5 érzékelőt, csak nem romlik el az összes. A másik ezután pedig egy WC ajtó legyen, pls!! :)
2017. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!