Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vissza adnátok a pénzt?

Vissza adnátok a pénzt?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy 8 éves autót. Egy igen tehetős családtól.Nekünk ez a családi álomverda, neki ez volt a harmadik kocsijuk szaladgálósnak hívták.

Nagytakarítást végeztem és a hátsó ülés alatt a feljövő padlókárpit alatt találtam egy 1M forintot. Csak benyúltam a kárpit alá a porszívóval és ezt húztam ki vele.

Lehet bármi következménye ha megtartom a pénzt ? Nekünk ez több évi spórolás ez a pénz.

Vagy legyek korrekt és hívjam fel hogy megtaláltam a pénzét ?


2017. jún. 17. 13:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Na most jogilag az nem az autó része átadás-átvétel után?
2017. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Mindenesetre egyelőre ne költsd el...
2017. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
lehet hogy ez az apuka vagy anyuka "dugi" pénze amit elfelejtett így lehet hogy jobban ürülne a gazdája ha nem is közölnéd a családdal a talált pénzt, a kérdés neked mennyit ér a becsületed no meg lehet hogy keresni fogják. ha mégis megtartod akkor tedd oda vissza és pihentesd pár évig mert ha rendőrséggel megjelenik a tulaj akkor esélyed sem lesz hazudni ha nincs a helyén a pénz
2017. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ha nincs pár százezres rejtett hiba és korektek voltak a stex az övék . De enélkül is az ő tulajdonuk . Ezt a történetet fordítsd meg ,ti eladnátok a gépet és felhívna a tag hogy 1 milkót talált és visszaadja ... Ezen bukik el az emberség , az lényegtelen ki mit tenne meg nekik mennyi léjük van stb . A döntés a tietek .
2017. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem se verjetek a pénz fenekére egyelőre.

Nehéz ügy nagyon. Hasonló esetben azért nekem se jönne rosszul 1 milla, de ez mégis csak nem 10.000 ft. Lehet nekik sem egy nagy összeg, de nem lehet tudni, hogy honnan van ez a pénz. Meg eléggé gyanús, hogy egy kocsiban tárolták és el is felejtették, hogy ott van.

2017. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám vissza, még azt mondanák, hogy több volt ott és biztos elraktad. Követelnék tőled azt, ami nincs... Volt rá már példa!
2017. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
49%
Nehogy vissza add...
2017. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

Már pedig én megtartanám és nem szólnék senkinek se. Lehet hogy nem ez a legemberségesebb , de ez van.

Még az is lehet hogy nem tudnak róla.

Persze ha szólnál nekik akkor biztos hogy "emlékeznének" rá és megköszönnék.

2017. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%

1. Ha meg tudtátok venni a (legalábbis számotokra) álomautót, akkor ti sem vagytok azért annyira pénz szűkében, hogy ne tudjátok visszaadni anélkül, hogy felkopna az állotok.


2. Lehet, hogy olyan régen rejtették oda, hogy már el is felejtették, sose fog eszükbe jutni, még akkor se, ha amúgy tudnának vele mit kezdeni.


3. Lehet, hogy olyan valaki rejtette oda titokban, aki azóta már nem is él.


4. Lehet, hogy bűncselekményből származó pénz, azért volt elrejtve.


5. Lehet, hogy nem is elrejtve volt, csak valahogy becsúszott oda.

2017. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
Kussolnék mint 💩 a fűben. A rákérdeznek,lepődj meg,és kérd ki magadnak... A szerelő is megtalálhatta... (pl.)
2017. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!