Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenéses cicának mit adnátok...

Hasmenéses cicának mit adnátok enni? Vagy koplaltatni kellene? Szerintem reggelig össze-vissza harapdálna 😂

Figyelt kérdés
Nem tűnik betegnek, de ma már 6x termelt az alomba, nem vízszerű, de hígabb a normálnál. Étvágy lenne. Én az új tápra gyanakodom: tegnap kapott először. Eddig Royal Canint evett, imádja a halas dolgokat, ezért Acana Pacificat vettem neki. Szóval nem gagyi minőség.

2015. szept. 2. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az Acanának nagyon magas a fehérjetartalma, és ez okozhatja a hasmenést.

Szerintem átmenetileg válassz egy alacsonyabb fehérjetartalmú tápot, és ha az beválik, akkor fokozatosan add neki a magasabb fehérjetartalmút :)

2015. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:

Az acana verhetetlenül jó táp, de nagyon magas az állati fehérje tartalma ami ha egyből váltassz bizony azonnal hasmenést eredményez!

Érdemes adni neki adni probiotikumot, gastroferm port, vagy agroferm pet port, és szépen lassan átszoktatni, mert az rc ehhez a táphoz képest a békafeneke alatt van, és hirtelen nagy a váltás... :)

2015. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát Royal Canin-ból van még vagy 9 kg. Azt azért nem akarom kidobni. Váltogatni akartam a tápokat, hogy ne unjon rá.

Utánaolvasva az Acana tűnt a legjobbnak.

Sajnos arra nem gondoltam, hogy problémát okozhat két táp minőségi különbsége.

Elég valószínű, hogy a magas fehérjetartalom volt a probléma forrása, mert - a hasmenéstől eltekintve - játékos volt és étvágya is lett volna. Másnapra meg kutya baja sem volt.

Lehet, hogy félreteszem az Acanat, amíg el nem fogy a Royal Canin.

2015. szept. 4. 13:03
 5/5 Vicuska87 ***** válasza:
Keverve add neki... fele fele arányba..
2015. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!