Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, mikor istenről...

Miért van az, mikor istenről kezdek el beszélni egy-két embernek, akkor máris a tudományos oldaláról kezd el beszélni (mintha el akarna tántorítani a hittől és egyből megkérdőjelezi a létét) (olvass tovább)?

Figyelt kérdés

Mi lehet erre a megoldás, ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök?


Foglalkozzam inkább ehelyett azzal, hogy minden nap erősítsem az igaz hitet, isten igéjét mintsem ilyen emberek véleményére adni? Mik a meglátásaitok, kérlek segítsetek, de csak ha tudtok!


Köszönöm!


2017. jún. 20. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne tukmald másra a hited, vallasod. Ne beszélj ott erről ahol senki sem kérdezett. Nem illik.
2017. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Erősítsd a saját hitedet, de ne erőltesd rá másra!
2017. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Ők is kérdezhetnék, hogy miért kezdesz el istenről beszélni. Egyébként ne hozd szóba, ha pedig maguktól kezdik csak szólj nekik, hogy te ebben hiszel es ezt fogadjak el
2017. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez azért van, mert szerencsére nem mindenki elvakult hívő, hanem van, aki gondolkodik is.

Erre nincs megoldás. Ha valóban istenekről akarsz beszélni, akkor hallgasd meg őket és gondold át azt, amit mondanak.

2017. jún. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Azért van, mert csupán udvariasságból nem mondják azt, hogy hülye vagy, ezért belekezdenek mindenféle magyarázatokba. Azt gondolják így talán felfogod, hogy milyen elvakult vagy, de persze ez eleve hülyeség, mivel az ilyen dogmatikus hívőkről minden lepereg..
2017. jún. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk ha segíteni akarsz magadon akkor ne próbáld olyan emberre tukmálni a vallást akit nem érdekel.


Elsőre valszeg én udvariasan mondanám, hogy bocs, de én ebben a témában nem vagyok járatos, másodikra lehet én is megmondanám konkrétan, hogy hagyj engem ezzel a témával... szóval ne a másik félben keresd a hibát. Menj ilyen hites közösségbe vagy minek nevezik, ott garantáltan nem fog senki szólni érte.

2017. jún. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De mért beszélsz nekik istenről? ha nem kérdezik, vagy nem kifejezetten az a téma, akkor szerintem hagyd őket ezzel!

Én csak közeli barátokkal, esetleg jó fej ismerősökkel szoktam erről beszélni időnként. De egyikünk sem akarja meggyőzni a másikat (én nem vagyok hívő), csak meghallgatjuk egymást, néha építően vitázunk.

2017. jún. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki meglátását.


Az "egy-két ember" azt csakis ismerősöket jelent, nem ismeretleneket jelent, csak itt nem neveztem meg őket, mint pl. barát vagy haver.

2017. jún. 21. 01:13
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha meg ismerősök, akkor pláne illene tudni, hogy érdekli őket a téma vagy sem, és ha nem akkor végképp illetlenség ezzel szekálni őket.
2017. jún. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kérdésben nem írtad, hogy zavarná az ismerőseidet, ahogy a hitről beszélsz nekik, mégis az eddigi hozzászólók ezt a következtetést vonják le. Ha a tudományos oldaláról kezdenek beszélni, ez önmagában nem probléma. A kultúrált vita nem ördögtől való.

Próbáld meg a beszélgetést közös síkra terelni. Ne arról szóljon az egész, hogy elbeszéltek egymás mellett. Világítsd meg a kérdést pl. pszichológiai oldalról, vagy a saját életetekből vett példákkal.

2017. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!