Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, (16+) titeket el tud...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, (16+) titeket el tud tántorítani egy ismerkedéstől, hogyha kiderül a fiúról, hogy viszonylag elég okos?

Figyelt kérdés

Nem akarok menőzni, meg hasonlók, de ezek a kérdés szempontjából fontosak:

22 éves fiú vagyok, idén januárban lettem mérnök (alapképzés). A szakdolgozati kutatómunkámat a Magyar Tudományos Akadémián végeztem.


Ha a tanulmányokra/miket csináltál az elmúlt pár évben kérdés vetődik fel ismerkedés során, akkor ezt el is szoktam mondani. (Nem, nem úgy állítok oda az ismerkedésnek, hogy a második mondatomban közlöm, hogy a fenti tényeket). Általában elég érdeklődőek, úgy érzem szimpatikus nekik ez, de néha úgy érzem, lehet, hogy pont emiatt vágom el az esélyeimet, mert kellemetlen érzéseket okoz nekik, hogy ők ilyen téren "csak" átlagosak.


Nektek okozna-e problémát az ilyen, vagy esetleg ne térjek ki ilyenekre az első pár beszélgetések során, csak sokkal később?


ui: mielőtt jönnének a megmondóemberek,

1) igen, tudom, hogy a diploma egy papír

2) igen, tudom, hogy vannak társadalmilag sokkal értékesebb nem-diplomás emberek is nálam


2017. ápr. 23. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, én mondjuk csak 15 vagyok szóval valószínűleg nem pont az én véleményem érdekel, de engem már így fiatalon vonz ha egy fiú okos, és művel, értelmes. És szerintem aki mondjuk komoly szándékokkal ismerkedik ő még örül is neki, és nem is keresi a butábbakat.
2017. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Fiúként a fejemet fogom. Szóval, az hogy az agyad képes megjegyezni dolgokat, ezáltal sikeres lehetsz a jelenlegi oktatási rendszerben nem jelenti hogy okos vagy. Az intelligencia teljesen más területeken mutatkozik meg. Gyors döntéskészség, logika, koordináció.



Azzal vágod el ha olyan nagyon büszkélkedsz. A büszke férfi nem hangos. Legyél kiemelkedő, legyél intelligens, de azt is alázattal mondd a lánynak. Érdeklődj, a lehető legtöbbet, ne magadat helyezd a középpontba.



Ha jól adod elő, csak mellékesen odaveted (persze nem flegmán!!), akkor mindenképp pozitívumként fog lejönni.


Remélem segítettem :)

2017. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én még nem töltöttem be a 16. életévem, soha nem jutna eszembe, hogy az zavarjon, hogy a barátom okos. (Nem nagyzolásból, de én sem tartom magam hülyének)

Ennek az ellenkezője viszont annál inkább. Annál nincs idegesítőbb, mint amikor valakinek még józan paraszti esze sincs.

2017. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak akkor említed meg, ha rákérdez, abból nem lehet gond. Ha valakit ez elriaszt, arról te nem tehetsz. De tényleg csak egy megemlítés legyen! Ha utána többször felhozod a témát vagy hencegni kezdesz, akkor az tényleg taszító. (Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a te esetedben ez van.)

17/L

2017. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki okos az egyáltalán nem negatívum sőt...

Nem is kezdenék buta fiúkkal (és itt most nem arra gondolok ,hogy szóba se állok olyannal aki nem egyetemista vagy nem diplomás , hanem azokra akiknek fogalmuk sincs az életről és csak tespedni tudnak hülyeségben).


Az a fontos hogy ne legyél tudálékos , ne viselkedj úgy mintha te emiatt bárki felett állnál.

2017. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, főleg a kettessel. Ha nem dicsekedsz és nem keltek benne azt az érzést, hogy ő hülye, akkor nem lehet baj
2017. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*kelted
2017. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hat barátok lehetnénk :D nekem nagyon kínos lenne, hogy ennyire okos vagy. Közgazdaságot tanulok, de az nem jelenti azt hogy okos is vagyok, szoval melletted egy nullának érezném magam.remélem erted amit mondok :D

16/L

2017. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd.. én mindenek előtt azt mondom, hogy aki nem fogad el téged olyannak, amilyen vagy, az egyszerűen nem a megfelelő partner.

Másrészt meg ez tényleg olyan dolog, ami önmagában semmiben nem gátolná egy kapcsolat kialakulását. Persze, mindig lesz olyan, akinek valami felszínes jellemző fontosabb bármi másnál, de én azt mondom, azért sem kell bánkódni, ha az ilyenek elkerülnek. ;-)


Tapasztalatom alapján 3 módon állnak ehhez a kérdéskörhöz a lányok/nők. (Leszámítva az a negyedik kategóriát, akit igazából ez hidegen hagy.)

Vannak, akiket kifejezetten vonz, sőt, gyakran motivál, hogy egy okos emberrel járhatnak. Ők azok, akik büszkék rá, hogy az amúgy fontosabb emberi tulajdonságai mellett még okos is a barátjuk.

Aztán vannak, akik ugyan nem találják rossz dolognak, de mégis valahol frusztrálja őket, hogy van, amiben a pasijuk jócskán túlteljesíti őket. Igen, van ilyen, és általában valamiféle önértékelési probléma, vagy egyszerű éretlenség áll ezen jelenség mögött. Hogy ilyen hozzáállással mennyire működőképes egy kapcsolat? Az attól függ, hogy mennyire számítasz neki te magad, illetve mennyire a - kissé torz - elvei. De én ezzel úgy vagyok, hogy akit ez zavar, az talán nem az "igazi". ;-)

Végül pedig vannak, akik kifejezetten lenézik, ha valaki a tudásával elért valamit. (Mert "te csak rohadsz az iskolában, meg bújod a könyveket, ahelyett, hogy dolgoznál, mint egy értelmes ember".) Szerintem nem szükséges, hogy véleményt alkossak ezen hozzáállásról. :)


Mint annyi minden más, ez is lehet bizonyos személyeknél előny, másoknál meg hátrány. Nincs olyan, ami mindenkinek bejön, mást meg épp az zavar, ha valaki műveletlen. Szóval azon ne bánkódj, hogy emiatt valakinél nincs esélyes, mert másvalakinél pedig nagyon is van. (És személyes vélemény, de én szívesebben vagyok együtt egy olyan lánnyal, aki értékeli, és nem pedig megveti azt, ha valaki elért valamit.)

Hogy mikor hozakodj elő vele? Majd jön az magától. Azért az iskola/munkahely kérdéskör legtöbbször az ismerkedés első felében szóba kerül, titkolózni meg nem csak hogy értelmetlen, de butaság is lenne. Aki azért pattint le, mert elértél valamit, nos, nem hiszem, hogy amiatt különösen bánkódnod kéne. ;-)



U.i.: sokan érvelnek azzal, hogy "mert biztos nem lenne közös téma". Nos, túl azon, hogy az összhang azonos végzettség mellett sem garantált, hogy meglesz, ez nem több buta sztereotípiánál. Jártam én másoddiplomáját végző hölggyel is, és pék szakmunkással is. Attól, mert van egy diplomám, meg 100-tól jelentősen pozitív irányba tér el az IQ-m, még tudok beszélgetni másról is, nem csak kvantumfizikáról és filozófiáról. Attól, hogy adott szintű az intelligenciahányadosom, még ugyanúgy tudok beszélgetni filmekről, zenékről, sorozatokról, mindennapi dolgokról, mint bárki más. Sőt, volt olyan barátnőm, akivel közösen néztünk animét. Pedig neki "csak egy érettségije" volt, nekem meg diplomám. Nem ez fogja eldönteni, hogy két ember mennyire érti meg egymást.

2017. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, 15 vagyok, de engem kifejezetten vonz, ha egy fiú okos, és taszít, ha buta, mint a föld.

Persze ezzel nem azt értem, hogy csak egy lediplomázott, biztos hátérrel rendelkező férfit keresnék szemellenzővel, de számomra fontos, hogy valaki művelt legyen, valamint legyen közös témánk.

2017. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!