Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, mikor istenről...

Miért van az, mikor istenről kezdek el beszélni egy-két embernek, akkor máris a tudományos oldaláról kezd el beszélni (mintha el akarna tántorítani a hittől és egyből megkérdőjelezi a létét) (olvass tovább)?

Figyelt kérdés

Mi lehet erre a megoldás, ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök?


Foglalkozzam inkább ehelyett azzal, hogy minden nap erősítsem az igaz hitet, isten igéjét mintsem ilyen emberek véleményére adni? Mik a meglátásaitok, kérlek segítsetek, de csak ha tudtok!


Köszönöm!


2017. jún. 20. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%
"Isten" (vagy Istenhit) olyan fogalom, mint például az "igazság". A sajátunk létezik. Ám a saját igazságunk közel sem biztos, hogy mások igazsága is. Az igazság pedig az, hogy a saját hitünket nem szabad másokra erőltetni :)
2017. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, ilyenkor te kezded ezt a jellegű beszélgetést, és arra reflektál a másik. Ha csak nem bunkó, magától nem megy oda hozzád, hogy azt mondja, a te hitednek szerintem nincs sok értelme. Az ember hite egy olyan dolog, szerintem, ami minden ember sajátja, nincs két ember, aki pont ugyanúgy, ugyanabban hinne, és ha megkérdezik/érdeklődnek, szépen ki lehet fejteni, hogy benned ez hogy alakult ki, és neked mit jelent. Ha nem kérdeznek, azonban, én magamtól nem kezdenék róla beszélni. Ha mégis így teszel, a másik ember le fogja reagálni azáltal, hogy elmondja a saját véleményét, hiszen, ez a beszélgetés.

Valamint, ha egy nem istenhívő személynek istenről beszélsz, felmerül benne a kérdés, miért? Hiszen, én másban hiszek, én ezt nem fogom elhinni. Ahogy te úgy érzed, ő el akar tántorítani téged a hitedtől, ő úgy érezheti, meg akarod győzni, hogy távolodjon el a sajátjától.

Ha hozzád odamennek, és elmesélik neked a Föld keletkezését, azt, hogy az emberek a majmoktól származnak, valószínűleg egy ponton te is megemlíted nekik istent. :)


Ez vica-verza.


A hited benne van, és az a fontos, hogy ott erősítsd, nem az, hogy a másik emberrel közös nevezőre jussatok, és ugyanabban higyjen. Neki is megvan a maga hite, amit bent erősít, és őt pedig az billenti át a nehézségeken az életben.


Ha azonos vallású személyekkel beszélgetsz, mindig közös nevezőre juttok, ha nem, akkor a másik vélemény mindig elhangzik majd (ha csak nem kéred, hogy úgy hallgassa meg a véleményed, hogy ő ne szóljon semmit). Amennyiben neked rosszul esik, hogy ellenkező véleményt halhatsz válaszként, szerintem, beszélj az emberekkel másról, millió érdekes téma van még, a vallás pedig mindenkinek a maga saját, lelki dolga.

2017. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nekem van egy barátom aki film hívő

Imádom szeretem tenyleg nagyon jo arc

Na de en annyira ateista vagyok amennyire csak lehet

A legnyagobb

És ha isten szoba jön csak a veszekedés van belőle

Utalom ha róla beszél mert nem érdekel és nem is hiszek benne na meg nem is fogok

Szóval mar nem szokott témába jönni ez a dolog és sokkal kellemesebben lehet beszélgetni minden másról

Na de neki egy eleg rossz múltja volt

Drogozott ivott stb

És megtért

És ez egy nagyon jo dolog amúgy hogy egy teljesen új ember lett

Ezt nagyon tisztelem és becsülöm benne

És tenyleg nem illik egy társaságba elkezdeni ilyen témát

Szóval hanyagold

Járj vasárnap templomba

Vagy menj papnak

Akkor papolhatsz Istenről annyit amennyit akarsz 😂

2017. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!