Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még olyan itt, aki nem...

Van még olyan itt, aki nem szereti a "small talk"-okat?

Figyelt kérdés

Akárhol. Melóhelyen, iskolában, hivatalban, baráti társaságban, párkapcsolatban vagy bármilyen emberi kapcsolatban.

Pl. nekem is van egy kolléganőm, aki minden jelentéktelen kreténségről beszél, iszonyúan irritálnak az ilyen emberek, akik nem fontos, lényeges dolgokról beszélgetnek. Szóval leginkább az zavar, ha a nyilvánvalóról beszélnek, olyasmiről, ami szerintem nem érdemel említést. Hétköznapi dolgok.

Persze ez nem jelenti azt, hogy mindig komoly lennék, szeretek humorizálni és tudok is, de miért van az, hogy a legtöbb embert ezek az aprócska, jelentéktelen dialógusok kötik le?

Ki hogy áll hozzá ehhez, mit tesztek, ha untat a másik?


Életkort és a nemeteket is csatolhatnátok, köszi.


2017. jún. 21. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem szeretem én sem.

Amikor megyek haza munkából, mindig előre szorongok, hogy na kikkel fogok utazni a buszon. Budapest külvárosa, ritkábban jár a busz, de van, hogy inkább tovább maradok munkahelyen, csak ne kelljen beszélgetni a buszon. Van egy-két jó fej ember, de nagy százalékban a SEMMIRŐL beszélnek tényleg. Tegnap arról beszéltek húsz percen keresztül, hogy milyen meleg van, jaj de rossz. Ha esik, akkor az a rossz. Ilyenkor, ha ezt kifogom, akkor vagy ülök meredt mosollyal, vagy bámulok ki az ablakon. Az sem érdekli őket, ha látják, hogy fülhallgató van bedugva a fülembe, jönnek oda "beszélgetni". Tudom parasztnak tűnök, de eleve nem vagyok túl barátkozós, szociális.


30/N

2017. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok, egyik ismerősöm azért szív el egy cigit munka után, a buszmegállóban, hogy félreállhasson és így ne kelljen beszélgetnie.
2017. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Na ez engem is irritál. Egyszerűen idegesít és sokszor hülyén érzem magam mert én nem tudok ilyenekről beszélni és nem is akarok viszont más meg olyan jókedvűen képes beszélni a semmiről meg riheg röhög olyan dolgokon amik amúgy egyáltalán nem viccesek. Vagy kérdeznek valami tök felesleges kérdést de csak azért hogy ne legyen kínos csönd.

Baromira idegesít. Ilyenkor én inkább odébb megyek. :D


21/L

2017. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
95%
Engem kifejezetten irritál. Ha nincs mondanivalóm, akkor csendben vagyok és kész. Ha kimegyek az utcára vagy felülök egy tömegközlekedési eszközre, az azért van, mert el akarok jutni a-ból b-be, nem pedig mert kedvem támadt vadidegenekkel társalogni olyan dolgokról, ami fikarcnyit sem érdekel. Ilyen esetekben egyszerűen felteszem a fejhallgatómat, bár volt már olyan útitársam, aki ennek ellenére végig beszélt hozzám az úton, igaz nem hallottam semmit. Ha könyvvel ülök le, ugyanúgy dumálnak, ezért van hogy a füles is fent van meg könyvet is olvasok (a fülesben ilyenkor nem szól zene de ezt ők nem tudják). A legnyagyobb halálom évekig a "mizujs" típusú kérdések voltak, eleinte még válaszoltam is és aztán csodálkoztam, hogy miért néznek furán. És még én vagyok a hülye, mert rákérdezek, hogy ha nem érdekel a válasz, akkor miért kérdezel? teljesen felesleges. Legtöbbször meg szoktam ölni a mások áltak kezdeményezett small talkot, így legalább legközelebb nem kezd bele (pl. Jó idő van. - Igen látom.). De amikor random idegenek kezdenek el dumálni, akkor újra és újra lerázni őket fárasztó.
2017. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
"Savanyú cukorka gyűjtőhely" ez itt :DDD
2017. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok, hölgyek! :)

Utolsó, milyen savanyú cukorka? Az a savanyú inkább, ha valakit a semmitmondó trécselések izgatnak. :D

2017. jún. 21. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Jaj meg van meg egy tipus amit kifelejtettem.

Mikor valaki nyujtja a mondani valojat toltelek szavakkal. Na ez is a halalom.

Nem tudok peldat irni erre mert ez ilyen megfogalmazhatatlan.

A beszed stilus meg minden. Meg mikor buszon direkt hangosan kezdenek el beszelni hogy mindenki hallja hogy mi a nyugjuk,es melle meg az az idegesito hanglejtes...

Bocsi ettol a szor felall a hatamon

:D


21\L

2017. jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

# 6


Kedves gesztus vagy udvariasság...etikett, emberség...valami, nincs?

A törtető és érdekemberek-ajtóstól a házba ilyenek, mint te-ti, bocsi;)


Az ilyen beszélgetések "jégtörők" egy kapcsolat kialakulásában is, de ha csak dugni akar valaki, akasszon táblát a nyakába és nem kell beszélnie sem, de ezt gondolom tudni e "gyűjtőhelyen":DDD

2017. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!