Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvont kérdés - rossz ember...

Elvont kérdés - rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Családfát kutatok, és mikor a halálozási anyakönyveket lapozgatom, mindig azért drukkolok, hogy minél hamarabb találjam meg az adott rokont. Ezzel pedig a már elhunyt rokonnak kívánom a halálát.

Tudom, elvont dolog ilyeneken gondolkozni, de az hogy ha már egy elhalálozott ember halálát kívánom, az lehet-e rossz tulajdonság?


2017. jún. 22. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Te nem rossz ember vagy, hanem csak simán hülye!:)

(Ezt bóknak szántam!)

2017. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De te nem a halálát kívánod még egyszer... Nem is értem a logikát.
2017. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek, bár én nem bóknak szánon. A saját szövegedet, gondolataidat nem tudod értelmezni, csoda hogy ki tudtad írni ezt a kérdést.
2017. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De tudom de nincs elég fantáziátok elképzelni hogy egyszerre két időben vagytok/vagy nem tudjátok hogy hogy működnek ezek a dolgok.


Egyébként is írtam, hogy ezek elvont dolgok, ha nincs kellő filozófiai jártasságotok, akkor nem is értem hogy hogy képzelhettétek hogy olyan magas színvonalon tudtok mozogni, mint amilyen magas és absztrakt ez a kérdés. Ezek alapján elég öntelt lépés volt tőletek, hogy egyáltalán válaszra méltattatok.

2017. jún. 22. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Feltételezem: ilyenkor a feladat elvégzésére, a célra koncentrálsz, vagyis a az adott dátum megtalálására.

Ezért azt szeretnéd, hogy minnél hamarabb meglegyen és kereshesd a következőt.

Viszont eszedbe jut eközben, hogy mégis ez olyan mintha rosszat kívánnál a rokonaidnak.

Szerintem ez a kettőség a letöbb emberben megjelenne, eszébe jutna ilyen esetben, hogy ez "olyan mint ha..."



Egyébként pedig nagy az egód, ne bírálj másokat ilyen lenéző módon. Én is gyakran szoktam magamban, vagy néha kimondom, ha valaki valami ritka nagy hülyeséget mond, de nem szép dolog, van amihez én sem értek, sőt nagyon sok olyan dolog van... úgy, hogy próbálom leszoktatni magam erről.

Másokkal szemben sem fer, illetve saját magadat is csak "gátolod" valamint negatív képet alakítasz ki magadról.

És ha már nagyon belemelegedtünk az elemezgetésbe, ezt a fentebb olvasható kis kiegészítést is azért írtam le mert egy saját számomra "rossz" tulajdonságomat láttam viszont, amit próbálok megszüntetni, kevés sikerrel sajnos... ez fránya görbe tükör ^^"

Szóval lehet, hogy neked ezek a sorok most rosszul estek, de nem bátásnak szántam, leginkább magamat sértegetem és nem téged, viszont talán számodra is haszonos lehet ez a kis "hegyi beszéd". :P

2017. jún. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szeretem a sznob és negatív karaktereket, ebből eredeztethetően a "hegyi beszéded" helyett, inkább csak a filiszter és abszolút kispolgári hangulatjeleid hatnak meg.

Örülök, hogy ennyi önkritikád van, sajnos ebben a világban semmi hasznod nem lesz belőle. Másrészt pedig gratulálok hogy ilyen fejlettségi szintet birtokolsz, hogy feltudd fogni a leírást, már csak meg kéne válaszolnod a kérdést, de persze gondolom az meg már nem esett le, hogy ezen az oldalon konkrét választ és elemzést várnak el a kérdezők, nem pedig provokációt, de csak hogy lásd milyen toleráns vagyok a bagatell megnyilvánulásaiddal és a kiégett kifejezéseiddel, ezért elengedem a fülem mellett, és megköszönöm hogy az életedből pár percet rám fordítottál; és még ezt is elpazaroltad, mivel én sem lettem okosabb, és te se lettél bölcsebb.


Nem tudom egyébként, hogy feltűnt-e, hogy mikor a kérdést kiírtam, nem arra voltam kíváncsi, hogy ki tudja értelmezni, hanem azt, hogy ez mennyire egészséges dolog (a rossz ember jelzővel csak nyomatékosítani akartam).

2017. jún. 24. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam a legtöbb emberben megjelenne ez a kettősség, magyarul tök általános dolog, és inkább az lenne fura, ha nem futna át a fején valakinek ez a gondolat.

Attól, hogy ezt konkrétan így nem írtam le, még benne volt válász, azt hittem egy ilyen nagy elme tudja élrtelmezni, és tud következtetni belőle.

Ám úgy látszik erre nem marad elég energia, mert lefoglal, hogy minnél fennhéjázóbb és lenéző stílust üss meg, számodra művéltséget szimbolízáló kifejezéseket használva, amik nem képzik a a köznapi nyelv szerves részet egy ilyen oldalon.

Rengetegen vannak ezen az oldalon és bárki válaszolhat közülük egy adott kérdésre. Az pedig, hogy olyan kifejezéseket használsz ami egyesek számara valószínűleg nem ismert, nem a műveltséget bizonyítja, inkább egyfajta önlejáratás, hiszen nem tudtad felmérni milyen vegyes társasághoz szól, és hogy ehhez mi a legmegfelelőbb stílus( úgy is mondhatjuk nem adekvát a stílus, csak hogy számodra megfelelő legyen a megfogalmazás).

Ezzel szemben az én "kispolgári" hangulatjeleim az oldalon tökéletesen helyénvalóak. Ha pedig már úgyis szőrszálhasogatásba kezdünk, mivel csak 1 hangulatjel szerepel, így az általad használt többesszám teljesen indokolatlan.


A rossz ember kifejezéssel, pedig nem nyomatékosítottál semmit, sokkal inkább bagatelizáltad el a kérdést.

Ilyen mértékben még erős túlzással sem lehet leegyszerűsíteni ezt a kérdést.

Ha annyira a konkrét válasz érdekel az esettel kapcsolatban, akkor véleményem szerint egészséges és a legtöbb ember így regalálna, ezt persze az egyénenként változik, bizonyára sokan vannak olyanok is aki nem kapcsolnák össze ezt a két dolgot, így fel sem merülne bennük ez a "nagyon absztrakt és elvont kérdés".

Ha pedig a konkrétan megfogalmazott kérdést tekintjük: (ismét egy kis szőrszálhasogatás) ez lehet gondolat, cselekedet, esetleg "rossz dolog", de nem egy tuljdonság.

És akkor most ismét egy bagetel és közhelyes gondolat: a rossz és a jó már magában elvont fogalom, ezt senkinek nem tiszte megállapítani valakiről, valamit ennyiből nem is lehet. A helyzetről pedig már leírtam fentebb a véleményem, ami egyébként részben az első válszoló is leírt (aki,mint írta bóknak szánta). Legalábbis én ezt olvasom ki a válaszából.

2017. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy neked ez jön le; látszik mennyire alantas életed lehet, hogy így gondolod, de mint mondtam, szeretem a sznob karaktert, és köszönöm hogy ezt gondolod rólam, mert így tudok csak is eléggé ön azonos lenni.

Továbbá köszönöm azt, hogy műveltnek, pontosabban annak látszó személynek jellemzel, a külsőség nagyon fontos; inkább ezeket veszem bóknak, és építő kritikának, tudván hogy jó felé haladok az adott modell elsajátításában.


Ha már hangulatjelek, nem értem miért lovagolsz ezen, csak a te egyszerű stílusodat képviselik, magadat alázod meg még jobban, hogy utóhangot adsz neki; és bár nem szeretnék újabb gyerekes érvvel jönni, de igen is kettő darabot használtál, amivel csak is a figyelmetlenségedet tükrözted.


Elnézést egyébként, hogy ebben a kaotikus világban megszeretném őrizni a régi előkelő körökben mozgó szófordulatokat, hogy maradjon nyoma az utókor számára és ne legyen feledés tárgya; csak is a kultúrát próbálnám elősegíteni, mind azt amit te a már említett hangulatjelekkel próbálsz akarva-akaratlanul elpusztítani.


De újonnan, hogy lásd, hogy elnéző vagyok a magadfajta kis plebejus emberekkel szemben, helyt és lehetőséget adok, hogy újra és újra megnyilvánulj a magad sajátos arculatával, dicsérj, és hogy bemutasd milyen alantas büszkesége vagy ennek az egyébként nagyon színvonalas oldalnak.


/Egyébként örülök, hogy rajtam keresztül megtanultad a bagatell szót, már csak jól kéne leírnod, és találnod hozzá egy megfelelő szinonimát, hogy ne ess bele a szóismétlés átkába./


Az értelmezhető válaszodat, és a kérdéshez kapcsolódó észrevételeidet pedig köszönöm, csak van benned valami jó meglátóképesség és józanság.

2017. jún. 24. 16:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért nagyon kívácsi lennék, hogy vajon a hétköznapokban mégis mivel fogalkozik valaki aki ennyire lekezelően képes megnyilvánulni egy szimpla oldalon, és hogy vajon szemtől szemben is ezt a stílust alkalmaznád...? :) ( csak mert tudom, hogy szereted ;D)
2017. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha kiváltják, akkor igen. De egyébként van tűrőképességem, és nem vagyok annyira lobbanékony.
2017. jún. 24. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!