Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak még mizantróp emberek...

Vannak még mizantróp emberek rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Ugye nem csak én vagyok olyan, aki ezzel a borzasztó tulajdonsággal lett megáldva? Sokszor elfog az az érzés, hogy egyszerűen bárki is vagy, ne gyere a közelembe.

Bár lehet, hogy ez csak a tinédzserkor "átka", hiszen ilyenkor a legkiszámíthatatlanabb az ember viselkedése.



2017. jún. 22. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, már több mint 3 éve.

16/L

2017. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Félig-meddig talán elmondható magamról a mizantrópia. De akkor ezt pontosítsuk ezt:

a legtöbb ember olyan számomra, mint egy nyálkás csúszómászó féreg - na de én szeretem az állatokat megszelidíteni!


Kivéve, ha már nagyon elegem van belőlük, olyankor átmenetileg elvonulok.


Az állatokat lehet tanítani, épkézláb létezésre.


Meg lehet szelidíteni őket. Bár ez munka, de ez az egyik lényeges feladatom, évtizedek óta.


Ez nem jelenti azt, hogy nonstop meg kell szakadjak.


A férgeket olykor magukra kell hagyni, aztán sz. Rják egymást a következő, jóindulatú tanításig.


Én türelmesen, jóindulattal tanítok,

nem otrombán -KIVÉVE, HA JOGOS ÖNVÉDELEMRE KÉNYSZERÍTENEK ÁTMENETILEG-, hanem képben vagyok arról, hogy a legtöbb ember ostoba,

nem látják át a lényegi összefüggéseket.


Nem tudja a legtöbb ember, amikor súlyosan figyelmetlenül árt, meg amikor tudatosan árt másoknak, hogy mit cselekszik...


Ezt segíteni tudatosítani bennük, mert amíg nem látja az egyén a (súlyos) hibáját, tehát amíg nem tudja, hogy létezik egy adott probléma -nevezetesen a súlyos hibája-, addig nem tudja azt se, hogy egyáltalán van mit megoldania!


Azt hiszik, ha könyökölnek, avval mintha hosszútávon működőképesen megoldanának bármit is...


Az időfogalmuk is torz... Azt hiszik, ha jön majd egyszer a haláluk, az majd elkendőzi, semmissé teszi a következményeit az addigi kakiságaiknak...


Volt halálközeli élményem. Semmi misztikus nincs a halál után. Lehet, hogy egyesek látnak valami misztikus fényt (talán másik testbe születés, szülőcsatornából kijövet a szoba fénye? Nem tudom mit láttak), de a végső valóság ennél egyszerűbb, semmi misztikus nincs benne. Én semmi fényt nem láttam, hanem tökéletesen tudatosodtam, ahogy mindenki, mielőtt megszületik, és miután a TESTE meghal.


Csakhogy én visszahoztam tudatilag, amit megtudtam.

Nem törlődött a tudatosodásom. Ezért tudok segíteni. Már aki hagyja. De maradok anonim továbbra is.


Semmi misztikus nincs a valódi halálközeli élményben, csak annyi, hogy a tudat időfüggetlen, ergo örökké létezik.


Tehát vannak következmények.


Mégpedig valódi következmények,

nem pedig puszta látszatból eredő következmények!


Látszat pl ha egy ártatlanra csavaros módon ráfognak valami bűnt. A test halála után valódi következmények jönnek, semmiféle látszat hamisítás.


Nem létezik ténylegesen büntetés. Legfeljebb tanítás. Bár az én módszereim szelídek. Kivéve, ha önvédelemre kényszerít engem valaki

- na de az nem tanítás, hanem önvédelem!


Az ostoba ember azt hiszi, ha csal, akkor megoldotta a baját. Mondom, az elkerülhetetlen jogos önvédelem más eset. De puszta előnyszerzésből ártani

- az nem ugyanaz, az ostobaságból ered.


Kivételt képez tehát a jogos önvédelem. Az NEM cél, hanem szükséges rossz, adott esetben.


Sajnos örök (átlag) 10 éves gyermek szintjén van tudatilag a legtöbb nagykorú, bár van, aki 30 / 40 / 70 évesen elkezd felnőni tudatilag.


Vagy a hatásomra, vagy anélkül.


_____________________



Nekem tök mindegy, hogyan tér észhez a sok abnormális ember, csak térjen észhez, mert fogalmuk sincs,

hogy ez így nem állapot, ahogy fetrengenek a lelki mocskaikban, meg abban, hogy ártatlanokra vetítik a saját hibáikat.


A presztízst pont lekakiom.


Lényegtelen, ki tanít, bár én például szívesen tanulok akár prózai dolgokat másoktól, ha a körülmények stb engedi.


A lényeg, hogy térjen észhez, tanuljon a lét lényegéről ez a sok milliárd ember végre. Mert addig szellemi tunyaságból fetrengenek a szellemi és érzelmi mocskukban.


Értelmetlen az agyukat rossz célra használni. Eközben meg lusták jóra használni az agyukat??


Persze arra van igényük, hogy Ágnes asszony módjára mossák a véres ruhákat... "Én nem csináltam semmit, na de teee, teee, teee bűnös vagy, te, te nem tanító vagy, hanem egy beképzelt p. Öcs!" IDÉZŐJEL BEZÁRVA. :


Nekem teljesen mindegy, ki mit hisz.


De ha kevesedmagammal nem tanítjuk az embereket épkézláb létezésre, akkor belátható időn belül esélyük se lesz harmonikus létezést kivitelezni.


Nekem se jó a többség állapota, de nem fogják fel, hogy HOSSZÚ TÁVON nekik a rosszabb, amíg olyanok maradnak.


Ki nem kakija le, hogy ki tanít értelmes létezés... Engem nem érdekel... ezért is vagyok anonim.


Nem érdemekért teszem, hanem eredményért.


Azért, hogy működőképes emberek legyenek.


Akik nem a csalást működtetik, és nem az önbecsapást, hanem elindítják a harmóniát, velem együtt.


Nincs küldetéstudatom. Hanem elegem van az emberek ostobaságaiból, már gyerekkorom óta. Ezért tanítok.

Nem másért, meg hogy ezáltal globális harmónia lehessen.


Akinek ez nem kell, azoknak további kellemes presztízsharcot kívánok, meg képmutatást, és színjátékot ha kell, ha nem.


Már ha annyi eszük van, hogy ennek értelmét látják...


("Te csinálod, nem én! Te is csinálod, nem én! Te csinálod, nem én! Te... izé.... megakadt a tűm a lemezjátszón... há' ez az én tucat szintem, ez van... Te csinálod, nem én! Te is csinálod, nem én. Te!!! Te!!! Különben is elmebeteg vagy!"

Idézőjel bezárva. :-) )


Tudom, elgépeltem valamit, "csúnya rossz magyarellenes vagyok, aki nem tud írni és beszélni". Igen, hát kérem, "ez a legfontosabb dolog most, hogy csapkodjanak", ja igen, és "paranoid is vagyok" :).


Kac-kac. Továbbá hahaha. Egyebek esetleg? :)


Evvel nem mentek semmire, csak süllyedtek tovább a lejtőn. ÖNMAGATOK MIATT.


TISZTELET A KIVÉTELNEK. Meg azoknak, akik a saját érzelmi-szellem mocskukból végre valahára felemelkednének.


Nem én vagyok fent, hanem a többség akar lent maradni,. Ez a gond a világgal. Én átlagos vagyok. Vagyis ennek kellene átlagosnak lenni, ahol tartok.


Bye! ;)

Ennyit erről itt.

Teszem tovább a dolgom.

2017. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mindenkit utálok, csak a nagy átlagot. Azokat, akik azt szajkózzák, hogy hogy ,,Dógozzá' 3 műszakban!", akik élvezik azt, hogy a fogyasztói társadalom szerves részei. Ez úgy az emberek 90%-ára illik. Utálom, ha valaki osztja az észt, hogy hogyan kéne csinálni a dolgokat, közben meg őt is nyakig ellepik a megoldatlan problémák. Ékes példa erre a szomszédom, aki teszi a nagy vállalkozót, rázza a rongyot, felvág, okoskodik, de azért hozzánk jár át pénzért és kenyérért... Jó, meg szokta adni, csak ezt a nagyzolást nem igazán értem, meg a stílusa az, ami igazán felküldi a vérnyomásomat a plafonra.
2017. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!