Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Autista vagyok, vagy mi van?

Autista vagyok, vagy mi van?

Figyelt kérdés

Annyira felidegesít, hogy teljesen hétköznapi szituációkban egyszerűen leáll az agyam és olyan szinten nem tudok ALAPVETŐ DOLGOKKAL FOGLALKOZNI, hogy porrá alázom magam.


Itt a legeslegegyszerűbb dolgokra kell gondolni. Még a haverjaim(/haverom) körében is olyan elképesztően idiótaságokat mondok és csinálok, hogy szánalmas.


Most konkrét példát nem tudok mondani, de 2 szónál bővebb mondatok összerakása, egyjegyű(, kétjegyű) (!!!) számokkal való kivonás/összeadás, borzasztóan alapvető logikai feladatok (a széket a színpaddal szemben kéne lerakni, nem háttal) megoldása, tervezés/szervezés rövid/hosszútávon egyszerűen NEM MEGY!

Itthon, egyedül elképesztően okosnak érzem magam és az is vagyok, de amint kikerülök a szobámból, mintha totál fogyatékos lennék.


Mit tegyek?

17/F


2017. jún. 23. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Semmi bajod csak kamasz vagy!Majd elmúlik.
2017. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés (16/l).

Nálam a leggyakoribb, hogy tisztára merevek a lépteim, és úgy érzem, mintha egy videojátékban lennék, nincs kontrollom a testem felett, csak ügyetlenül bolyongok a képernyőn. Viszont gerendán egész ügyes vagyok, ezt se értem.

És azt is észrevettem, hogy ha nem figyelek magamra, pokerface-szel bámulok az emberekre és színtelen hangon beszélek. Elég fárasztó folyton arra figyelni, hogy rendesen kifejezzem magam.

A legfőbb jellemzőm pedig, hogy nem tudok 2 mp-nél tovább az emberek szemébe nézni. Egyszerűen nem megy.

És gyakran nem mondok ki teljesen egy szót, hanem újrakezdem (narancsleve... narancslevet kérek).

Matekból ledig én se vagyok jó, épphogy csak meglettem 3-as (többiek legalább 4-esek).

Ami a legdühítőbb, hogy ami nem érdekel, azt képtelen vagyok megtanulni. Ülök a kémiakönyvem felett, már háromszor elolvastam az anyagot, de mintha kínaiul lenne írva. Ha viszont valami érdekel, hajlamos vagyok kicsit megszállott lenni. Például eszperantóul tanulok, ne kérdezd, miért, egyszerűen csak érdekel. Még egy füzetet is elkezdtem teleírni vele. Ha pedig nagyon megtetszik egy könyv, akkor a befejezése után újra átfutom az egészet, és véleményeket olvasok róla, hogy csak egy kicsivel később kelljen "megválnom" tőle.

Ha te is ilyesmi vagy, akkor sanszos, hogy autista vagy.


Üdv, egy Asperger-szindrómás

2017. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

"Itthon, egyedül elképesztően okosnak érzem magam és az is vagyok, de amint kikerülök a szobámból, mintha totál fogyatékos lennék. "


ez szociális fóbiának hangzik

2017. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ami a legdühítőbb, hogy ami nem érdekel, azt képtelen vagyok megtanulni. Ülök a kémiakönyvem felett, már háromszor elolvastam az anyagot, de mintha kínaiul lenne írva. Ha viszont valami érdekel, hajlamos vagyok kicsit megszállott lenni. Például eszperantóul tanulok, ne kérdezd, miért, egyszerűen csak érdekel."


ez érdekes, nálam is ez van, meg feszültség/nyugtatóelvonás esetén a szemkontaktus is zavart, iszonyú feszült lettem tőle, ha egy pillanatra véletlenül felvettem a szemkontaktust mintha az áram csapott volna meg, úgy összerándultam

2017. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És gyakran nem mondok ki teljesen egy szót, hanem újrakezdem (narancsleve... narancslevet kérek). "


kimerültség esetén ez is stimmel nálam

2017. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!